KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Spotkanie Noworoczne i wręczenie "Złotych Strzałek"
04.01.2020.

ImageW piątek, 3 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne z udziałem samorządowców, przedsiębiorców, rolników, przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji działających na terenie Gminy Strzałkowo. W swoim wystąpieniu Wójt Dariusz Grzywiński podziękował zebranym za współpracę, podsumował miniony rok i nakreślił plany Samorządu na najbliższe miesiące. Spotkanie było też okazją do wręczenia Odznaczeń Honorowych „Złote Strzałki”, które tym razem przyznano wieloletniemu sołtysowi sołectwa Krępkowo - Józefowi Banasikowi oraz byłemu Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strzałkowie i sekretarzowi Gminy - Aleksandrowi Machowiakowi. Zwieńczeniem wieczoru był koncert Anny i Romualda Spychalskich.  

GALERIA ZDJĘĆ

 
101. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego
30.12.2019.

Image27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Z okazji 101. rocznicy tego wydarzenia delegacja Samorządu Gminy złożyła kwiaty przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie.  

 
Prace porządkowe i renowacyjne na cmentarzach w Łężcu i Strzałkowie
27.12.2019.

ImageGmina Strzałkowo zakończyła przypadający na bieżący rok etap prac związanych z utrzymaniem oraz renowacją obiektów zabytkowych na terenie cmentarza jenieckiego w Łężcu. Przy udziale środków finansowych Wojewody Wielkopolskiego na cmentarzu wykonano następujące prace: koszenie trawy, odchwaszczenie terenu, cięcia pielęgnacyjne drzew, usunięto obumarłe drzewa, naprawiono obelisk oraz ubytki w ogrodzeniu. Dodatkowo na cmentarzu parafialnym w Strzałkowie przeprowadzono renowację grobów wojennych poprzez wykonanie nowych płyt nagrobkowych i tabliczek.  

GALERIA ZDJĘĆ


 
Boże Narodzenie
23.12.2019.
Image
 
Wieczerza Wigilijna Seniorów
22.12.2019.

ImagePonad 200 osób z terenu Gminy wzięło udział w tegorocznej Wieczerzy Wigilijnej Seniorów. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 22 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, a przy wspólnym stole zgromadzili się członkowie: Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Strzałkowskiego Stowarzyszenia Osób Starszych i Niepełnosprawnych, Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, chóru „Kantata” oraz osoby niezrzeszone. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie pt. „Wigilijne ABC” w wykonaniu sekcji teatralnej SUTW, która przypomniała zebranym tradycyjne zwyczaje świąteczne. Następnie, po wysłuchaniu krótkiego koncertu kolęd, wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy.

GALERIA ZDJĘĆ 

 
Świetlica wiejska w Janowie wyremontowana
22.12.2019.

ImageDobiegł końca remont świetlicy wiejskiej w Janowie. Odnowiony obiekt został oficjalnie oddany do użytku w piątek, 20 grudnia. Zadanie obejmowało m.in. wymianę podłogi w sali głównej, malowanie ścian, położenie płytek w kuchni i toalecie, wykonanie wentylacji, wymianę instalacji elektrycznej i ogrzewania oraz zakup wyposażenia. Całość kosztowała blisko 60 tys. zł.  

GALERIA ZDJĘĆ

 
Wigilia SPON
20.12.2019.

ImageW środę, 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu członkowie oraz podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Gminy Strzałkowo spotkali się na corocznej wigilii. W specjalnie przygotowanej na tę okazję prezentacji, grupa teatralna „Diamenciki Marty” udowodniła, że wokół nas nie brakuje dobrych ludzi, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc innym. Tradycyjnie, nie zabrakło także życzeń i wspólnego przełamania opłatkiem. Spotkanie zakończyła wizyta św. Mikołaja, który wręczył podopiecznym stowarzyszenia świąteczne prezenty.   

GALERIA ZDJĘĆ

 
Złote i Diamentowe Gody
19.12.2019.

ImageWe wtorek, 17 grudnia pary małżeńskie z tereny Gminy Strzałkowo, obchodzące w tym roku pięćdziesiątą i sześćdziesiątą rocznicę ślubu, wzięły udział w uroczystości Złotych i Diamentowych Godów. Tradycyjnie, wspólne świętowanie rozpoczęło się w kościele pw. św. Doroty, gdzie w intencji Jubilatów odprawiona została msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Następnie, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu Wójt Gminy wręczył wszystkim parom pamiątkowe dyplomy i upominki, a Złotym Jubilatom również medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkim parom gratulujemy i życzymy kolejnych wspólnych lat.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Przedświąteczne zebranie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Strzałkowie
18.12.2019.

ImageW poniedziałek, 16 grudnia w Strzałkowie odbyło się coroczne, przedświąteczne zebranie Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku i nakreślenia planów na kolejne miesiące, w tym ustalenia harmonogramu zebrań sprawozdawczo - wyborczych w poszczególnych jednostkach w 2020 roku. Pierwsze odbędzie się w OSP Skarboszewo (11.01.2020), kolejne w: OSP Krępkowo (17.01), OSP Brudzewo (18.01), OSP Szemborowo (24.01), OSP Strzałkowo (25.01), OSP Kornaty (01.02), OSP Babin (08.02) i OSP Sierakowo (28.03). Gminne obchody Dnia Strażaka zaplanowano na 2 maja 2020 r. Zorganizuje je OSP Brudzewo. Na zakończenie, strażacy przełamali się opłatkiem oraz złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.     

GALERIA ZDJĘĆ

 
Wigilia DPS i GOPS
15.12.2019.

ImageW piątek, 13 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie odbyła się coroczna wigilia organizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Gramy Dalej i Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie. Spotkanie rozpoczęło przedstawienie pt. „Puste pudełko” w wykonaniu podopiecznych Świetlicy Środowiskowej. Następnie, wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do stołu, na którym nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw. Najbardziej oczekiwanym, zwłaszcza przez najmłodszych, momentem była wizyta św. Mikołaja, który wręczył zebranym świąteczne prezenty.   

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast. » koniec »»

Pozycje :: 101 - 110 z 1456
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg