KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów
Kronika samorządowa

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
27.03.2009.
Dnia 30 marca br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
Mammobus w Strzałkowie
16.03.2009.

ImageW czwartek, 12 marca br. do Strzałkowa ponownie zawitał mammobus. Z programu bezpłatnych badań mammograficznych mogły skorzystać Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W darmowych badaniach udział wzięło 41 pań.

 
Strzałkowski w Strzałkowie !
13.03.2009.

ImageW środę, 11 marca br. w Urzędzie Gminy w Strzałkowie gościła niecodzienna delegacja. Z krótką wizytą przybył Jewgienij Strzałkowski – syn dyrektora rosyjskiej rządowej agencji ds. turystyki Władimira Strzałkowskiego. Była to już druga wizyta rosjanina w Strzałkowie, bowiem pierwszy raz, wraz z ojcem, przybył do Strzałkowa w czerwcu 2007 r. Celem tamtej wizyty było poznanie Strzałkowa i okolic, skąd wywodzą się jego przodkowie. Minister, ciekawy swych korzeni, od dłuższego czasu poszukuje informacji na temat historii rodu Strzałkowskich. Wg dokumentów, do których dotarł, jego praprzodkowie z pewnością wywodzą się z terenów, które obecnie należą do gminy Strzałkowo. Tym razem do Strzałkowa przybył jego syn Jewgienij wraz z osobą towarzyszącą oraz kierownictwem przedsiębiorstwa turystycznego „Gromada”. Wizyta w Polsce, oprócz Strzałkowa, objęła także zwiedzanie Warszawy.

 
100 000 gości na www.strzalkowo.pl
11.03.2009.

W dniu wczorajszym, 10 marca br., na stronie internetowej Urzędu Gminy Strzałkowie – www.strzalkowo.pl zanotowaliśmy stutysięcznego gościa.  Czas potrzebny do osiągnięcia tego wyniku to niespełna dwadzieścia dwa miesiące, które upłynęły od gruntownej przebudowy serwisu. Miała ona na celu wykonanie czytelnej, łatwej w obsłudze, zawierającej aktualne i przydatne informacje z życia naszej gminy. Patrząc na osiągnięty wynik odwiedzin udało się tego dokonać. Gośćmi witryny są mieszkańcy Strzałkowa i gminy, a także internauci z całego świata – w tym byli mieszkańcy, którzy choćby w taki, wirtualny sposób mogą odwiedzić dalekie Strzałkowo.  Dziękujemy za dotychczasowe wizyty i zachęcamy do dalszych.

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
10.03.2009.
Dnia 18 marca br. o godz. 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Spotkanie z Sybirakami
09.03.2009.

ImageW czwartek, 5 marca br. młodzież z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie działająca w kole historyczno-turystycznym „Pogoń za historią”, zorganizowała w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo spotkanie z Oddziałem Słupeckim Związku Sybiraków. Prezes Oddziału – p. Franciszek Bartkowiak oraz inni członkowie Związku opowiadali o ówczesnej polityce państw, o tym,  jak przeżyli pobyt w dalekiej Rosji, o rozstaniach z najbliższymi oraz o pragnieniu życia i nadziei, której nigdy nie utracili. Uroczystego charakteru spotkaniu dodała ceremonia wręczenia Krzyża Zesłańców Sybiru nadawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  Z rąk Wójta Gminy Strzałkowo –  Dariusza Grzywińskiego Krzyż otrzymała mieszkanka Szemborowa  p. Genowefa Kasprowicz.

 
Bezpłatne badania mammograficzne
04.03.2009.
 
Image
 
 
Akcja "Zima 2009 z Samorządem Gminy Strzałkowo"
03.03.2009.

ImageZakończona w niedzielę 1 marca br. akcja „Zima 2009 z Samorządem Gminy Strzałkowo” zapewniła dzieciom i młodzieży wiele atrakcji podczas zimowych ferii. Uczestniczyli oni w wyjazdach na basen do Wrześni, w hali sportowo-widowiskowej odbywały się turnieje piłki nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjum, a w sali sportowej przy Szkole Podstawowej turniej piłki siatkowej dziewcząt. Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w zawodach siłaczy Strongman, a także, wraz z uczniami szkół podstawowych w turnieju tenisa stołowego. „Dzień z gimnastyką” to atrakcja dla amatorów ćwiczeń gimnastycznych z elementami akrobatyki i zabawy na dmuchanych zamkach i trampolinie, podczas którego grupy ze Słupcy oraz Starego Miasta przedstawiły pokaz gimnastyki akrobatycznej „parkour”. W Radłowie odbył się kulig po lesie połączony z pieczeniem kiełbasek, a w GOK-u warsztaty filmowe pod okiem studenta łódzkiej Szkoły Filmowej, podczas których uczestnicy poznawali tajniki pracy z kamerą i sprzętem audiowizualnym przy nagrywaniu krótkich scenek filmowych. W sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się projekcje filmów dla dzieci i młodzieży podczas„dnia filmowego” oraz  „Gromnicki Show”,w którym znany parodysta i aktor czynnie zaangażował widzów w swoim programie.  Także w GOK-u artyści scen krakowskich zaprezentowali przedstawienie teatralne oparte na polskiej legendzie pt. „Lech, Czech i Rus”. Atrakcją był również wyjazd do kręgielni we Wrześni. Akcję „Zima 2009 z Samorządem Gminy Strzałowo” zakończył IV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej,podczas którego uczestnicy zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Wójta Gminy.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.02.2009.
Dnia 5 marca br. o godz. 9.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie rozpocznie się posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.02.2009.
Dnia 4 marca br. o godz. 12.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1291 - 1300 z 1489
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg