KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów
Kronika samorządowa

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Zapraszamy na XIV Dni Strzałkowa !!!
12.06.2008.

Image

 
Setna rocznica urodzin mieszkańca Strzałkowa !!!
09.06.2008.

ImageW czwartek, 5 czerwca br., w Strzałkowie miała miejsce niecodzienna uroczystość – setną rocznicę urodzin obchodził mieszkaniec Strzałkowa – p. Jan Wiatrowski. Mszę św. w intencji Jubilata sprawował proboszcz - ksiądz dziekan Józef Warczak. Po uroczystości kościelnej rodzina oraz zaproszeni goście udali się do restauracji „Światowid” na okolicznościowe spotkanie. Poza bliskimi w spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński ze swoim zastępcą, delegacja Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz delegacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, od których Jubilat otrzymał życzenia i gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i medale oraz prezenty. Pan Jan Wiatrowski doczekał się dwójki dzieci, 6 wnuków, 10 prawnuków i 10 praprawnuków.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
XX Sesja Rady Gminy Strzałkowo
06.06.2008.

Dnia 9 czerwca 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się XX nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołów z XVIII i XIX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Strzałkowo na 2008 r.,
6. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

7. Zakończenie obrad. 
 
Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie
04.06.2008.

ImageW poniedziałek, 2 czerwca br., w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu. Był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, a na scenie zaprezentowali się m.in. uczniowie z humorystycznym przedstawieniem pt. „Czerwone Kapturki” oraz z pokazem aerobiku. Następnie miało miejsce oddanie do użytku przyszkolnego placu zabaw, który przeszedł gruntowną modernizację. Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński wraz z zastępcą dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi odnowionego placu zabaw, wręczyli także maluchom słodycze i prezenty.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Konkurs fotograficzny "Gmina Strzałkowo w obiektywie"
29.05.2008.

Image

 

Do pobrania:

Regulamin Konkursu

UWAGA !!! PRZEDŁUŻENIE TRWANIA KONKURSU !!!

 

W związku z małą ilością zgłoszeń zmianie ulegają następujące punkty Regulaminu Konkursu:

Pkt 9. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 6.06.2008 roku.

otrzymuje brzmienie:

9. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 30.09.2008 roku.

 

Pkt 13. Oceny prac i wyboru najlepsze go zdjęcia dokona Jury złożone z przedstawicieli or ganizatorów konkursu do dnia 13.06.2008 roku.

otrzymuje brzmienie:

13. Oceny prac i wyboru najlepsze go zdjęcia dokona Jury złożone z przedstawicieli or ganizatorów konkursu do dnia 15.10.2008 roku.

 

Pkt 14. Lista na grodzonych prac zostanie opublikowana na łamach portalu gminne go oraz o głoszona w trakcie imprezy związanej z obchodami Dni Strzałkowa.

otrzymuje brzmienie:

14. Lista na grodzonych prac zostanie opublikowana na łamach portalu gminnego.

 

Pkt 15. Przekazanie na grody i wyróżnień nastąpi w dniu 15 czerwca 2008 roku w trakcie obchodów „Dni Strzałkowa”.

otrzymuje brzmienie:

15. Przekazanie na grody i wyróżnień nastąpi w terminie wskazanym przez Organizatorów

 

 
Akcja "Polska Biega" w Strzałkowie
21.05.2008.

ImageW sobotę, 17 maja br. w Strzałkowie w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” odbyły się biegi uliczne w trzech kategoriach – szkół podstawowych, gimnazjum oraz open. 217 biegaczy przed startem powitał Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński, który symbolicznym strzałem z pistoletu startowego rozpoczął biegi. Trasy dwóch najmłodszych kategorii biegowych wiodły sprzed Gminnego Ośrodka Kultury ulicami Strzałkowa na metę usytuowaną na boisku przy ul. Rolniczej. Trasa dla kategorii open o długości 5,8 km przebiegała przez ul. Górną, Pospólno, Wólkę, a kończyła przy Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce, gdzie przygotowano dalszą część akcji „Polska Biega”. Po posiłku i odpoczynku odbyły się zadania i konkursy przygotowane przez policjantów z Komendy Powiatowe Policji w Słupcy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, medale i upominki, a najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Święto Patrona w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie - wizyta Roberta Korzeniowskiego
20.05.2008.

ImageW piątek, 16 maja br., w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Patrona. Nabrały one szczególnej rangi z uwagi na 90. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Po rozpoczęciu obchodów i wystąpieniach Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Strzałkowo, miało miejsce niecodzienne wydarzenie – na dziedziniec szkoły wbiegł Robert Korzeniowski – wielokrotny mistrz olimpijski, świata oraz Europy w chodzie, który prowadził sztafetę Warszawa-Poznań w ramach trwającego w całym kraju Biegu Gwieździstego promującego akcję „Polska Biega”. Do sztafety dołączyli także uczniowie strzałkowskiego gimnazjum. Mistrz zabierając głos zachęcił wszystkich do czynnego uprawiania sportu i biegania oraz podziękował za gorące powitanie. Następnie zwiedził szkołę, gdzie zapoznał się m.in. z osiągnięciami sportowymi uczniów, pozował do wspólnych zdjęć, rozdawał autografy. Jednak sztafeta musiała biec dalej i po serdecznym pożegnaniu, kontynuowano obchody Dnia Patrona. Wszyscy zebrani udali się do budynku, gdzie ponad dwadzieścia kół zainteresowań działających w szkole zaprezentowało w ekspozycjach swoje osiągnięcia. Następnie w sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie przedstawili w zainscenizowanym studiu telewizyjnym serwis informacyjny, który przekazał najnowsze wiadomości z życia szkoły oraz informacje o Powstaniu Wielkopolskim. Wyświetlana była prezentacja multimedialna wykorzystująca archiwalne materiały z Powstania, a także występowały solistki oraz chór.

GALERIA ZDJĘĆ

 
"Potyczki Sienkiewiczowskie" w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce
20.05.2008.

ImageW czwartek, 15 maja br., w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce miały miejsce obchody Święta Patrona, tradycyjnie już w formie „Potyczek Sienkiewiczowskich”. Tegoroczne inscenizacje wzorowane były na powieści „Krzyżacy”. Następnie odbył się konkurs, w którym troje z zaproszonych gości: pp. Włodzimierz Musielak, Sławomir Laskowski i Jacek Koczorowski, walczyło o tytuły rycerzy, a troje uczniów o miano giermka. Sprawdzono ich umiejętności we władaniu strzałą, toporem oraz wiedzę historyczną, a król Jagiełło przyjął od całej szóstki rycerskie ślubowanie. Podczas Potyczek uhonorowano uczniów, którzy wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „W kręgu Krzyżaków Henryka Sienkiewicza” (Aldona Kasprowicz, Andżelika Stankiewicz, Paulina Bocheńska) oraz konkursie plastycznym pt. „Moje wrażenia po obejrzeniu filmu „Krzyżacy’’ (Sylwia Chudzińska, Marta Byra, Ewa Rogalińska i Marta Pęczkowska). Spotkanie uświetniły także pokazy Bractwa Rycerskiego „Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze” z Warszawy. Na zakończenie zaproszono do zwiedzenia wystawy z planu filmowego „Krzyżaków” i historii Bitwy pod Grunwaldem.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.05.2008.
Dnia 26 maja br. o godz. 12.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
14.05.2008.
Dnia 20 maja br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.
 
«« start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1371 - 1380 z 1490
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg