KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 4 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Najszybszy Internet w Polsce już dostępny w Gminie Strzałkowo
10.09.2019.
Image
 
 
Ostrzeżenie IMGW
09.09.2019.
Image
 
Narodowe Czytanie 2019
09.09.2019.

ImageW sobotę, 7 września w blisko 3000 miejsc w Polsce i za granicą odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. W akcję po raz czwarty włączyła się również Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo.

Uczestnicy zgromadzeni w siedzibie biblioteki czytali osiem polskich nowel wybranych wcześniej przez Parę Prezydencką. Wśród lektur znalazły się: „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” Henryka Rzewuskiego.

We wspólnym czytaniu udział wzięli m.in. radni Rady GminyStrzałkowo, słuchacze Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku orazmłodzież. Tradycyjnie, nie zabrakło także czytelników biblioteki. Patronathonorowy nad Narodowym Czytaniem w Strzałkowie objął Wójt Dariusz Grzywiński.

GALERIA ZDJĘĆ

 
IX sesja Rady Gminy Strzałkowo
09.09.2019.

We wtorek, 10 września br. o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie odbędzie się IX sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad wraz z projektami uchwał znaleźć można TUTAJ. Transmisja z posiedzenia prowadzona będzie na platformie esesja.tv.

 
"DROGOWSKAZ - kierunek na pracę..."
06.09.2019.
Image
 
Wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego
06.09.2019.

ImageWe wtorek, 3 września w Urzędzie Gminy w Strzałkowie odbyło się wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego pani Annie Szmydt. Nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzałkowie pomyślnie zdała egzamin 12 sierpnia, a  podczas uroczystego spotkania złożyła ślubowanie. Serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia przekazali: wójt Dariusz Grzywiński, zastępca wójta Lidia Śmidowicz, dyrektor szkoły Piotr Gałan oraz inspektor oświaty Agnieszka Żelek.

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
05.09.2019.

ImageW poniedziałek, 2 września w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wólce miała miejsce gminna inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość była połączona z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali dla gości wzruszającą część artystyczną przypominającą historyczne wydarzenia. W nowym roku szkolnym w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Strzałkowie naukę podjęło 945 uczniów, w tym 305 przedszkolaków, natomiast w oddziale w Wólce 217 uczniów, w tym 41 przedszkolaków.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Kolejna rozbudowa paczkomatu
05.09.2019.

ImagePowiększony paczkomat już do dyspozycji mieszkańców Gminy Strzałkowo! Urządzenie zlokalizowane jest na ulicy Andrzejewskiego w Strzałkowie przy kortach tenisowych. Powiększenie paczkomatu to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie  naszych mieszkańców usługami tego typu. Mieszkańcy gminy mają możliwość korzystania z prostego i szybkiego odbioru i nadania przesyłki o dowolnej porze przez cały tydzień.

 
Dożynki powiatowe 2019
05.09.2019.

ImageW niedzielę, 1 września w Strzałkowie odbyły się Dożynki Powiatowe zorganizowane wspólnie przez Samorządy: Powiatu Słupeckiego i Gminy Strzałkowo. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem świętej Doroty, następnie korowód dożynkowy przeszedł na boisko za hala sportową przy ulicy Górnej. Część obrzędową przygotował i poprowadził Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Siekieracy” z Kostrzyna. Starostami dożynek byli: Danuta Juszczak z Huty Łukomskiej i Adam Pawłowski z Bielaw.

Jak co roku, spotkanie było okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla rolników. Honorową odznakę ,,Zasłużony dla rolnictwa” wręczono: Zygmuntowi Małeckiemu, Janowi Gierszewskiemu, Janowi Kamińskiemu i Karolowi Matkowskiemu, a tytuł ,,Słupecki Rolnik Roku 2019” otrzymał Piotr Tomaszewski z Gminy Ostrowite. Podczas uroczystości przeprowadzono również konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajął wieniec z Gminy Zagórów.

Nie zabrakło też licznych stoisk i atrakcji przygotowanych przez lokalne firmy i stowarzyszenia. Przy stoisku Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców gotował Mateusz Gessler, znany kucharz i restaurator, Ambasador marki SMU Strzałkowo. W dalszej części dożynkowej uroczystości na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie wraz z zaprzyjaźnionym muzykami. Imprezę zakończył występ zespołu Weekend.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP
29.08.2019.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od środy 28 sierpnia 2019 r. (od godz. 00:01) do wtorku 3 września 2019 r. (do godziny 23:59). Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz oficjalną wizytą w Polsce Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 

Szczegóły TUTAJ - KLIKNIJ

 

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 1345
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg