KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Nie żyje Marian Janaszak
13.11.2019.

Image

 

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pana Mariana Janaszaka

Samorządowca, Wójta Gminy Strzałkowo w latach 1990 - 2002, Prezesa Koła Związku

Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Strzałkowie.

 

W imieniu Samorządu Gminy Strzałkowo

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego

składamy

kondolencje oraz wyrazy współczucia

 

          Przewodniczący Rady Gminy                                                                    Wójt Gminy Strzałkowo              
                          /-/ Tomasz Gałan                                                                                /-/ Dariusz Grzywiński

                                                                                                                                                   wraz z pracownikami Urzędu Gminy        

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 15 listopada o godz. 14:00 w kościele pw. św. Doroty w Strzałkowie.

 
Święto Niepodległości 2019
12.11.2019.

ImageW poniedziałek, 11 listopada w Miejscu Pamięci w Łężcu odbyły się powiatowo - miejsko - gminne obchody Święta Niepodległości zorganizowane wspólnie przez Samorządy: Powiatu Słupeckiego, Miasta Słupca i Gminy Strzałkowo. Uroczystość zainaugurowała polowa msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Orkiestry Dętej Gminy Strzałkowo i pocztów sztandarowych. Następnie, zebranych przywitali: wójt Dariusz Grzywiński i burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk, a okolicznościowe przemówienie wygłosił starosta Jacek Bartkowiak. Ostatnim punktem spotkania był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczestniczek strzałkowskiego Studia Piosenki.

Przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów delegacja samorządowców Gminy Strzałkowo złożyła kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, a dokładnie o godz. 11:11 z tego miejsca wystartował również XV Indywidualny Bieg Niepodległościowy. Oddolna inicjatywa mieszkańców zgromadziła tym razem 25 uczestników, którzy pokonali symboliczny dystans 11,11 km.  

GALERIA ZDJĘĆ

 
60 - lecie Koła Łowieckiego "Tumak"
11.11.2019.

ImageW sobotę, 10 listopada Koło Łowieckie „Tumak” w Strzałkowie obchodziło jubileusz 60 - lecia istnienia. Uroczystość zainaugurowała msza św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Brudzewie, którą odprawili: ks. Piotr Król i ks. Benedykt Gembicki - kapelan myśliwych okręgu konińskiego. W drugiej części jubileuszowego spotkania, prezes KŁ „Tumak” Franciszek Gwiazda przywitał przybyłych gości i przedstawił historię Koła. Ważnym punktem uroczystości było wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Z okazji 60 - lecia KŁ „Tumak” Kapituła Odznaczeń Łowieckich przyznała Kołu najwyższe odznaczenie łowieckie „Złom”. Oprócz tego medale „Zasłużony dla Konińskiego Łowiectwa” otrzymali: Franciszek Gwiazda, Józef Tomaszewski oraz śp. Stefan Śmidowicz. Odznakę „Za zasługi dla Łowiectwa” przyznawaną osobom i instytucjom spoza zrzeszenia wręczono wójtowi Dariuszowi Grzywińskiemu. Spotkanie zakończyła biesiada myśliwska.

GALERIA ZDJĘĆ


 
Święto Niepodległości w gminnych szkołach
11.11.2019.

ImageW piątek, 8 listopada w szkołach prowadzonych przez Gminę Strzałkowo odbyły się uroczyste akademie z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w szkołach w Strzałkowie i Wólce o godz. 11:11 odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. W programach przygotowanych przez uczniów nie brakło wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej oraz tańca, by podkreślić, że Święto Niepodległości to dzień radości. Najmłodsze dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego odwiedzili żołnierze z jednostki wojskowej w Powidzu, którzy opowiedzieli o swojej służbie i zaprezentowali wyposażenie każdego żołnierza. Uroczystość była też okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „Zwierzyniec Marszałka Piłsudskiego”.  

GALERIA ZDJĘĆ

 
Programu usuwania folii rolniczej
04.11.2019.
Image
 

Rolnicy posiadający odpady rolnicze wymienione w formularzu poniżej powinni wypełnić ankietę i przynieść ją do Urzędu Gminy Strzałkowo, pok. nr 17 najpóźniej do 15 listopada.

Formularz

Pismo do Ministra Ochrony Środowiska w sprawie programu

 
Zapraszamy
30.10.2019.
Image
 
Czym jest BDO?
29.10.2019.

Image

szczegóły

 
Srebrne Gody 2019
27.10.2019.

ImageW sobotę, 26 października pary małżeńskie z terenu Gminy Strzałkowo, które obchodzą w tym roku 25. rocznicę ślubu, wzięły udział w uroczystości Srebrnych Godów. Tradycyjnie, spotkanie rozpoczęło się w kościele pw. św. Doroty gdzie w intencji Jubilatów odprawiona została masz św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Następnie, wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu gdzie wręczono parom pamiątkowe listy gratulacyjne. Spotkanie zakończył wieczorek taneczny. W uroczystości uczestniczyło 28 par 

GALERIA ZDJĘĆ

 
X sesja Rady Gminy Strzałkowo
24.10.2019.

W czwartek, 31 października br. o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie odbędzie się X sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad wraz z projektami uchwał znaleźć można TUTAJ. Transmisja z posiedzenia prowadzona będzie na platformie esesja.tv.

 
Spotkanie informacyjne o Funduszach Europejskich
24.10.2019.
Image
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 1368
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg