KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Z życzeniami dla bibliotekarzy
10.05.2018.

ImageW związku z obchodzonym 8 maja Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, wójt Dariusz Grzywiński odwiedził wczoraj strzałkowską bibliotekę. Na ręce dyrektor Małgorzaty Grzelak złożył wszystkim pracownicom palcówki podziękowania za pracę na rzecz rozwoju życia kulturalnego mieszkańców gminy oraz życzył kolejnych sukcesów zawodowych i prywatnych.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Dzieci z wizytą w Urzędzie Gminy
10.05.2018.

ImageDzieci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich odwiedziły wczoraj Urząd Gminy w Strzałkowie. Pięciolatki pod opieką nauczycielek: Joanny Burdzińskiej, Emilii Rutkowskiej i Urszuli Gabrysiak spotkały się z wójtem Dariuszem Grzywińskim, który opowiedział im o swojej pracy, zadaniach realizowanych na rzecz najmłodszych przez samorząd gminy i odpowiadał na pytania. W prezencie wójt przekazał wszystkim dzieciom czapeczki z herbem i logo Strzałkowa. Na zakończenie spotkania, zastępca wójta Lidia Śmidowicz przeczytała małym gościom legendę o poznańskich koziołkach. 

GALERIA ZDJĘĆ


 
Zapraszamy na majówkowy rajd rowerowy
08.05.2018.
Image
 
Gmina Powidz zaprasza na rajd dla Niepodległej
04.05.2018.
Image
 
Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
04.05.2018.

ImageGminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Strzałkowie rozpoczęły się od imprez towarzyszących dla dzieci i młodzieży: turnieju piłki nożnej na Orliku i turnieju plażowej piłki siatkowej. Do piłkarskiej rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, a w plażówce udział wzięło 14 siatkarskich par. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez strzałkowski samorząd. Kolejnym punktem sportowej majówki będzie turniej tenisa ziemnego dla podopiecznych strzałkowskiej szkółki tenisowej, który odbędzie się 7 maja o 17:00 na kortach przy ul. Andrzejewskiego.

Głównym dniem gminnych obchodów Święta Konstytucji był tradycyjnie 3 maja. Uroczystości zainaugurowała msza św. w intencji Ojczyzny, którą w kościele pw. św. Doroty odprawił ks. kan. Józef Warczak. Po jej zakończeniu, poczty sztandarowe, zaproszeni goście i mieszkańcy udali się w asyście orkiestry dętej przed pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie delegacje zakładów pracy, instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Po części oficjalnej w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się 24. Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej. 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Szkolenie w sprawie ASF
26.04.2018.

Image25 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyło się szkolenie dla hodowców trzody chlewnej z terenu gminy dotyczące zagrożenia afrykańskim pomorem świń. Spotkanie zorganizował i przeprowadził Powiatowy Lekarz Weterynarii w Słupcy - Józef Ziemniarski. W trakcie szkolenia rolnicy zapoznali się m.in. ze skutkami tej groźnej dla trzody choroby, możliwościami jej zapobiegania, zwalczania i aktualną sytuacją rozwojową występowania wirusa ASF. Omówione zostały również objawy choroby, obowiązki właściciela stada i schemat postępowania na wypadek podejrzenia i wystąpienia zarazy. W spotkaniu udział wzięło ponad 70 osób. Szczegółowe informacje w sprawie wirusa ASF oraz materiały pomocnicze dla hodowców świń znaleźć można na stronie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Słupcy.  

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
25.04.2018.
Image
 
Komunikat Zarządu Województwa Wielkopolskiego o uchwale antysmogowej
18.04.2018.
Image
 
Piotr Gałan kandydatem na dyrektora
17.04.2018.

ImageKomisja konkursowa zaakceptowała kandydaturę Piotra Gałana na stanowisko dyrektora nowo powołanego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Strzałkowie. Konkurs odbył się 16 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Gminy, a dotychczasowy wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie był jedynym kandydatem. W skład jedenastoosobowej komisji weszli przedstawiciele: organu prowadzącego szkoły (gmina), kuratorium, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich i Przedszkola Kubuś Puchatek oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ostateczną decyzję w sprawie wyboru nowego dyrektora podejmie wójt.  

 
40 - lecie sołtysa Banasika
16.04.2018.

Image14 kwietna br. w świetlicy wiejskiej w Krępkowie odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 40 - lecia pełnienia funkcji sołtysa przez Józefa Banasika. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu gminy Strzałkowo, rodzina jubilata oraz mieszkańcy Krępkowa i sąsiednich sołectw. Podczas spotkania Józef Banasik wspominał jak wyglądały jego początki jako sołtysa, co udało się zrobić w trakcie 11 kadencji na tym stanowisku oraz podziękował wszystkim, którzy pomagali mu w pracy na rzecz sołectwa.  Z kolei w podziękowaniu za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój lokalnej społeczności wójt gminy wręczył jubilatowi okolicznościowy list gratulacyjny.

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 1138
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg