KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 2 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Zapraszamy
30.10.2019.
Image
 
Czym jest BDO?
29.10.2019.

Image

szczegóły

 
Srebrne Gody 2019
27.10.2019.

ImageW sobotę, 26 października pary małżeńskie z terenu Gminy Strzałkowo, które obchodzą w tym roku 25. rocznicę ślubu, wzięły udział w uroczystości Srebrnych Godów. Tradycyjnie, spotkanie rozpoczęło się w kościele pw. św. Doroty gdzie w intencji Jubilatów odprawiona została masz św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Następnie, wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu gdzie wręczono parom pamiątkowe listy gratulacyjne. Spotkanie zakończył wieczorek taneczny. W uroczystości uczestniczyło 28 par 

GALERIA ZDJĘĆ

 
X sesja Rady Gminy Strzałkowo
24.10.2019.

W czwartek, 31 października br. o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie odbędzie się X sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad wraz z projektami uchwał znaleźć można TUTAJ. Transmisja z posiedzenia prowadzona będzie na platformie esesja.tv.

 
Spotkanie informacyjne o Funduszach Europejskich
24.10.2019.
Image
Image
 
Zmiany w Młodzieżowej Radzie Gminy
24.10.2019.

ImageWe wtorek, 22 października w Urzędzie Gminy odbyła się III sesja Młodzieżowej Rady Gminy w kadencji 2018 - 2020. Głównym powodem jej zwołania było pożegnanie sześciorga radnych, których mandaty wygasły w związku z tym, że od nowego roku szkolnego nie uczą się już na terenie Gminy Strzałkowo oraz zaprzysiężenie nowych. Tym sposobem do składu rady dołączyli: Hanna Kaczmarek, Estera Marciniak, Marcel Wachowiak, Julia Ziółkowska, Wiktor Wiśniewski i Zuzanna Zastawa. Kolejnym ważnym punktem obrad były wybory sekretarza i wiceprzewodniczącego. W głosowaniu tajnym radni zdecydowali, że funkcje te pełnić będą odpowiednio: Estera Marciniak i Marcel Wachowiak.

GALERIA ZDJĘĆ 

 
100. rocznica konsekracji kościoła w Szemborowie
23.10.2019.

ImagePotrójne święto w Szemborowie. W niedzielę, 20 października w kościele pw. św. Urszuli odbył się odpust parafialny połączony z rozpoczęciem obchodów setnej rocznicy konsekracji świątyni. Podczas mszy św. Abp Wojciech Polak udzielił również miejscowej młodzieży sakramentu bierzmowania, a po jej zakończeniu poświęcił jubileuszowy krzyż.  

Dzieje parafii w Szemborowie sięgają XV wieku. Pierwszy drewniany kościół wybudowano za czasów Władysława Warneńczyka lub Kazimierza Jagiellończyka. Świątynia spłonęła, a kolejny kościół przetrwał do początków XIX wieku. W latach 1818-1823 wybudowano kolejną świątynię, która służyła parafii do początku XX wieku. Obecny kościół, któremu patronuje św. Urszula zbudowano w1907 roku i poświęcony w 1919 roku przez sufragana gnieźnieńskiego Wilhelma Kloske, o czym przypomniano podczas uroczystości.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Bezpłatne badania rentgenowskie
23.10.2019.
Image
 
Nowe trybuny oddane do użytku
23.10.2019.

ImageW niedzielę, 20 października oddano do użytku nowe trybuny na stadionie gminnym w Strzałkowie. To pierwsze kryte trybuny w Powiecie Słupeckim. Głównym punktem spotkania był mecz towarzyski miejscowego Polanina z drużyną Lech Poznań Oldboys. Piłkarze stworzyli bardzo ciekawe widowisko, strzelając łącznie aż 10 bramek. Choć początek należał do gospodarzy, ostatecznie górą byli goście, którzy wygrali 6:4. Mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Na nowych trybunach nie zabrakło też znamienitych gości. Oprócz samorządowców było wielu przedstawicieli świata sportu, na czele z Pawłem Wojtalą - byłym reprezentantem Polski, a obecnie prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie urozmaiciły występy Orkiestry Dętej Gminy Strzałkowo oraz Zuzanny Drzygały ze Studia Piosenki w Strzałkowie. 

Inwestycja pn.: „Budowa trybun na stadionie w Strzałkowie” została zrealizowana przez Samorząd Gminy Strzałkowo przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Jej całkowity koszt zamknął się kwotą 778 131 zł, z czego 45 900 zł to środki pozyskane z programu „Szatnia na medal” wdrażanego przez Departament Sportu i Turystyki UMWW.

Zadanie obejmowało przede wszystkim wykonanie: trybun i infrastruktury towarzyszącej, wiat dla zawodników rezerwowych, piłkochwytów oraz zakup kontenera sanitarnego. Zainstalowano również oświetlenie oraz odmalowano budynek gospodarczo - biurowy. W najbliższej perspektywie planowany jest także monitoring.

Głównymi wykonawcami inwestycji byli: PPHU HYDROGEOTECH Sebastian Ziołkiewicz, AVA SEATS Sp. z o. o. oraz CONTAINEX Container - Handelsgesellschaft m.b.H.     

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gratulacje dla najlepszego dzielnicowego w Wielkopolsce
23.10.2019.

ImageW środę, 16 października Wójt Dariusz Grzywiński spotkał się w Urzędzie Gminy Strzałkowo z najlepszym dzielnicowym w Wielkopolsce. Służący w strzałkowskim posterunku asp. szt. Sebastian Kopczyński został zwycięzcą wojewódzkiego etapu XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. Wójt pogratulował funkcjonariuszowi znakomitego osiągnięcia i życzył sukcesów w finale krajowym oraz dalszej służbie. W spotkaniu uczestniczył również kierownik posterunku w Strzałkowie asp. szt. Michał Malinowski.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 1413
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg