KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
XXI sesja Rady Gminy Strzałkowo
19.06.2008.

Dnia 26 czerwca 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXI sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokółu z XX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwały w sprawie:

a/ zmian w budżecie gminy Strzałkowo na rok 2008,
b/ uchwalenia planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych na terenie gminy Strzałkowo w latach 2009-2012,

c/ zatwierdzenia taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę na terenie gminy Strzałkowo, 

d/ nabycia nieruchomości położonej w Strzałkowie,

e/ wyrażenia woli utworzenia Lokalnej Grupy Działania z udziałem Gminy Strzałkowo,

f/ zmiany uchwały nr XV/105/03 Rady Gminy Strzałkowo z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie przyjęcia statutu Związku Gmin Regionu Słupeckiego.

8. Przyjęcie stanowiska Rady Gminy Strzałkowo dot. ruchu tranzytowego (TIR) po drodze krajowej nr 92 biegnącej przez teren gminy Strzałkowo.

9. Informacja dot. remontów w placówkach oświatowych przeprowadzanych podczas wakacji.

10. Informacja o wypoczynku dzieci i młodzieży "Akcja Lato".

11. Ocena realizacji adaptacji byłych budynków szkolnych na cele mieszkaniowe.

12. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

13. Zakończenie obrad. 

 
XIV Dni Strzałkowa dobiegły końca
17.06.2008.

ImageW dniach 13-15 czerwca br. obchodzono po raz kolejny Dni Strzałkowa. Tradycyjnie w uroczystościach udział wzięli mieszkańcy gminy oraz gmin sąsiednich. Obchody rozpoczął w piątek turniej piłki nożnej w kategorii młodzik i młodzik młodszy o puchar Wójta Gminy, gdzie ponad siedemdziesięciu uczniów klas III-VI nagrodzono dyplomami, pucharami oraz upominkami. W sobotę odbył się drugi turniej piłki nożnej, tym razem w kategorii open, w którym udział brało 8 drużyn. Także w sobotę odbywało się w Gimnazjum im. Janusza Korczaka Święto Rodziny pod hasłem „Rodzinnie wesoło, zdrowo i sportowo”. Występy artystyczne uczniów, tańce w wykonaniu Polskiego Ludowego Zespołu Tanecznego „Koroliski” z Żytomierza na Ukrainie, pokazy tańca współczesnego i gimnastyki artystycznej, koncerty zespołów młodzieżowych, finał konkursu międzyklasowego oraz grillowanie – to główne atrakcje tej imprezy. Finał nastąpił w niedzielę - główny dzień obchodów „Dni Strzałkowa”. Rozpoczęła je msza św. w kościele p.w. św. Doroty w Strzałkowie, która sprawowana była w intencji Mieszkańców gminy. Po południu korowód złożony z zaproszonych gości (m.in. ministra Eugeniusza Grzeszczaka), samorządowców, uczniów oraz orkiestry dętej dotarł na boisko za halą sportowo-widowiskową, gdzie oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński. Następnie krótki koncert dała Orkiestra Dęta Zarządu Gminnego OSP w Strzałkowie, po niej zatańczyły dzieci z Przedszkola „Kubuś Puchatek”. O godz. 16.00 rozpoczął się koncert gwiazdy – zespołu LESZCZE. Jego lider – Maciej Miecznikowski porwał do zabawy całą licznie zgromadzoną publiczność. Warto dodać, że zespół dwa dni wcześniej podczas opolskiego festiwalu zdobył nagrodę publiczności. Po występie Leszczy rozpoczęły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu gminy – uczniów Szkoły Podstawowej, uczestników studia piosenki i warsztatów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, Oli Tomczak, śpiewał także zespół ludowy „Złoty Wiek” oraz Polski Ludowy Zespół Taneczny „Koroliski” z Żytomierza na Ukrainie. Następnie na scenie pojawiła się Urszula Chojan z zespołem Country Show Band, koncert muzyki country rozgrzał publiczność i przygotował do zabawy tanecznej, która rozpoczęła się po występie zespołu. Równolegle z występami artystycznymi na płycie boiska rozgrywane były konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, odbywał się turniej strzelecki z karabinka pneumatycznego, funkcjonowały stoiska gastronomiczne i handlowe, dmuchane zamki, trampolina, quady oraz tradycyjnie podawano strażacką grochówkę. Późnym wieczorem odbył się jeszcze pokaz sztucznych ogni. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy już za rok !!!

GALERIA ZDJĘĆ (PIĄTEK I SOBOTA)

GALERIA ZDJĘĆ (NIEDZIELA)

 
MISJA 1000 - SIŁA I WIARA
17.06.2008.

ImageW dniu 16 czerwca br. Strzałkowo odwiedził nietypowy gość, a był nim niepełnosprawny Przemek Kowalik z Opalenicy, poruszający się na wózku inwalidzkim. Tragiczny w skutkach wypadek samochodowy sprawił, że ta niegdyś zdrowa i aktywna osoba, została sparaliżowana. By udowodnić, że można pokonać bariery, które na pozór wydają się niemożliwe do przekroczenia, postanowił przebyć na swoim wózku inwalidzkim Polskę z zachodu na wschód. Plan ten uległ jednak modyfikacji, wraz z przyznaniem Polsce współorganizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Wtedy Przemek postanowił zmienić trasę, która przekroczyła 1000 kilometrów – od mostu w Słubicach do przejścia granicznego z Ukrainą z Zosinie/Ustyluh, a hasłem przewodnim wyprawy stała się MISJA 1000 SIŁA I WIARA. Na trasie Przemka znalazło się także Strzałkowo, po dotarciu na parking przy Urzędzie Gminy powitał go Wójt Dariusz Grzywiński, który pogratulował pomysłu, życzył wytrwałości i powodzenia oraz wręczył skromny upominek. MISJA 1000 SIŁA I WIARA ma za zadanie pokazać Europie i światu, że Polska jest krajem bogatej historii i wspaniałych, pełnych poświęcenia i wytrwałych ludzi, godnych organizować największe imprezy rangi światowej. Przemek twierdzi, że trzeba tylko chcieć! Brak rąk i nóg nie musi być ograniczeniem w realizacji marzeń i ambicji.

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.06.2008.
Dnia 27 czerwca br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.06.2008.
Dnia 23 czerwca br. o godz. 12.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
13.06.2008.
Dnia 25 czerwca br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
13.06.2008.
Dnia 17 czerwca br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Zapraszamy na XIV Dni Strzałkowa !!!
12.06.2008.

Image

 
Setna rocznica urodzin mieszkańca Strzałkowa !!!
09.06.2008.

ImageW czwartek, 5 czerwca br., w Strzałkowie miała miejsce niecodzienna uroczystość – setną rocznicę urodzin obchodził mieszkaniec Strzałkowa – p. Jan Wiatrowski. Mszę św. w intencji Jubilata sprawował proboszcz - ksiądz dziekan Józef Warczak. Po uroczystości kościelnej rodzina oraz zaproszeni goście udali się do restauracji „Światowid” na okolicznościowe spotkanie. Poza bliskimi w spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński ze swoim zastępcą, delegacja Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz delegacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, od których Jubilat otrzymał życzenia i gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i medale oraz prezenty. Pan Jan Wiatrowski doczekał się dwójki dzieci, 6 wnuków, 10 prawnuków i 10 praprawnuków.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
XX Sesja Rady Gminy Strzałkowo
06.06.2008.

Dnia 9 czerwca 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się XX nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołów z XVIII i XIX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Strzałkowo na 2008 r.,
6. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

7. Zakończenie obrad. 
 
«« start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1331 - 1340 z 1456
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg