KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną

 Aktualnie jest 2 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Złote Gody 2018
05.10.2018.

ImageW czwartek, 4 października w Strzałkowie odbyła się coroczna uroczystość Złotych Godów. Tym razem, oprócz par świętujących 50- lecie pożycia małżeńskiego, w spotkaniu udział wzięli również małżonkowie z 60-cio i 65-cio letnim stażem. Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. św. Doroty, gdzie mszę św. w intencji Jubilatów odprawił ks. kan. Józef Warczak.

W drugiej części spotkania, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, wszyscy Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Samorząd Gminy Strzałkowo, a pary obchodzące 50- lecie ślubu odznaczone zostały medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  

Złote Gody: Zofia i Czesław Drabińscy, Zofia i Izydor Harendarz, Łucja i Henryk Hyła, Klara i Stanisław Jadrych, Teresa i Tadeusz Ligoccy, Maria i Kazimierz Majewscy, Teresa i Jerzy Marciniak, Kazimiera i Bogdan Mielcarek, Janina i Zdzisław Pietryga, Halina i Zbigniew Raczkowscy, Elżbieta i Józef Sobaszkiewicz, Krystyna i Stanisław Sowa, Irena i Ryszard Stróżyk, Aleksandra i Stanisław Szkudlarek, Eugenia i Zdzisław Szygenda, Zofia i Stefan Śmidowicz, Danuta i Henryk Tomczykowscy, Czesława i Kazimierz Trojak, Mirosława i Jerzy Waszak, Zdzisława i Czesław Wysoccy.

Diamentowe Gody: Krystyna i Marian Kasprowicz, Mieczysława i Marian Mazurkiewicz, Teresa i Czesław Mielcarek, Halina i Stanisław Tarczewscy.

Żelazne Gody: Teresa i Bernard Koszarek, Kazimiera i Tadeusz Kusy.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ostrzeżenie IMGW
02.10.2018.
Image
 
Sprawdzili wiedzę z historii Polski
01.10.2018.

ImageW sobotę, 29 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie zorganizowano Jubileuszowy turniej wiedzy z okazji stulecia odzyskania niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W interaktywnej zabawie udział wzięło 14 drużyn reprezentujących różne środowiska z terenu naszej gminy. Wśród nich byli m.in. uczniowie i nauczyciele, radni, sołtysi członkowie stowarzyszeń i słuchacze Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zadaniem uczestników było odpowiedzieć za pomocą tabletów na 21 pytań dotyczących historii Polski, a także naszej małej gminnej Ojczyzny. Rywalizacja była zacięta, a o zwycięstwie zdecydowało ostatnie pytanie. Najlepszy okazał się zespół Orkiestry Dętej Gminy Strzałkowo, drugie miejsce przypadło nauczycielom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Strzałkowie, a trzecie rodzinie Kasprzyków.

Wszystkie drużyny otrzymały za udział pamiątkowy dyplom, a najlepsi - nagrody ufundowane przez Samorząd Gminy. W trakcie turnieju zmagania zawodników śledziła publiczność, wśród której zasiadł również Michał Pawełczyk - autor książki „Ziemia Strzałkowska w Powstaniu Wielkopolskim 1918 - 1919”.  

GALERIA ZDJĘĆ

 
XIII Jesienny Rajd Rowerowy
01.10.2018.

ImageW sobotnie przedpołudnie (29.09) ze Strzałkowa wystartował XIII Jesienny Rajd Rowerowy organizowany wspólnie przez: Stowarzyszenie Sportowo - Kulturalne „Gramy Dalej”, Świetlicę Środowiskową i Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie. Uczestnicy mieli do pokonania kilkunastokilometrową trasę, która wiodła m.in. przez Skarboszewo, Bielawy i Łężec.

Motywem przewodnim tegorocznego rajdu było stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd też w czasie jego trwania nie brakowało patriotycznych akcentów. Na starcie uczestnicy otrzymali biało - czerwone chorągiewki, a po dojechaniu na metę zorganizowano wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek.

Rowerzyści zapalili również znicze w miejscach upamiętniających poległych w walce o wolność Ojczyzny. Na zakończenie wójt gminy wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe koszulki nawiązujące do wielkiego Jubileuszu. 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Nowe chodniki w Młodziejewicach i Stawie
28.09.2018.

ImageW Młodziejewicach i Stawie oddano dziś do użytku dwa nowe chodniki. Inwestycje zostały zrealizowane wspólnie przez Gminę Strzałkowo i Powiat Słupecki w ramach zawartego porozumienia pomiędzy dwoma samorządami. Wcześniej na tej samej zasadzie szlaki pieszo - rowerowe wykonano w Słomczycach oraz wzdłuż ulic: Ostrowskiej i Powidzkiej  w Strzałkowie.

Wykonawcą chodników w Młodziejewicach i Stawie był Zakład Ogólnobudowlany IZBRUK Maciej Rybicki, z siedzibą w Ciążeniu. Chodnik w Młodziejewicach ma długość 0,252 km i kosztował 243 103 zł. Udział Gminy Strzałkowo w tej inwestycji to 63 207 zł. Z kolei budowa chodnika w Stawie (0,540 km) wyniosła 389 119 zł z czego 101 170 zł to środki z budżetu Gminy Strzałkowo. 

W celu pełnej realizacji wspomnianego porozumienia wykonany zostanie również chodnik w Sierakowie. Powiat przekazał na to zadanie Gminie Strzałkowo kwotę 200 tys. zł. Inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy.Pierwszy obejmie odcinek przez samą miejscowość, od skrzyżowania do Babina do skrzyżowania do Słomczyc.      

GALERIA ZDJĘĆ                             

 
Dofinansowanie na sprzęt dla OSP
28.09.2018.

Gmina Strzałkowo otrzyma ponad 40 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości na zakup wyposażenia i sprzętu do ratownictwa dla jednostek OSP z terenu gminy. Za pozyskane pieniądze zakupione zostaną m.in. parawan do osłony miejsca wypadku, zestaw ratownictwa medycznego, agregat prądotwórczy i pilarki do drewna. Dokładna kwota dofinansowania to 41 600 zł. Udział własny Gminy wyniesie 420,20 zł.  

Umowa na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości podpisana została wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.     

 
Inauguracja roku akademickiego SUTW 2018/2019
28.09.2018.

ImageW Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie zainaugurowano wczoraj piąty rok akademicki Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Od października słuchacze będą mogli realizować swoje zainteresowania w dotychczasowych 11 sekcjach. W związku z otwarciem w Strzałkowie Kina za Rogiem planowane jest również utworzenie sekcji kinomanów. Ostateczna decyzja o jej powołaniu zapadnie po spotkaniach organizacyjnych, które rozpoczną się na początku października. Kolejną propozycją jest kurs komputerowy, który prowadzony będzie niezależnie od zajęć sekcji informatycznej. Wszystko dzięki udziałowi w projekcie „Cyfrowa Wielkopolska” współfinansowanym przez Unię Europejską. Oprócz sekcji stałych, słuchacze będą mogli liczyć także na ciekawe wycieczki i wydarzenia kulturalne. Tradycyjnie, nie zabraknie również comiesięcznych wykładów. Pierwszy z nich, podczas spotkania inauguracyjnego wygłosiła dr hab. prof. Hanna Mamzer z UAM w Poznaniu. Prelekcja poświęcona była budowaniu wizerunku osób starszych.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Nadszedł czas podsumowań
26.09.2018.

ImageW poniedziałek, 24 września br. Wójt Gminy Strzałkoworozpoczął cykl zebrań podsumowujących mijającą kadencję. Pierwsze spotkania z mieszkańcami odbyły się w sali wiejskiej w Janowie oraz w siedzibie Koła Łowieckiego „Tumak” w Katarzynowie. We wtorek, zebrania zorganizowano w Babinie i Sierakowie. W trakcie spotkań, włodarz gminy omówił co samorząd zrealizował w ostatnich czterech latach, skupiając się przede wszystkim na inwestycjach. Mimo, że w kończącej się kadencji dostęp do środków unijnych był utrudniony,kilka ważnych zdań udało się zrealizować. Wśród nich wójt wymienił budowę nowych dróg, zaadaptowanie części budynku Szkoły Podstawowej w Strzałkowie na potrzeby przedszkola gminnego oraz powstanie nowoczesnej sali kinowej w Gminnym Ośrodku Kultury. Nie zabrakło także rozmowy o planach na kolejne lata. Do najważniejszych wójt zaliczył modernizację oczyszczalni ścieków oraz kontynuowanie inwestycji w infrastrukturę drogową i techniczną. Samorząd planuje również budowę nowej sali wiejskiej w Skarboszewie i trybun na stadionie gminnym. Kolejne spotkania już dzisiaj w Wólce i Chwałkowicach.Szczegółowy harmonogram zebrań poniżej.

Image 

 
Ostrzeżenie IMGW
21.09.2018.
Image
 
Informacja - Unia Nadwarciańska
21.09.2018.
Image
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 1206
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg