KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Szkolenie z pierwszej pomocy
04.10.2017.
Image
 
Podwójne wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej ze Strzałkowa
28.09.2017.

Image27 września br. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca drugą edycję konkursów Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. Wśród wyróżnionych placówek była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie. Statuetkę oraz pamiątkowy dyplom odebrała z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej dyrektor Krystyna Kuropaczewska. Dodatkowo, każda z wyróżnionych placówek otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł. Podczas gali, dziewięciu szkołom z terenu Wielkopolski, wręczono także Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Jedną z nich przyznano Szkole Podstawowej ze Strzałkowa.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Strzałkowo najlepsze w sporcie szkolnym
27.09.2017.

Image26 września br. w Zagórowie odbyła się uroczysta inauguracja sportowego roku szkolnego 2017/2018. Spotkanie było okazją do podsumowania ubiegłorocznej rywalizacji szkół powiatu słupeckiego prowadzonej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy. W klasyfikacji szkół podstawowych najlepszy wynik osiągnęła Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie zdobywając łącznie 238,1 punktu. Piąte miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce. Nasi uczniowie bezkonkurencyjni byli również w kategorii gimnazjów. Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie uzyskało 205,5 punktu wyprzedzając o ponad 50 punktów gimnazjum ze Słupcy. Tradycyjnie, przy okazji uroczystości zorganizowano również Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W sztafetowych biegach przełajowych w klasyfikacji chłopców szkoła ze Strzałkowa zajęła pierwsze miejsce, a wśród dziewcząt drugie. Gratulujemy! 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Pierwszy "Pokój marzeń" otwarty
25.09.2017.

ImageW piątek, 22 września br. odbyło się otwarcie pierwszego pokoju dziecięcego wyremontowanego w ramach projektu „Pokój marzeń”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła ze Strzałkowa, ale w jego realizację włączyło się wiele osób, firm i instytucji, dzięki którym, oprócz pokoju udało się całkowicie odnowić również łazienkę i korytarz. W pokoju zamieszkanym przez ośmioletnią dziewczynkę i jej niepełnosprawnego brata zostały położone panele, wyszpachlowano i pomalowano ściany, wstawiono wszystkie nowe meble i dodatki. W łazience wymieniony został brodzik, umywalka, położono nowe płytki oraz na podłogach panele, zamontowano także nowe drzwi, a na korytarzu wbudowano nową szafę.
Za wsparcie w realizacji projektu władze Stowarzyszenia dziękują w szczególności: Wójtowi Gminy Strzałkowo - Dariuszowi Grzywińskiemu i Prezesowi Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie - Tadeuszowi Krotoszyńskiemu, Firmie Jadźka Meble - za wykonanie kompletu mebli, Państwu Arlecie i Krzysztofowi Kroteckim - za materiał na wykonanie mebli, Panu Piotrowi Hierowskiemu - za położenie paneli, Panu Andrzejowi Barciszewskiemu - za płytki łazienkowe, Panu Sławomirowi Burdzińskiemu - za dofinansowanie armatury łazienkowej, Panu Tomaszowi Jagodzińskiemu - za dofinansowanie materiałów wykończeniowych do pokoju, Dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie oraz uczniom, którzy w ramach praktyk szkolnych wykonali wszystkie prace wykończeniowe w pokoju, a także ich opiekunom - Pani Katarzynie Świątek i Panu Piotrowi Majewskiemu. Koszt projektu został wyliczony na 18 500 zł.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Złote i Diamentowe Gody 2017
22.09.2017.

ImageW czwartek, 21 września pary małżeńskie z terenu gminy Strzałkowo obchodzące w tym roku 50- i 60- lecie ślubu wzięły udział w uroczystości Złotych i Diamentowych Godów. Spotkanie, tradycyjnie rozpoczęło się w kościele pw. św. Doroty gdzie ks. kan. Józef Warczak odprawił mszę św. w intencji Jubilatów. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury Wójt Dariusz Grzywiński wręczył parom obchodzącym 50-lecie małżeństwa medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenia wraz z upominkami ufundowanymi przez Samorząd Gminy otrzymali: Jadwiga i Kazimierz Adamczewscy, Maria i Mirosław Balcerzak, Daniela i Bogdan Beser, Janina i Zbigniew Jakubowscy, Bożena i Stanisław Janiak, Zofia i Antoni Jędrzejewcy, Janina i Kazimierz Kasprzak, Wiesława i Jan Krzysztoń, Bogumiła i Zygmunt Małeccy, Krystyna i Stanisław Marszałkowscy, Bożena i Tadeusz Pieszczek, Maria i Janusz Przekota, Krystyna i Jerzy Sakowscy, Domicela i Zbigniew Tomczak, Stanisława i Andrzej Walczak, Zofia i Czesław Wysoccy oraz Maria i Jan Ziemlewscy. Dla Diamentowych Jubilatów przygotowano upominki i dyplomy. Odebrali je: Daniela i Stanisław Czajka, Teresa i Mieczysław Hodak, Zofia i Florian Sadłocha, Zofia i Tadeusz Sotkiewicz oraz Jadwiga i Mieczysław Terakowscy.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Nowe drogi oddane do użytku
21.09.2017.

ImageW bieżącym roku na terenie Gminy Strzałkowo wykonano 1820 mb. dróg. Ich łączny koszt wraz z projektami i nadzorami inwestorskimi wyniósł 819.716,88 zł, z czego 157.409,00 zł to środki zewnętrzne z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. W środę, 20 września br. odbyło się symboliczne oddanie do użytku wyremontowanych dróg w miejscowościach: Babin - Olędry (620 m - koszt 112.031,13 zł), Janowo - Olędry (560 m - koszt 174.270,27 zł), Staw (280 m - koszt 423.430,08 zł) i Graboszewo (360 m - koszt 109.985,40). Wykonawcą dróg w Babinie, Janowie i Graboszewie była firma TRANS - BRUK z Nekli, a drogę w Stawie wraz z ciągiem pieszo - rowerowym wykonała firma ANBUD  z Konina. W finalnym odbiorze dróg udział wzięli samorządowcy Gminy Strzałkowo na czele z Wójtem - Dariuszem Grzywińskim, sołtysi oraz inspektor nadzoru Leszek Michalak.   

GALERIA ZDJĘĆ

 
Mobilne kino 7D w Strzałkowie
20.09.2017.
Image
 
Biesiada wielkopolsko-śląska (nowy termin)
20.09.2017.
Image
 
Inauguracja roku akademickiego SUTW 2017/2018
20.09.2017.

Image19 września w Gminnym Ośrodku Kultury zainaugurowano nowy rok akademicki Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu udział wzięło ponad 200 osób. Oprócz słuchaczy nie zabrakło również instruktorów poszczególnych sekcji, samorządowców i zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia wójta Dariusza Grzywińskiego, pomysłodawcy powołania Uniwersytetu. Następnie, nowi słuchacze wstępujący w szeregi SUTW złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy. Gościem szczególnym spotkania był prof. Andrzej Markowski, który wygłosił wykład pt. „Najnowsze zjawiska w polszczyźnie - postęp czy upadek języka”. Uroczystość zakończyło odśpiewanie hymnu Gaudeamus igitur.

W roku akademickim 2017/2018 słuchacze będą mogli korzystać z 11 sekcji tematycznych (językowa - angielski i niemiecki, informatyczna, taneczna, malarska, rękodzieła, muzyczna, teatralna, geograficzno - krajoznawcza, turystyczna i gimnastyczna). Tak jak w latach ubiegłych Samorząd Gminy Strzałkowo dofinansuje również wyjazdy m.in. do Filharmonii Poznańskiej, na koncerty i spektakle teatralne oraz na termy do Uniejowa. Planowany jest także wyjazd na grzybobranie w Puszczy Nadnoteckiej i do Lwowa.    

 

 
Rajd rowerowy Stowarzyszenia "Unia Nadwarciańska"
15.09.2017.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 1054
unianad.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg