KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 Aktualnie jest 2 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Zapraszamy na Wieczór kultury wschodniej
09.03.2018.
Image
 
Gala Sportu 2018
07.03.2018.

ImageWe wtorek, 6 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyła się Gala Sportu, podczas której wręczono Stypendia Sportowe Wójta Gminy. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z terenu gminy, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągali wysokie wyniki w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ stypendia przyznano 22 młodym sportowcom reprezentującym m.in. lekką atletykę, piłkę nożną i siatkówkę. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Julia Pawela, Karolina Synowiec, Michalina Dycer, Weronika Śniegowska, Hanna Synowiec, Patrycja Miazga, Łucja Michalak, Jakub Kamiński, Erwin Kasprowicz, Weronika Pawlak, Magdalena Figas, Roksana Perzyńska, Klaudia Kuchcińska, Wiktor Jan Kowalski, Franciszek Dąbrowski, Kamil Górecki, Zuzanna Hierowska, Julia Bryk, Milena Błaszczak, Katarzyna Szkudlarek, Weronika Antczak i Marcin Nowak. W uroczystym spotkaniu poza stypendystami udział wzięli ich rodzice, nauczyciele wychowania fizycznego, a także samorządowcy i dyrektorzy szkół. Galę uświetniły występy muzyczne i taneczne uczniów Szkoły Podstawowej w Strzałkowie.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018
05.03.2018.

Image4 marca br. Strzałkowo po raz trzeci przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, którego celem jest upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 oraz propagowanie wiedzy na ten temat. Bieg we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie, a patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy. Przed startem, delegacja biegaczy złożyła kwiaty i znicze na grobach strzałkowskich Żołnierzy Wyklętych- por. Bonifacego Adamskiego i por. Aleksandra Błażejowskiego. Punktualnie o godz. 18:00 ponad stu zawodników wyruszyło na trasę, która wiodła m.in. ulicami: Brunona Nowakowskiego, Wolności i Władysława Gablera. To właśnie nazwy tych ulic zostały w ubiegłym roku zmienione w ramach tzw. ustawy dekomunizacyjnej (wcześniej były to odpowiednio ulice: Czterdziestolecia PRL, 22 Lipca i Trzydziestolecia PRL). Każdy uczestnik przed startem otrzymał koszulkę z wizerunkiem wybranego Żołnierza Wyklętego, a na mecie - pamiątkowy medal. Po zakończeniu biegu, na wszystkich czekał strażacki bigos, a na scenie GOK odbył się koncert orkiestry dętej.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Zbiórka krwi "Spokrewnieni służbą"
04.03.2018.
Image
 
Informacja - Unia Nadwarciańska
28.02.2018.
Image 
 
Ruszyła budowa kina
27.02.2018.

ImageW Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie rozpoczęła się budowa sali kinowej. Inwestycja realizowana jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski w ramach programu „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w gminach członkowskich Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski”. Przystosowanie i wyposażenie pomieszczenia Gminnego Ośrodka Kultury na potrzeby sali kinowej ma kosztować ponad 186 tys. zł. Prawie 128 tys. zł stanowić będzie dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Wykonawcą inwestycji jest firma Anbud ze Strzałkowa. Prace mają zakończyć się do 27 kwietnia br.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ferie zakończone
26.02.2018.

ImageFerie zimowe dobiegły końca. W drugim tygodniu akcji Zima 2018 z Samorządem Gminy Strzałkowo przygotowaliśmy dla dzieci m.in. rozgrywki w Laser Tag, turnieje piłki nożnej i siatkowej oraz wieczór gier planszowych. Sporym zainteresowaniem cieszyło się mobilne kino 7D, ale najchętniej wybieraną atrakcją były wyjazdy do parku trampolin we Wrześni, z których skorzystało ponad 400 dzieci. Oprócz tego, organizowane były również wjazdy na kręgle i lodowisko. Ferie, tradycyjnie zakończył Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, podczas którego, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury, zaprezentowało się ponad 20 wokalistów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez samorząd Gminy Strzałkowo.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Konkurs Smaki Regionu 2018
23.02.2018.
Image
 
Ergo Hestia Paruszewo mistrzem SLHPN
19.02.2018.

ImageW sobotę, 17 lutego zakończył się kolejny sezon Strzałkowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach: wyższej i niższej. Mistrzem pierwszej ligi zostało Ergo Hestia Paruszewo, drugie miejsce zajęła ekipa Getin Banku, a trzecie - Dream Team Brudzewo. W drugiej lidze najlepszy okazał się zespół Gregor Stal Cienin, a tuż za nim uplasowała się Familiada. Tym samym, obydwie drużyny wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywek. Po zakończeniu ostatniego meczu odbyło się oficjalne podsumowanie zawodów. Wójt Gminy Strzałkowo wręczył przedstawicielom wszystkich drużyn pamiątkowe statuetki, a zdobywcom pierwszych trzech miejsc - nagrody finansowe ufundowane przez samorząd. Były też nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika oraz nagroda Fair Play. 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ferie na półmetku
19.02.2018.

ImagePierwszy tydzień akcji Zima 2018 z Samorządem Gminy Strzałkowo za nami. W tym czasie, dzieci z terenu gminy wzięły udział m.in. w warsztatach robienia pizzy z Pizzerią Sycylia, zajęciach „Buduj formę” z instruktorem, „Dniu z gimnastyką”, rozgrywkach w Bubble Football, turniejach piłki nożnej i siatkowej, balu przebierańców i zabawach z ozobotami. Oprócz zajęć na miejscu, organizowane były również wyjazdy na kręgle do Wrześni. W drugim tygodniu ferii atrakcji również nie zabraknie. Wśród nich m.in. rozgrywki w Laser Tag i mobilne kino 7D w Gminnym Ośrodku Kultury, turnieje sportowe oraz wyjazdy na lodowisko i do parku trampolin. Ferie, tradycyjnie zakończy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Szczegóły na plakacie.

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 90 z 1108
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg