KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Nowe trybuny oddane do użytku
23.10.2019.

ImageW niedzielę, 20 października oddano do użytku nowe trybuny na stadionie gminnym w Strzałkowie. To pierwsze kryte trybuny w Powiecie Słupeckim. Głównym punktem spotkania był mecz towarzyski miejscowego Polanina z drużyną Lech Poznań Oldboys. Piłkarze stworzyli bardzo ciekawe widowisko, strzelając łącznie aż 10 bramek. Choć początek należał do gospodarzy, ostatecznie górą byli goście, którzy wygrali 6:4. Mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Na nowych trybunach nie zabrakło też znamienitych gości. Oprócz samorządowców było wielu przedstawicieli świata sportu, na czele z Pawłem Wojtalą - byłym reprezentantem Polski, a obecnie prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie urozmaiciły występy Orkiestry Dętej Gminy Strzałkowo oraz Zuzanny Drzygały ze Studia Piosenki w Strzałkowie. 

Inwestycja pn.: „Budowa trybun na stadionie w Strzałkowie” została zrealizowana przez Samorząd Gminy Strzałkowo przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Jej całkowity koszt zamknął się kwotą 778 131 zł, z czego 45 900 zł to środki pozyskane z programu „Szatnia na medal” wdrażanego przez Departament Sportu i Turystyki UMWW.

Zadanie obejmowało przede wszystkim wykonanie: trybun i infrastruktury towarzyszącej, wiat dla zawodników rezerwowych, piłkochwytów oraz zakup kontenera sanitarnego. Zainstalowano również oświetlenie oraz odmalowano budynek gospodarczo - biurowy. W najbliższej perspektywie planowany jest także monitoring.

Głównymi wykonawcami inwestycji byli: PPHU HYDROGEOTECH Sebastian Ziołkiewicz, AVA SEATS Sp. z o. o. oraz CONTAINEX Container - Handelsgesellschaft m.b.H.     

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gratulacje dla najlepszego dzielnicowego w Wielkopolsce
23.10.2019.

ImageW środę, 16 października Wójt Dariusz Grzywiński spotkał się w Urzędzie Gminy Strzałkowo z najlepszym dzielnicowym w Wielkopolsce. Służący w strzałkowskim posterunku asp. szt. Sebastian Kopczyński został zwycięzcą wojewódzkiego etapu XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. Wójt pogratulował funkcjonariuszowi znakomitego osiągnięcia i życzył sukcesów w finale krajowym oraz dalszej służbie. W spotkaniu uczestniczył również kierownik posterunku w Strzałkowie asp. szt. Michał Malinowski.

 
Dzień Edukacji Narodowej 2019
23.10.2019.

ImageJak co roku w październiku w szkołach prowadzonych przez Gminę Strzałkowo odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wólce obchodzili swoje święto w ramach Jubileuszu 60 - lecia Szkoły Podstawowej, a kadra Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Strzałkowie spotkała się w budynku byłego gimnazjum przy ul. Ostrowskiej.  

Z okazji święta polskiej oświaty Wójt Gminy - Dariusz Grzywiński złożył wszystkim nauczycielom najlepsze życzenia i podziękował za całoroczną pracę. Tradycyjnie, wręczył też Nagrody Wójta dyrektorom obu placówek. Dyrektorzy z kolei swoje nagrody przyznali nauczycielom i pracownikom obsługi.

GALERIA ZDJĘĆ

 
60- lecie Szkoły Podstawowej w Wólce
23.10.2019.

ImageW piątek, 11 października w Wólce obchodzono Jubileusz 60 - lecia Szkoły Podstawowej, która obecnie wchodzi w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Podczas uroczystej akademii osoby związane z placówką przypomniały jej historię, nie zabrakło też występów artystycznych w wykonaniu dzieci. Spotkanie było też okazją do wręczenia Stypendiów Wójta Gminy Strzałkowo za najlepsze wyniki w nauce. Tym razem otrzymały je: Wiktoria Skweres, Oliwia Kajdan, Monika Springel i Martyna Nowaczyk. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wójt wręczył też nagrodę dyrektorowi szkoły - Piotrowi Kowalskiemu, a on z kolei nagrody dyrektora przyznał nauczycielom. Po zakończeniu części oficjalnej na placu przed budynkiem szkoły zakopano tzw. kapsułę czasu oraz odsłonięto tablice pamiątkową.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Komunikat dotyczący wprowadzenia stopnia alarmowego BRAWO-CRP
10.10.2019.

Szanowni Państwo

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu podało informację:

Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796)  podpisał Zarządzenie nr 197 z dnia 7 października 2019 r. w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP (stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – obowiązujące od dnia 10 października 2019 r., od godz. 00:01, do dnia 14 października 2019 r., do godz. 23:59.

Wprowadzenia stopnia alarmowego BRAVO-CRP dotyczy zagrożeń w cyberprzestrzeni i wiąże się z prowadzeniem wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję za pośrednictwem numeru telefonu 112 lub 997.

TREŚĆ ZARZĄDZENIA

 
Zapraszamy!
09.10.2019.
Image
 
Podpisanie umowy w ramach projektu "Szatnia na medal"
09.10.2019.

ImageWe wtorek, 8 października w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Wójt Dariusz Grzywiński podpisał umowę na realizację zadania „Budowa trybun na stadionie w Strzałkowie - Budynek zaplecza sanitarnego - część budowlana, dojścia piesze, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne.” Całkowity koszt inwestycji to 91 830 zł z czego 50% stanowi dofinansowanie w ramach programu „Szatnia na medal” wdrażanego przez Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Zadanie obejmuje zakup kontenera WC, wykonanie fundamentów pod kontener, przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne oraz dojścia do WC.

Image

 
Podpisanie umowy na dofinansowanie II etapu przebudowy drogi Staw - Staw
08.10.2019.

ImageW poniedziałek, 7 października w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Koninie Wojewoda Wielkopolski - Zbigniew Hoffmann podpisał z samorządowcami regionu konińskiego umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród zadań, które znalazły się na liście do dofinansowania był także drugi etap przebudowy drogi Staw - Staw. Całkowity koszt inwestycji to 1.830813,25 zł z czego 70% stanowi rządowe dofinansowanie. Pozostałe środki, tj.  549.244,25 zł to wkład własny Gminy. Postępowanie przetargowe dobiega już końca, obecnie trwa procedura oceny oferty. Termin wykonania inwestycji ustalono na 15 maja 2020 r. Umowę w imieniu Gminy Strzałkowo podpisali Wójt -Dariusz Grzywiński oraz Skarbnik - Teresa Jóźwiak. W spotkaniu udział wzięli również posłowie: Leszek Galemba i Witold Czarnecki oraz szef Gabinetu Politycznego Prezesa rady Ministrów - Marek Suski.   

GALERIA ZDJĘĆ

 
Szkolenie dla organizacji pozarządowych
05.10.2019.
Image
 
Dni Seniora w ZUS
05.10.2019.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 1365
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg