KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Informacja ZUS
06.09.2018.
Image
 
"100 kolorowanek na stulecie niepodległości"
05.09.2018.

ImageWraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przedszkolaki z Gminy Strzałkowo otrzymały specjalne kolorowanki przedstawiające różne miejsca na terenie gminy. Inicjatorami pomysłu były dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich. W maju br. maluchy odwiedziły Urząd Gminy w Strzałkowie i podczas spotkania z wójtem - Dariuszem Grzywińskim poprosiły, by na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości przygotować dla dzieci 100 kolorowanek. Prośba została zrealizowana z nawiązką i malowanki trafiły do podopiecznych wszystkich przedszkoli na terenie gminy.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gminna inauguracja roku szkolnego 2018/2019
04.09.2018.

ImageW poniedziałek, 3 września w nowo powstałym Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Strzałkowie odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Będzie tam pobierało naukę 976 uczniów w 44 oddziałach. Podczas uroczystości Wójt Gminy - Dariusz Grzywiński powierzył obowiązki dyrektora szkoły Piotrowi Gałanowi, który w kwietniu br. wygrał konkurs na to stanowisko. Po ponad 40 latach pracy ze szkolną społecznością pożegnała się nauczycielka Ewa Nowak. Na zakończenie, dokonano oficjalnego otwarcia nowej siedziby Przedszkola Gminnego „Kubuś Puchatek”, które od 1 września weszło w skład zespołu. Obiekt jest przestronny i nowoczesny, posiada również duży parking. Modernizacja budynku kosztowała 1.100,000 zł.

GALERIA ZDJĘĆ


 
Dożynkowy wieniec z Gminy Strzałkowo najlepszy!
02.09.2018.

ImageGmina Strzałkowo wygrała konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy organizowany w ramach Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbyły się w Ostrowitem. W skład delegacji wieńcowej weszli: Marzena Byczek, Marta Śmidowicz - Woźniak, Tadeusz Kasprzyk, Andrzej Sobkowiak, Józef Chudziński i Wojciech Staszak. Strzałkowskich akcentów podczas powiatowego święta plonów było jednak więcej. Starościną dożynek była mieszkanka naszej gminy - Gabriela Kamińska, a prezes LBS Strzałkowo - Tadeusz Krotoszyński odebrał z rąk Starosty honorowe wyróżnienie „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”. W przyszłym roku Dożynki Powiatowe odbędą się w Strzałkowie. 

GALERIA ZDJĘĆ

 
"Kochasz dzieci, nie pal śmieci"
31.08.2018.

ImageGmina Strzałkowo kontynuuje politykę proekologiczną mającą na celu wzrost świadomości mieszkańców na temat smogu i polepszenie jakości powietrza. Wczoraj, w kilku miejscach na terenie Strzałkowa zawisły banery z hasłem „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”, które mają przypominać jak dużym zagrożeniem dla zdrowia jest spalanie, nie tylko odpadów, ale także niskiej jakości węgla w starych i często źle regulowanych kotłach i piecach domowych. Przypomnijmy, że to kolejne tego typu działanie podjęte przez samorząd. Na początku roku w Strzałkowie wprowadzono system monitorowania jakości powietrza, a w okresie grzewczym pracownicy Urzędu Gminy wspólnie z policjantami prowadzili kontrole z zakresu spalania odpadów w przydomowych piecach. W gminie działa również program umożliwiający otrzymanie dofinansowania na wymianę starych pieców węglowych na nowoczesne, ekologiczne źródła ciepła.

GALERIA ZDJĘĆ

 
XLIV sesja Rady Gminy Strzałkowo
30.08.2018.

W czwartek, 6 września 2018 r. o godz. 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XLIV sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XLIV sesji Rady Gminy Strzałkowo.
2. Odczytanie porządku obrad.
3. Zatwierdzenie protokołu z XLIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.
4. Zapytania i interpelacje radnych.
5. Informacje Wójta.
6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.
7. Podjęcie uchwał w sprawie: 
a) zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzałkowo,
b) zmieniającej uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na rok 2018,
c) regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Strzałkowo,
d) zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych,
e) utworzenia odrębnego obwodu głosowania,
f) statutu gminy Strzałkowo,
g) zmiany strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego  Gminy Strzałkowo 2015 – 2020,
h) zatwierdzenia wyników kontroli kwot rekompensaty całkowitej wypłacanej Miejskiemu Zakładowi gospodarki Odpadami Komunalnymi sp. o.o. w Koninie za 2017 rok.
8. Informacja dzierżawcy gminnych urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych dot. bieżącej działalności na terenie gm. Strzałkowo.
9. Informacja dot. przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego 2018/2019.
10. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.
11. Zakończenie sesji.

 
Informacja ZUS
29.08.2018.
Image
 
Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego
28.08.2018.

ImageW poniedziałek, 27 sierpnia w Urzędzie Gminy Strzałkowo, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich - Anna Agnieszka Wardęcka otrzymała z rąk wójta gminy - Dariusza Grzywińskiego akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.

GALERIA ZDJĘĆ 

 
Rolnicy dziękowali za plony
27.08.2018.

ImageMiniony weekend (25-26.08) upłynął w naszej gminie pod znakiem dożynek parafialnych. W sobotę za tegoroczne plony dziękowali rolnicy z parafii w: Szemborowie i Skarboszewie, a w niedzielę - Ostrowie Kościelnym. Świętowanie rozpoczynała msza św., podczas której święcono dożynkowe wieńce i chleby składane przez przedstawicieli poszczególnych wsi . Po części obrzędowej w Skarboszewie i Szemborowie odbyły się festyny z atrakcjami dla dzieci i występami artystycznymi. Dopełnieniem dożynek w Ostrowie Kościelnym był VI Piknik Rodzinny w Kornatach zorganizowany przez miejscowe Stowarzyszenie Kobiet „Razem”.

GALERIA ZDJĘĆ


 
Ostrzeżenie IMGW
24.08.2018.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 1174
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg