KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Deklaracja dostępności
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów
Kronika samorządowa

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Ognisko w Radłowie
08.08.2007.

ImageDziałające na terenie gminy Strzałkowo Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowało w dniu 2 sierpnia (czwartek) dla swoich członków i sympatyków wyjazd na ognisko. Impreza odbyła się w Radłowie, na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo pod Brzozami” pp. Gajowiaków. Część uczestników dojechała na miejsce rowerami, cześć busem. Zaproszenie również przyjęli i wzięli udział w spotkaniu Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński oraz Wicewójt – Lidia Śmidowicz. Na miejscu czekała na wszystkich kawa, herbata i ciasto, a później posiłek w postaci kiełbasy z ogniska lub grilla i sałatki. 52 uczestników wyjazdu miało także okazję spotkać różne domowe zwierzęta, żyjące na terenie gospodarstwa, a członkowie chóru Kantata, będący także członkami Związku, pomogli stworzyć wesołą atmosferę, śpiewając znane i lubiane piosenki.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
X Sesja Rady Gminy Strzałkowo
02.08.2007.

Dnia 10 sierpnia 2007 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się X sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

 
Turniej "Jaka to piosenka"
31.07.2007.

ImageW piątek, 27 lipca br., w strzałkowskim parku odbył się turniej „Jaka to piosenka”. Impreza w ramach akcji „Lato z samorządem” wzorowana była na popularnym, telewizyjnym konkursie. W odgadywaniu tytułów oraz wykonawców starszej i nowszej muzyki rozrywkowej rywalizowało pięć, złożonych z dzieci, młodzieży jak i dorosłych drużyn, które nosiły nazwy liter alfabetu greckiego: Gamma, Beta, Lambda, Eta, Zeta. Po dwóch godzinach zaciętej, muzycznej walki, przeplatanej występami Iwony Górki, Adrianny Malickiej i Magdy Graczyk wyłoniono zwycięzców. Upominki oraz dyplomy wręczono najlepszym drużynom, zaś wszyscy startujący otrzymali nagrody pocieszenia. Klasyfikacja zmagań wyglądała następująco: 

- pierwsze miejsce zajął zespół Gamma w składzie: Weronika Wółkiewicz, Katarzyna Sypniewska, Adrianna Malicka i Jolanta Malicka;

- drugie miejsce zajęła Lambda w składzie: Henryka Graczyk, Magdalena Graczyk i Monika Stankowska;

- trzecia lokata to zespół Beta w składzie: Iwona Górka, Emilia Ratajczyk, Joanna Urbaniak, Anna Kasprzyk i Marta Dziublewska.

Po zakończeniu konkursu odbyła się zabawa taneczna z zespołem Sonet.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 
Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w kategorii MIXT
23.07.2007.

ImageW piątek, 20 lipca, na boisku przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie odbył się kolejny turniej siatkowej piłki plażowej, tym razem w ramach akcji „Lato z Samorządem”. Po kilkugodzinnych rozgrywkach w kategorii mixt (czyli par mieszanych), spośród 12 par biorących udział w turnieju, wyłoniono zwycięzców: wygrała para Grażyna Urbańska/Sebastian Ciemior, II miejsce to para Katarzyna Wyszyńska/Piotr Maciejewski, a najniższe miejsce na podium zajęła Jolanta Kuźniarek i Wojciech Prucnal. Wśród nagród były m.in. lodówki turystyczne, plecaki oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
"Lato z samorządem" trwa....
16.07.2007.

ImageDzieci i młodzież z terenu gminy Strzałkowo w dniach 2 - 7 lipca przebywała na Kaszubach, w Kamienicy Królewskiej. Wycieczka obfitowała w liczne atrakcje, a program obejmował m.in. zwiedzanie zamku krzyżackiego w Świeciu, Muzeum Kaszub w Kartuzach, Muzeum kaszubskiej ceramiki w Chmielnie, czy zamku w Łapalicach. Ciekawostką była także wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w w Szymbarku pod Wieżycą, gdzie znajduje się znany w kraju i zagranicą Dom Do Góry Nogami. Jest tam także, m.in. najdłuższa deska świata oraz bunkier i pomnik Gryfa Pomorskiego. Odwiedzono także ogród botaniczny w Gołubiu i Zielony Młyn w Ostrzycach. Niezapomniano oczywiście o odwiedzeniu Trójmiasta.

Natomiast od poniedziałku (9 lipca) do piątku (13 lipca) pod nazwą „Zabawa ze sztuką” w GOK-u trwały warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy stworzyli wiele ciekawych i oryginalnych prac (m.in. pomalowano na kolorowo kort tenisowy). W środku tygodnia, 11 lipca, dzieci udały się rowerami do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Brzozami” w Radłowie, gdzie odbyły się lekcje jazdy konnej i zabawy.

Zakończyły się również lipcowe warsztaty taneczne, które odbywały się w GOK-u. Podczas czterech spotkań instruktor Kinga Majewska z tajnikami wielu tańców zapoznała ponad pięćdziesiąt chętnych osób. Trenowano m.in. cza-czę oraz twista. Kolejny cykl tanecznych treningów już w sierpniu, również w GOK-u.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
09.07.2007.
Dnia 12 lipca br. o godz. 11.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
LATO Z SAMORZĄDEM 2007
03.07.2007.

WÓJT GMINY STRZAŁKOWO

ORAZ GMINNY OŚRODEK KULTURY W STRZAŁKOWIE

zapraszają na:

LATO Z SAMORZĄDEM 2007

ROCKOWIRÓWKA - koncert zespołów: Acedia, Padlina Szarika, Zbuntowany Kaloryfer - 29 czerwca (piątek), godz. 18.00, park w Strzałkowie.

GRAND PRIX Ziemi Słupeckiej - festyn połączony z turniejem siatkowej piłki plażowej - 30 czerwca (sobota), godz. 10.00, boisko przy ul. Andrzejewskiego. W programie turniej siatkowej piłki plażowej, zabawa taneczna, zamek, rodeo, trampolina.

ROZTAŃCZONE WAKACJE - warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży - 6 lipca (piątek) i 10 lipca (wtorek) od godz. 10.00, sala GOK. 

”WAKACJE W SIODLE” - jazda konna (gospodarstwo agroturystyczne ”Pod Brzozami” w Radłowie), 11 lipca (środa). W programie: pierwsza lekcja nauki jazdy konnej, ognisko.

”ZABAWA ZE SZTUKĄ” - warsztaty malarskie i plastyczne 9-13 lipca (poniedziałek-piątek) od godz. 11.00-13.00 oraz 20-24 sierpnia (poniedziałek-piątek) 11.00-13.00.

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ KOBIET - boisko przy ul. Andrzejewskiego, 13 lipca (piątek).

”JAKA TO MELODIA” - rodzinny turniej muzyczny - 15 lipca (niedziela), park w Strzałkowie.  

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ PAR MIESZANYCH MIXT - boisko przy ulicy Andrzejewskiego, 20 lipca (piątek).

DZIEŃ NA ŻAGLACH (PRZYSTAŃ W KOSEWIE) - w programie: wycieczka żaglówką po jeziorze Powidzkim, ognisko, 25 lipca (środa).

TURNIEJ BEACH SOCCERA - boisko przy Gimnazjum w Strzałkowie, 27 lipca (piątek).

SPŁYW KAJAKOWY WZDŁUŻ JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), pływanie kajakiem, gry i zabawy terenowe np. „podchody nocne”, ognisko, 1-2 sierpnia (środa-czwartek).

RAJD ROWEROWY DOOKOŁA JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), ognisko, 15-17 sierpnia (środa-piątek).

MINI PLAYBACK SHOW - festyn dla dzieci, 18 sierpnia (sobota). 

ZAKOŃCZENIE LATA - festyn połączony z turniejem siatkowej piłki plażowej z okazji rocznicy powstania pizzerii Sycylia, 31 sierpnia - 1 września (piątek-sobota), boisko przy ul. Andrzejewskiego. W programie: turniej siatkowej piłki plażowej, zabawa taneczna, zamek, rodeo, trampolina.

WARSZTATY TANECZNE DLA DZIECI - wyjazd grupy uczestników koła tanecznego do Lilików (gm. Milówka) w dniach od 14 do 22 sierpnia. 

KARAOKE - konkurs śpiewania polskich i anglojęzycznych piosenek bez wcześniejszego przygotowania.

 Zapisy od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00 w GOK

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!   

 

 

 
Turniej Plażowej Piłki Siatkowej
02.07.2007.

Image30 czerwca, w sobotę, na boisku sportowym przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie z okazji Festynu „Otwarcie Lata w Strzałkowie” i w ramach Grand Prix Ziemi Słupeckiej odbył się Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Strzałkowo.

Do turnieju zgłosiło się 21 par ze Słupcy, Strzałkowa, Wrześni, Chodowa, Giewartowa i Ostrowitego. Pierwszy etap turnieju rozgrywany był systemem grupowym, z każdej grupy do następnego etapu rozgrywek awansował jeden zwycięski zespół oraz jeden zespół z drugiego miejsca z najlepszym stosunkiem małych punktów. Następny etap rozgrywany był systemem pucharowym.

Do ścisłego finału awansowały 4 pary, a wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

1.      I miejsce para Jóźwiak-Zagozda (Turek) – puchar Wójta Gminy Strzałkowo

2.      II miejsce para Swoboda-Włodarczyk (Poznań) – puchar dyrektora GOK

3.      III miejsce para Barski-Bułkowski (Września) – puchar Solarium Toster

4.      IV miejsce para Gałan-Stefański (Strzałkowo)

W trakcie imprezy dzieci bawiły się na dmuchanym zamku, można było również skorzystać z małej gastronomii i zimnych napojów, a festyn zakończyła zabawa taneczna.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
28.06.2007.
Dnia 2 lipca br. o godz. 11.30 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się połączone posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji oraz Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Zawody sportowo-pożarnicze
27.06.2007.

ImageW niedzielę, 24 czerwca, odbyły się zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Strzałkowo. Przygotowaniem organizacyjnym zajął się Zarząd Gminny OSP oraz druhowie ze strzałkowskiej jednostki OSP, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali strażacy z PSP w Słupcy pod przewodnictwem sędziego głównego st. kpt. Damiana Jankowiaka. W zawodach wystartowało łącznie 19 drużyn, które konkurowały ze sobą w sztafecie i ćwiczeniach bojowych. Oto wyniki:
W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt (11-16 lat) I miejsce, puchar Zastępcy Wójta Gminy oraz upominki wywalczyła OSP Strzałkowo I; drugą lokatę i nagrody rzeczowe zdobyła OSP Krępkowo, zaś III miejsce i upominki zdobyła OSP Strzałkowo II. Kolejne miejsca przypadły dla OSP Kornaty I (IV) i OSP Kornaty II (V). W tej samej kategorii wśród chłopców najlepsza okazała się OSP Strzałkowo (I miejsce, puchar Prezesa ZG OSP i nagrody), na drugim miejscu znalazła się OSP Kornaty, a III lokatę zajęła OSP Brudzewo (obie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy nagrody rzeczowe). W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce i puchar Sekretarza Gminy oraz dyplomy nagrody rzeczowe otrzymała OSP Strzałkowo. W kategorii Seniorów puchar Wójta Gminy Strzałkowo i nagrody wywalczyła OSP Strzałkowo, II miejsce zajęła OSP Szemborowo, III – OSP Krępkowo. Kolejne lokaty przypadły dla: OSP Kornaty II (IV), OSP Babin (V), OSP Brudzewo (VI), OSP Sierakowo (VII) i OSP Kornaty I (VIII miejsce). W kategorii Oldboy wystartowały dwie drużyny, a puchar Przewodniczącego Rady Gminy trafił do druhów z OSP Strzałkowo, a drugie miejsce zajęła OSP Kornaty.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1491 - 1500 z 1529
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg