KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Srebrne Gody 2017
06.11.2017.

ImageW sobotę, 4 listopada pary małżeńskie z terenu gminy Strzałkowo obchodzące w tym roku 25-lecie ślubu spotkały się na uroczystości Srebrnych Godów. Spotkanie rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Doroty, podczas której Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Później, wszyscy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie z rąk Wójta Dariusza Grzywińskiego otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne. Uroczystość zakończyła się wieczorkiem tanecznym. W Srebrnych Godach udział wzięło 29 par.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada
02.11.2017.
Image
 
Posiedzenie kapituły "Złotych Strzałek"
30.10.2017.

Image26 października br. w Urzędzie Gminy w Strzałkowie odbyło się posiedzenie kapituły Odznaczenia Honorowego „Złote Strzałki”. Celem spotkania było zaopiniowanie pięciu wniosków o przyznanie wyróżnienia złożonych przez Wójta Dariusza Grzywińskiego. Wnioski dotyczyły firm i instytucji działających na terenie Gminy: Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie, Biblioteki Publicznej Gminy Strzałkowo, Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Strzałkowie oraz firmy Polgranit z Babina Olędry. W posiedzeniu udział wziął Wójt Dariusz Grzywiński (przewodniczący kapituły) oraz dotychczasowi odznaczeni: Stanisław Krawiec, January Szumiłowski, Tadeusz Krotoszyński, Jan Gierszewski i Stefan Śmidowicz (członkowie). Inicjator wyróżnień Wójt Dariuszu Grzywiński uzasadnił złożone  wnioski, a następnie zostały one poddane pod głosowanie i jednogłośnie przyjęte. Wręczenie „Złotych Strzałek” odbędzie się podczas Spotkania Noworocznego w styczniu 2018 roku.    

GALERIA ZDJĘĆ

 
Delegacja z Ukrainy w Strzałkowie
26.10.2017.

Image24 października br. w gminie Strzałkowo gościła delegacja z Ukrainy. Nauczyciele, dyrektorzy szkół i osoby związane z oświatą z Obwodu Żytomierskiego odwiedzili najpierw Urząd Gminy, a następnie wybrali się do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wólce i Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie. Głównym tematem wizyty była reorganizacja szkół na terenie naszej gminy, w wyniku której, w ciągu kilkunastu lat, zmniejszona została liczba placówek oświatowych z siedmiu do dwóch. Goście byli pod dużym wrażeniem zarówno przeprowadzonych zmian ale także bazy lokalowej jaką dysponują obydwie szkoły.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do Lwowa
22.10.2017.
Image
 
Dzień Edukacji Narodowej 2017
16.10.2017.

Image13 października br. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie, Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Henryka Sienkiewicza w Wólce oraz Przedszkolu „Kubuś Puchatek” w Strzałkowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W każdym spotkaniu udział wziął Wójt Gminy Dariusz Grzywiński, który przekazał wszystkim nauczycielom najlepsze życzenia z okazji ich święta, a dyrektorom placówek wręczył Nagrody Wójta. Oprócz Krystyny Kuropaczewskiej, Piotra Kowalskiego i Marioli Mikołajaczak otrzymał ją również były dyrektor Gimnazjum im. Janusza Korczaka - Piotr Gałan. Dyrektorzy z kolei wręczyli swoje nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. W każdej szkole na tę okazję przygotowano również krótką część artystyczną.  

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Gmina Strzałkowo przyjazna rowerzystom
16.10.2017.

ImageGmina Strzałkowo została jednym z laureatów konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. Celem konkursu jest zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują ten rodzaj aktywnego wypoczynku, tworzą rowerową infrastrukturę oraz inicjują lub wpierają organizowanie rowerowych imprez. Gmina Strzałkowo doskonale się w te założenia wpisuje, dlatego komisja zdecydowała o przyznaniu nam Certyfikatu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w kategorii gminy miejskie i miejsko - wiejskie od 10 do 30 tys. To dla nas wielkie wyróżnienie oraz powód do radości, że nasze działania na rzecz rowerzystów dostrzegane są nie tylko na gruncie lokalnym, ale także na arenie ogólnopolskiej.  

 
Paczkomat rozbudowany
11.10.2017.

ImageW związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, firma Inpost zdecydowała o rozbudowie paczkomatu przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie. Do istniejącego urządzenia dołączono dwa nowe moduły, dzięki czemu ilość dostępnych skrytek znacznie wzrosła. Mamy nadzieję, że usprawni to działanie paczkomatu i zaspokoi potrzeby korzystających z niego osób.

 
Podwójny jubileusz muzyków
10.10.2017.

Image6 października br. w Domu Wypoczynkowym Pod Strzechą w Giewartowie świętowano dwa jubileusze: 20-lecia chóru „Kantata” oraz 40-lecia zespołu ludowego „Złoty Wiek” ze Strzałkowa. Oprócz byłych i obecnych muzyków w spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Strzałkowo - Dariusz Grzywiński z małżonką, Wicewójt - Lidia Śmidowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Strzałkowo - Kazimierz Pawlak. W podziękowaniu za dotychczasową działalność, członkowie obydwu zespołów otrzymali listy gratulacyjne oraz upominki ufundowane przez Samorząd Gminy. Chórzyści odwdzięczyli się występem, który przygotowany został specjalnie na tę okazję. Dodatkową atrakcją wieczoru był pokaz iluzji w wykonaniu Bartosza Jóźwiaka.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Informacja - Unia Nadwarciańska
09.10.2017.

Image

Image

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 90 z 1054
unianad.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg