KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Dzieci z wizytą w Urzędzie Gminy
10.05.2018.

ImageDzieci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich odwiedziły wczoraj Urząd Gminy w Strzałkowie. Pięciolatki pod opieką nauczycielek: Joanny Burdzińskiej, Emilii Rutkowskiej i Urszuli Gabrysiak spotkały się z wójtem Dariuszem Grzywińskim, który opowiedział im o swojej pracy, zadaniach realizowanych na rzecz najmłodszych przez samorząd gminy i odpowiadał na pytania. W prezencie wójt przekazał wszystkim dzieciom czapeczki z herbem i logo Strzałkowa. Na zakończenie spotkania, zastępca wójta Lidia Śmidowicz przeczytała małym gościom legendę o poznańskich koziołkach. 

GALERIA ZDJĘĆ


 
Zapraszamy na majówkowy rajd rowerowy
08.05.2018.
Image
 
Gmina Powidz zaprasza na rajd dla Niepodległej
04.05.2018.
Image
 
Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
04.05.2018.

ImageGminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Strzałkowie rozpoczęły się od imprez towarzyszących dla dzieci i młodzieży: turnieju piłki nożnej na Orliku i turnieju plażowej piłki siatkowej. Do piłkarskiej rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, a w plażówce udział wzięło 14 siatkarskich par. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez strzałkowski samorząd. Kolejnym punktem sportowej majówki będzie turniej tenisa ziemnego dla podopiecznych strzałkowskiej szkółki tenisowej, który odbędzie się 7 maja o 17:00 na kortach przy ul. Andrzejewskiego.

Głównym dniem gminnych obchodów Święta Konstytucji był tradycyjnie 3 maja. Uroczystości zainaugurowała msza św. w intencji Ojczyzny, którą w kościele pw. św. Doroty odprawił ks. kan. Józef Warczak. Po jej zakończeniu, poczty sztandarowe, zaproszeni goście i mieszkańcy udali się w asyście orkiestry dętej przed pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie delegacje zakładów pracy, instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów. Po części oficjalnej w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się 24. Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej. 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Szkolenie w sprawie ASF
26.04.2018.

Image25 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyło się szkolenie dla hodowców trzody chlewnej z terenu gminy dotyczące zagrożenia afrykańskim pomorem świń. Spotkanie zorganizował i przeprowadził Powiatowy Lekarz Weterynarii w Słupcy - Józef Ziemniarski. W trakcie szkolenia rolnicy zapoznali się m.in. ze skutkami tej groźnej dla trzody choroby, możliwościami jej zapobiegania, zwalczania i aktualną sytuacją rozwojową występowania wirusa ASF. Omówione zostały również objawy choroby, obowiązki właściciela stada i schemat postępowania na wypadek podejrzenia i wystąpienia zarazy. W spotkaniu udział wzięło ponad 70 osób. Szczegółowe informacje w sprawie wirusa ASF oraz materiały pomocnicze dla hodowców świń znaleźć można na stronie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Słupcy.  

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
25.04.2018.
Image
 
Komunikat Zarządu Województwa Wielkopolskiego o uchwale antysmogowej
18.04.2018.
Image
 
Piotr Gałan kandydatem na dyrektora
17.04.2018.

ImageKomisja konkursowa zaakceptowała kandydaturę Piotra Gałana na stanowisko dyrektora nowo powołanego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Strzałkowie. Konkurs odbył się 16 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Gminy, a dotychczasowy wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie był jedynym kandydatem. W skład jedenastoosobowej komisji weszli przedstawiciele: organu prowadzącego szkoły (gmina), kuratorium, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich i Przedszkola Kubuś Puchatek oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ostateczną decyzję w sprawie wyboru nowego dyrektora podejmie wójt.  

 
40 - lecie sołtysa Banasika
16.04.2018.

Image14 kwietna br. w świetlicy wiejskiej w Krępkowie odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 40 - lecia pełnienia funkcji sołtysa przez Józefa Banasika. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu gminy Strzałkowo, rodzina jubilata oraz mieszkańcy Krępkowa i sąsiednich sołectw. Podczas spotkania Józef Banasik wspominał jak wyglądały jego początki jako sołtysa, co udało się zrobić w trakcie 11 kadencji na tym stanowisku oraz podziękował wszystkim, którzy pomagali mu w pracy na rzecz sołectwa.  Z kolei w podziękowaniu za wieloletnią współpracę i wkład w rozwój lokalnej społeczności wójt gminy wręczył jubilatowi okolicznościowy list gratulacyjny.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Szkolenie w sprawie zagrożenia ASF
16.04.2018.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 1077
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg