KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 2 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Spotkanie dotyczące gazyfikacji
22.10.2008.

ImageW dniu 21 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie z inicjatywy Wójta Gminy odbyło się spotkanie poświęcone gazyfikacji gminy Strzałkowo oraz gmin sąsiednich. Wzięli w nim udział przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa w Poznaniu oraz samorządowcy miasta i gminy Słupca. Na spotkanie zaproszono największych odbiorców gazu (przedsiębiorców) z terenu gminy Strzałkowo oraz miasta i gminy Słupca. ImagePrzedstawiciele PGNiG z Poznania zapoznali zebranych z koncepcją przesyłu gazu dla Strzałkowa i Słupcy oraz stopień zaawansowania dokumentacji technicznej w tym zakresie.Z przedstawionych przez nich faktów wynika, iż firma przystępuje do wykonania tego przedsięwzięcia inwestycyjnego z terminem dostarczenia gazu – jesień 2009. Gaz ten ma zasilić w pierwszej kolejności największych odbiorców – zakłady pracy i instytucje, natomiast odbiorcy indywidualni otrzymają gaz rok później. Na przełomie listopada i grudnia br. odbędzie się informacyjne spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Dystrybutora Gazu.

 
XXIV sesja Rady Gminy Strzałkowo
16.10.2008.

Dnia 23 października 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXIV sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXIV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z XXIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwał w sprawie:

a/ ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członka ochotniczej straży pożarnej z terenu Gminy Strzałkowo,

b/ wysokości stawek podatku od nieruchomości,

c/ podatku od środków transportowych,

d/ poboru podatków w drodze inkasa,

e/ zaciągnięcia kredytu bankowego,

f/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,

g/ przekazania w użyczenie nieruchomości położonej w Brudzewie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo,

h/ zatwierdzenia taryf na zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Strzałkowo.

8. Analiza oświadczeń majątkowych osób zobowiązanych do ich składania.

9. Opinia Rady Gminy Strzałkowo w sprawie realizacji zadnia pn. "Rekultywacja drogi gminnej w 2009 r.

10. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

11. Zakończenie obrad.  
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.10.2008.
Dnia 22 października br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się wspólne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji, Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego, Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetowej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.10.2008.
Dnia 20 października br. o godz. 9.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
Jubileusz 25 lat pożycia małżeńskiego
15.10.2008.

Image11 października br. miały miejsce uroczystości związane z 25-tą rocznicą zawarcia małżeństwa przez pary zamieszkujące gminę Strzałkowo. Zaproszeni jubilaci uczestniczyli w mszy św. w kościele p.w. Św. Doroty w Strzałkowie, podczas której odnowili swe małżeńskie śluby. Następnie okolicznościowe spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie życzenia, listy gratulacyjne i kwiaty wręczali: Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński, Zastępca – Lidia Śmidowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy – Włodzimierz Musielak. Ks. dziekan Józef Warczak w imieniu Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego wręczył jubilatom okolicznościowe listy gratulacyjne. Ostatnia część uroczystości to wieczorek taneczny. Spośród 61 zaproszonych par jubilatów udział w uroczystości wzięli: Alina i Andrzej Andrzejak, Grażyna i Zenon Antkowiak, Izabela i Benedykt Augustyniak, Urszula i Jerzy Badyńscy, Krystyna i Leszek Burdasz, Urszula i Jerzy Byczek, Halina i Jan Błaszczak, Iwona i Waldemar Chrzumniccy, Jadwiga i Mirosław Dębiccy, Małgorzata i Piotr Grzelak, Wiesława i Marian Górniak, Karolina i Piotr Jakubowscy, Irena i Andrzej Jaworscy, Barbara i Jan Jędrzejczak, Krystyna i Janusz Karcz, Barbara i Bernard Kasprowicz, Grażyna i Henryk Kieliszak, Aleksandra i Dariusz Koralewscy, Aleksandra i Waldemar Krzymińscy, Danuta i Jan Kuźniarek, Mariola i Lesław Kwiatkowscy, Irena i Zenon Maciejewscy, Barbara i Krzysztof Majdeccy, Maria i Piotr Manikowscy, Maria i Aleksander Miśkiewicz, Alicja i Wojciech Nowiccy, Bożena i Stefan Patoka, Barbara i Roman Piaseccy, Mariola i Waldemar Prus, Lidia i Piotr Sodkiewicz, Dorota i Zygmunt Sulkowscy, Mariola i Zygmunt Szuba, Barbara i Leszek Walkowscy, Halina i Henryk Wojtaszak, Czesława i Zbigniew Woźniak, Małgorzata i Piotr Zaradzcy, Renata i Aleksander Śmigielscy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013
06.10.2008.

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

W dniu 01.04.2008 roku w Koninie działalność rozpoczął Punkt Informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (WRPO).

W ramach pełnionych obowiązków pracownicy Punktu informacyjnego WRPO udzielają bezpłatnych informacji wszystkim, którzy chcieliby uzyskać finansowe wsparcie z Funduszy Europejskich zarówno w ramach WRPO jak i krajowych Programów Operacyjnych funkcjonujących w ramach Narodowej Strategii Spójności na lata 2007-2013.

Punkt Informacyjny WRP znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego w Koninie przy Al. 1-go Maja 9, parter, pok. 167, tel. (063) 240 32 76, fax (063) 240 32 23, e-mail: konin.wrpo@wielkopolskie.pl, serwis informacyjny: www.wrpo.wielkopolskie.pl . Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.30.    

 

Przedsiębiorcy, stowarzyszenia, szkoły, szpitale, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne podmioty mające siedzibę na terenie Wielkopolski otrzymają w Punkcie informacyjnym WRPO informację i pomoc w ubieganiu się o środki unijne.

Pracownicy nie świadczą usług pisania wniosków.

W Punkcie informacyjnym WRPO można:

- dowiedzieć się jak skorzystać ze wsparcia Funduszy Europejskich dostępnego w ramach WRPO oraz krajowych Programów Operacyjnych,

- znaleźć materiały informacyjne poświęcone WRPO 2007-2013 w wersji drukowanej i elektronicznej,

- poznać tryb i wymagane terminy złożenia wniosku aplikacyjnego WRPO oraz dowiedzieć się, jakie dokumenty należy do niego dołączyć, by wniosek był kompletny,

- uzyskać informacje o możliwościach i zasadach dofinansowania projektów realizowanych w ramach WRPO.

Informacji udzielają:

Joanna Pośnik oraz Dorota Jaśniewicz. 

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
24.09.2008.

Dnia 29 września br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.

 
Konkurs fotograficzny "Gmina Strzałkowo w obiektywie"
16.09.2008.

Przypominamy o kończącym się 30 września br. Konkursie Fotograficznym i zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda !!!

Szczegóły w Regulaminie Konkursu - pobierz.

Image

 
Lato z Samorządem zakończone
12.09.2008.

Image31 sierpnia skończyły się wakacje, a wraz z nimi akcja „Lato z Samorządem”. Na przełomie lipca i sierpnia przedstawione zostało sprawozdanie z pierwszego miesiąca wakacji, teraz w skrócie sierpniowe atrakcje. W pierwszy weekend miesiąca na boisku przy ul. Andrzejewskiego odbył się zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury festyn muzyczny pod hasłem „Jaka to piosenka” połączony z piątymi urodzinami pizzerii Sycylia, turniejem plażowej piłki siatkowej mixtów, konkursami oraz zabawą taneczną. Równolegle w GOK-u odbywała się akcja krwiodawstwa przeprowadzona wspólnie z Kaliskim Centrum Krwiodawsta i Krwiolecznictwa. 7 - 9 sierpnia to spływ kajakowy wokół Jeziora Powidzkiego dla młodzieży, a w dniach 16 i 17 sierpnia na stadionie przy Al. Prym. Wyszyńskiego odbyło się towarzyskie spotkanie piłkarskie młodzieży polskiej i niemieckiej, w którym uczestniczyły trzy drużyny młodzików Polanina-Promotora Strzałkowo oraz ZSG Grün-Weiß Waltershausen. W weekend 22 - 24 sierpnia w strzałkowskim parku miały miejsce projekcje filmów, w których brało udział łącznie ok. 300 widzów, natomiast od 22 do 31 sierpnia dzieci i młodzież trenowały podczas warsztatów tanecznych niedaleko Milówki na Podhalu. Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej w Strzałkowie odwiedzili słupeckiego woja, gdzie odbyła się lekcja historii połączona z zabawami zręcznościowymi, a 19 sierpnia udali się na spotkanie integracyjne do Świetlicy Środowiskowo-Wychowawczej w Zagórowie. 22 sierpnia dzieci i młodzież odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Słupcy, gdzie zapoznały się z pracą policjanta, tajnikami daktyloskopii oraz tresurą psa policyjnego. Ponadto wychowankowie Świetlicy uczestniczyli w zajęciach sportowych, tanecznych, plastycznych i komputerowych, odbył się także turniej tenisa stołowego.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
11.09.2008.
Dnia 19 września br. o godz. 12.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się wspólne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej i Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
«« start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1301 - 1310 z 1456
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg