KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 2 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Wręczenie stypendiów Wójta Gminy
18.03.2008.

ImageW piątek, 14 marca, odbyły się uroczystości wręczenia stypendiów Wójta Gminy Strzałkowo dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce w placówkach oświatowych naszej gminy. W Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie stypendium otrzymali: Mateusz Gołańczyk (klasa VIb), Marta Kolbertowicz (Ve), Paulina Radzińska (Vc), Piotr Rejer (VIb), Sonia Siepielska (VIb) oraz Ewa Węgrzyn (VIb). W Gimnazjum im. J. Korczaka nagrodzono: Marię Danielewicz (IIIe), Marcina Gizelskiego (IIIe), Martę Jakubowską (IIIe), Magdalenę Jatczak (IIa), Paulinę Marszałek (IIc), Krzysztofa Piersialę (IIa) oraz Huberta Radeckiego (IIIe), natomiast w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce stypendium wręczono Justynie Wawrzyniak, uczennicy klasy VI. Uczniowie każdej ze szkół przygotowali okolicznościowe występy artystyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
13.03.2008.
Dnia 26 marca br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Obchody Dnia Kobiet
13.03.2008.

ImageW piątek i sobotę (7 i 8 marca br.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyły się spotkania okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet. Pierwsze z nich zorganizowane przez zarząd Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, w którym udział wzięły członkinie Związku oraz żony kombatantów, drugie, sobotnie spotkanie przygotował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a zaproszono na nie wszystkie członkinie Związku. Panie otrzymały serdeczne życzenia od zarządów swoich związków, a gościem obydwu spotkań był Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński, który również przyłączył się do życzeń, wręczając każdej pani symboliczną różę.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
10.03.2008.
Dnia 18 marca br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
07.03.2008.

Dnia 12 marca br. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.

 
Zebranie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Strzałkowie
29.02.2008.

ImageW czwartek, 28 lutego br., w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddziału Rejonowego w Strzałkowie. Wśród zaproszonych gości był m.in. Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński oraz przewodniczący konińskiego okręgu Związku – Zdzisław Opaliński. Zebrani zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Związku od momentu jego reaktywacji w dniu 12 września 2003 r. do końca 2007 roku. Zawierało ono syntetyczną informację dotyczącą organizowanych wycieczek, spotkań i uroczystości, w których brali udział członkowie Związku. W sprawozdaniu przedstawiono również rozliczenie finansowe. Następnie wybrano zarząd: przewodniczącym ponownie został Mirosław M. Malinowski, jego zastępcą Eugeniusz Miszczuk, sekretarzem Longina Urbanowicz, a funkcję skarbnika-księgowej pełnić będzie Bronisława Tylkowska. Członkami zarządu zostali: Jadwiga Kuropaczewska, Zdzisława Głowicka, Maria Kościelniak i Jan Tylkowski, a członkami komisji rewizyjnej Bronisława Mazurkiewicz, Maria Rutkowska i Eugeniusz Bartoszczak.

 
HIT 2007 ze Strzałkowa !!!
18.02.2008.

ImageW niedzielę, 17 lutego br., w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki Konkursu Gospodarczo-Samorządowego „HIT 2007 Wielkopolski”. Firmy zgłoszone do Konkursu HIT 2007 konkurowały w sześciu kategoriach: rolnictwo i przetwórstwo żywności, samorządność, ekologia, produkcja, handel i usługi, organizacja i zarządzanie. W każdej z tych kategorii wyłoniono laureata, czyli HIT 2007. Spośród kilkunastu firm zakwalifikowanych do Konkursu w kategorii „rolnictwo i przetwórstwo żywności” HIT-em został jogurt śmietankowy wiejski ze strzałkowskiej Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców. Udział w gali wzięli m.in. starosta słupecki - Mariusz Roga oraz wójt gminy Strzałkowo - Dariusz Grzywiński. Samorządowcy złożyli laureatowi reprezentowanemu przez prezesa – p. Piotra Borowskiego, serdeczne gratulacje oraz wręczyli okolicznościowe listy gratulacyjne.

 
Ferie zimowe 2008 - cz. II
13.02.2008.

ImageDrugi tydzień ferii zimowych również obfitował w atrakcje dla dzieci i młodzieży. W ramach akcji „Zima 2008 z Samorządem Gminy Strzałkowo” odbyły się: turniej piłki siatkowej chłopców w kategorii szkół podstawowych, turniej piłki siatkowej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum oraz wyjazd na lodowisko do Wrześni. W Gminnym Ośrodku Kultury miał miejsce seans filmowy „Jak ugryźć robala?”, a we wtorek dzieci obejrzały w kinie trójwymiarowym w Poznaniu film pt. „Królestwo owadów”. W GOK-u wrocławska grupa pantomimiczno-cyrkowa „Teatr na walizkach” zaprezentowała przedstawienie pantomimiczne oraz pokaz sztuki cyrkowej i iluzji, w których chętnie brały udział dzieci. Uczestniczyły one także w zajęciach warsztatowych, podczas których próbowały pracy mima, cyrkowca i iluzjonisty. Z kolei na piątkowych warsztatach plastycznych dzieci i młodzież na ogromnych tekturach tworzyło artystyczne graffiti. Akcję „Zima 2008 z Samorządem Gminy Strzałowo” zakończył III Gminny Festiwal Piosenki, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentowały swoje wokalne umiejętności. Byli to: Kamila Antkowiak, Natalia Borsa, Natalia Zielińska, Adrianna Malicka, Michał Gulczyński, Emilia Ratajczak, Natalia Cieślińska, Iwona Górka i Marta Barwinek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pluszowe upominki ufundowane przez Wójta Gminy, zaś szczególne wyróżnienia otrzymali: Natalia Zielińska i Kamila Antkowiak (równorzędnie I miejsce), Iwona Górka i Michał Gulczyński (dwa drugie miejsca) oraz Emilia Ratajczak – III miejsce. Ulubieńcem publiczności okazał się siedmioletni Michał, wykonując „Pokolenia” grupy Kombi.

 GALERIA ZDJĘĆ

 
XVI Sesja Rady Gminy Strzałkowo
12.02.2008.

Dnia 21 lutego 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XVI sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XVI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokółu z XV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwały w sprawie:

a/ częściowego powierzenia Miastu i Gminie Witkowo wykonania zadania własnego Gminy Strzałkowo w zakresie wychowania przedszkolnego,

b/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,

c/ regulaminu wynagradzania nauczycieli w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Strzałkowo na 2008 r.,

d/ zasad korzystania ze stołówek szkolnych zorganizowanych w szkołach prowadzonych przez Gminę Strzałkowo,

e/ wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy lokalu w budynku usytuowanym na nieruchomości położonej w Strzałkowie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo.

8. Sprawozdanie z działalności Posterunku Policji w Strzałkowie za rok 2007.

9. Ochrona przeciwpożarowa w Gminie Strzałkowo.

10. Informacja dzierżawcy gminnych urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych dot. bieżącej działalności na terenie gminy Strzałkowo.

11. Informacja z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w roku 2007.

12. Ustalenie kalendarza imprez sportowo-kulturalnych na 2008 rok.

13. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

14. Zakończenie obrad. 

 
Ferie zimowe 2008
04.02.2008.

ImageW trakcie akcji „Zima 2008 z Samorządem Gminy Strzałkowo” dzieci i młodzież mają okazję wziąć udział w wielu urozmaiconych zajęciach. W pierwszym tygodniu ferii łącznie ponad 600 osób uczestniczyło w wyjazdach na basen do Wrześni, w hali sportowo-widowiskowej odbyły się turnieje piłki nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjum, a w sali sportowej przy Szkole Podstawowej turniej piłki siatkowej dziewcząt ze szkół podstawowych. „Dzień z gimnastyką” zgromadził amatorów ćwiczeń z elementami akrobatyki i zabawy na dmuchanych zamkach i bungee-trampolinie, a grupa Street Gang ze Słupcy przygotowała profesjonalny pokaz gimnastyki akrobatycznej „parkour”. Uczniowie gimnazjum wzięli udział w zawodach siłaczy Strongman, a w turnieju tenisa stołowego gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych, zaś w GOK-u dzieci obejrzały filmu „Scooby Doo i śnieżny stwór”. Także w GOK-u odbyły się całodzienne warsztaty wokalno choreograficzne prowadzone przez Annę Stępniewską. Dzieci i młodzież mogły zapoznać się z informacjami z zakresu historii muzyki, ale również poćwiczyć umiejętności chorograficzne i wokalne oraz wziąć udział we wspólnych zabawach ruchowo-muzycznych, tworząc przy tym ciekawe aranżacje muzyczne. Dla uczestników warsztatów dodatkową atrakcją była osoba prowadząca zajęcia - Ania Stępniewska, znana m.in. z programu „Jak oni śpiewają”, gdzie w ostatniej edycji pracowała z Piotrem Skargą i Jakubem Tolakiem.

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1291 - 1300 z 1381
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg