KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Informacja - Unia Nadwarciańska
28.02.2018.
Image 
 
Ruszyła budowa kina
27.02.2018.

ImageW Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie rozpoczęła się budowa sali kinowej. Inwestycja realizowana jest w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski w ramach programu „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w gminach członkowskich Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski”. Przystosowanie i wyposażenie pomieszczenia Gminnego Ośrodka Kultury na potrzeby sali kinowej ma kosztować ponad 186 tys. zł. Prawie 128 tys. zł stanowić będzie dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Wykonawcą inwestycji jest firma Anbud ze Strzałkowa. Prace mają zakończyć się do 27 kwietnia br.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ferie zakończone
26.02.2018.

ImageFerie zimowe dobiegły końca. W drugim tygodniu akcji Zima 2018 z Samorządem Gminy Strzałkowo przygotowaliśmy dla dzieci m.in. rozgrywki w Laser Tag, turnieje piłki nożnej i siatkowej oraz wieczór gier planszowych. Sporym zainteresowaniem cieszyło się mobilne kino 7D, ale najchętniej wybieraną atrakcją były wyjazdy do parku trampolin we Wrześni, z których skorzystało ponad 400 dzieci. Oprócz tego, organizowane były również wjazdy na kręgle i lodowisko. Ferie, tradycyjnie zakończył Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, podczas którego, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury, zaprezentowało się ponad 20 wokalistów. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez samorząd Gminy Strzałkowo.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Konkurs Smaki Regionu 2018
23.02.2018.
Image
 
Ergo Hestia Paruszewo mistrzem SLHPN
19.02.2018.

ImageW sobotę, 17 lutego zakończył się kolejny sezon Strzałkowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach: wyższej i niższej. Mistrzem pierwszej ligi zostało Ergo Hestia Paruszewo, drugie miejsce zajęła ekipa Getin Banku, a trzecie - Dream Team Brudzewo. W drugiej lidze najlepszy okazał się zespół Gregor Stal Cienin, a tuż za nim uplasowała się Familiada. Tym samym, obydwie drużyny wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywek. Po zakończeniu ostatniego meczu odbyło się oficjalne podsumowanie zawodów. Wójt Gminy Strzałkowo wręczył przedstawicielom wszystkich drużyn pamiątkowe statuetki, a zdobywcom pierwszych trzech miejsc - nagrody finansowe ufundowane przez samorząd. Były też nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika oraz nagroda Fair Play. 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ferie na półmetku
19.02.2018.

ImagePierwszy tydzień akcji Zima 2018 z Samorządem Gminy Strzałkowo za nami. W tym czasie, dzieci z terenu gminy wzięły udział m.in. w warsztatach robienia pizzy z Pizzerią Sycylia, zajęciach „Buduj formę” z instruktorem, „Dniu z gimnastyką”, rozgrywkach w Bubble Football, turniejach piłki nożnej i siatkowej, balu przebierańców i zabawach z ozobotami. Oprócz zajęć na miejscu, organizowane były również wyjazdy na kręgle do Wrześni. W drugim tygodniu ferii atrakcji również nie zabraknie. Wśród nich m.in. rozgrywki w Laser Tag i mobilne kino 7D w Gminnym Ośrodku Kultury, turnieje sportowe oraz wyjazdy na lodowisko i do parku trampolin. Ferie, tradycyjnie zakończy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Szczegóły na plakacie.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Sprawdzamy czystość powietrza
14.02.2018.

ImageSystem monitorowania jakości powietrza w Strzałkowie już działa. Firma Airly zamontowała w trzech lokalizacjach na terenie naszej miejscowości (Al. Prymasa Wyszyńskiego, ul. Ostrowska i ul. Górna) specjalne czujniki, które mierzą przede wszystkim poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10. Szkodliwe dla zdrowia pyły absorbowane są w górnych drogach oddechowych i oskrzelach, a także mogą przenikać do krwi. Powodują m.in. kaszel, trudności z oddychaniem i zadyszkę, a dłuższe narażenie na ich wysokie stężenie może zwiększyć ryzyko zachorowania na choroby serca i nowotwory, szczególnie płuc. W związku z tym, że największą emisję pyłów powoduje spalanie węgla w starych i często źle wyregulowanych kotłach i piecach domowych, chcemy uświadomić mieszkańcom, że to czym oddychamy, w dużej mierze zależy od nas samych. Pierwszym krokiem do zmian na lepsze jest pokazanie tego, czego nie widać gołym okiem. Jest to możliwe dzięki systemowi Airly, który monitoruje jakość powietrza w konkretnej lokalizacji, czy najbliższym sąsiedztwie. Wyniki pomiarów można sprawdzać na platformie map.airly.eu, w aplikacji na system Android i iOS, na stronie internetowej gminy, a także na tablicy led znajdującej się na skrzyżowaniu Al. Prymasa Wyszyńskiego i ul. Księdza Marusarza. Mamy nadzieję, że informacje otrzymywane dzięki systemowi Airly przyczynią się do wzrostu świadomości mieszkańców na temat smogu i polepszenia jakości powietrza na naszym terenie.   

 
Informacja - Unia Nadwarciańska
13.02.2018.

Image

Image

 
Znamy wszystkie gwiazdy XXIV Dni Strzałkowa
13.02.2018.

ImageSkaldowie dopełnią listę gwiazd tegorocznych Dni Strzałkowa. Zespół znany z takich hitów jak: „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Z kopyta kulig rwie”, czy „Prześliczna wiolonczelistka” wystąpi na boisku za halą sportową w niedzielę, 17 czerwca o godz. 18:30. Następnie, na scenie pojawi się Ivan Komarenko, a na koniec zagra zespół Long & Junior. Już teraz serdecznie zapraszamy!

 
I Forum Enargii Odnawialnej w Słupcy
08.02.2018.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 1054
unianad.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg