KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 3 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
03.12.2007.

Dnia 4 grudnia br. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.

 
Modernizacja ulicy Powidzkiej
29.11.2007.

ImageDobiega końca inwestycja wzdłuż ul. Powidzkiej, gdzie trwa budowa kanalizacji deszczowej, wodociągu oraz ciągu pieszo-rowerowego. W całości ukończono kanalizację deszczową oraz wodociąg, do ułożenia pozostało część chodnika oraz uzupełnienie masy asfaltowej przy krawężnikach. Koszt inwestycji to łącznie 485.807,00 zł, z czego środki gminy Strzałkowo wynoszą 370.000,00 zł (w tym 40.000,00 zł - budowa wodociągu).

GALERIA ZDJĘĆ

 
XII Biesiada Zespołów Chóralnych
19.11.2007.

ImageW niedzielę, 18 listopada, odbyła się XII Biesiada Zespołów Chóralnych Strzałkowo 2007, w której udział wzięło 9 chórów: „Viola” z Kawnic, „Dominanta” z Babiaka, „Sonata” z Powidza, „Camerata” z Konina, „Kanon” ze Słupcy, „Lutnia” z Koła, „Quarta” z Zagórowa, Chór Parafialny przy Parafii Bł. J. Matulewicza w Koninie oraz chór „Kantata” ze Strzałkowa. Spotkanie rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym p.w. Św. Doroty w Strzałkowie, następnie odbywały się prezentacje zespołów. Licznie zgromadzona publiczność nagradzała gromkimi brawami poszczególne występy. Dalsza część Biesiady odbywała się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie obchodzono dwa jubileusze: 10-lecie chóru „Kantata” oraz 30-lecie zespołu ludowego „Złoty Wiek”. Prowadzący oraz członkowie obydwu zespołów otrzymali z rąk Wójta Gminy Strzałkowo – Dariusza Grzywińskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Włodzimierza Musielaka pamiątkowe grawertony oraz kwiaty i życzenia. Kwiaty z życzeniami jubilaci otrzymali także m.in. od: dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Koninie p. Jadwigi Kujawińskiej, kierowników jednostek organizacyjnych z terenu gminy Strzałkowo oraz chórów biorących udział w Biesiadzie. Na scenie znakomicie zaprezentował się zespół „Złoty Wiek”, z którym znane utwory śpiewali wszyscy uczestnicy Biesiady. Na zakończenie chóry biorące udział w Biesiadzie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Wręczenie stypendiów Wójta Gminy Strzałkowo
16.11.2007.

ImageW bieżącym tygodniu odbyły się uroczystości wręczenia stypendiów Wójta Gminy Strzałkowo dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce. W poniedziałek, 12 listopada, w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce wręczenie stypendium Justynie Wawrzyniak, uczennicy klasy VI, połączono z wieczornicą poświęconą Narodowemu Świętu Niepodległości. W czwartek, 15 listopada, Wójt Gminy Strzałkowo – Dariusz Grzywiński wręczył stypendia w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. oraz w Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie. W Szkole Podstawowej stypendium otrzymali: Mateusz Gołańczyk (klasa VIb), Kacper Przywarty (Vc), Paulina Radzińska (Vc), Ewa Węgrzyn (VIb), Piotr Rejer (VIb) i Mateusz Podębski (Ve), natomiast w Gimnazjum Agnieszka Czarnecka (IIIb), Marcin Gizelski (IIIe), Magdalena Jatczak (IIa), Marta Jakubowska (IIIe), Krzysztof Piersiala (IIa), Bartosz Radliński (IIIe), Hubert Radecki (IIIe). Uczniowie każdej ze szkół przygotowali okolicznościowe występy artystyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11.11.2007 r.
12.11.2007.

Image11 listopada br. tradycyjnie odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Św. Doroty w Strzałkowie, w której oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców uczestniczyli samorządowcy gminy Strzałkowo, zaproszeni goście, poczty sztandarowe oraz delegacje zakładów pracy i organizacji społecznych. Po mszy uczestnicy obchodów udali się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Następnie pochód skierował się do Gminnego Ośrodka Kultury. Odbyła się tam część artystyczna – wieczornica. Uroczystości zakończył koncert Orkiestry Dętej ZG OSP w Strzałkowie.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Jubileusz 25 lat pożycia małżeńskiego
12.11.2007.

Image10 listopada br. odbyły się uroczystości związane z 25. rocznicą zawarcia małżeństwa przez pary zamieszkujące gminę Strzałkowo. Zaproszeni jubilaci najpierw uczestniczyli w mszy św. sprawowanej w kościele p.w. Św. Doroty w Strzałkowie, podczas której odnowiły swe małżeńskie śluby. Następnie okolicznościowa uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie życzenia, listy gratulacyjne i kwiaty wręczali parom: Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński, Zastępca Wójta – Lidia Śmidowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Musielak. Ks. dziekan Józef Warczak wręczył jubilatom, w imieniu Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, okolicznościowe listy gratulacyjne. Ostatnia część uroczystości to wieczorek taneczny. Spośród 49. zaproszonych par jubilatów udział w uroczystości wzięli: Maria i Marek Bartczak, Urszula i Roman Blejwas, Małgorzata i Paweł Drzewieccy, Barbara i Stefan Gaca, Dorota i Edward Gajda, Barbara i Stanisław Gajowiak, Grażyna i Stefan Hoffmann, Lidia i Lesław Jabłońscy, Alicja i Marek Jabłońscy, Krystyna i Arkadiusz Karwaccy, Urszula i Błażej Kasprzyk, Genowefa i Jan Kubaszewscy, Jadwiga i Andrzej Kwitowscy, Maria i Krzysztof Maciejewscy, Jadwiga i Ryszard Maciejewscy, Lila i Tadeusz Mikołajczak, Teresa i Jacek Nowak, Elżbieta i Leonard Olejniczak, Elżbieta i Eugeniusz Osieccy, Jolanta i Benedykt Przywarci, Elżbieta i Roman Półrolniczak, Alicja i Andrzej Sobkowiak, Krystyna i Bogdan Starczewscy, Elżbieta i Włodzimierz Sypniewscy, Wiesława i Grzegorz Urbaniak oraz Joanna i Jan Wiśniewscy.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
12.11.2007.
Dnia 19 listopada br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetowej, Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
Modernizacja dróg, ulic i chodników
09.11.2007.

ImageW dniach 5-10 listopada br. ułożono dywanik asfaltowy o długości 470 m na drodze przez wieś Wólka. Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów S.A. z Konina, łączna wartość zadania to ok. 150.000,00 zł.

Trwa remont chodnika wzdłuż ogródka jordanowskiego przy ul. Andrzejewskiego, wymieniono nawierzchnię z płytek chodnikowych na kostkę brukową.

Pozytywnie zakończył się drugi przetarg ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Słupcy na wybudowanie ścieżki rowerowej – chodnika wraz z towarzyszącą infrastrukturą (kanalizacją deszczową i siecią wodociągową) przy ulicy Powidzkiej w Strzałkowie. Wykonawcą robót jest Zakład Eksploatacji i Wykonawstwa Wodociągów S. Ziołkiewicz.

Ścieżka – chodnik to inwestycja wartości 485.807,00 zł z czego 330.000,00 zł to środki gminy Strzałkowo.

 

GALERA ZDJĘĆ

 
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzałkowie
05.11.2007.
Image
 
VIII Kongres Gmin Wiejskich RP
25.10.2007.

Image12 października br. w Warszawie odbył się VIII Kongres Gmin Wiejskich RP,  w którym uczestniczył Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Włodzimierzem Musielakiem. Głównym tematem spotkania były kwestie równoważenia dysproporcji, jakie istnieją w rozwoju polskich miast i wsi. Stwierdzono definitywnie, iż przepaść cywilizacyjna pomiędzy wsią a miastem jest coraz większa, a widać to szczególnie w poziomie nauczania, opiece społecznej i infrastrukturze technicznej. Część obrad poświęcona była także instrumentom wyrównywania szans rozwoju obszarów wiejskich. Zgromadzeni przyjęli dwa stanowiska: w sprawie pogłębiających się dysproporcji w rozwoju obszarów wiejskich i terenów zurbanizowanych oraz w sprawie oświaty i równoważenia szans edukacyjnych mieszkańców wsi.

 
«« start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1321 - 1330 z 1388
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg