KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
10.03.2008.
Dnia 18 marca br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
07.03.2008.

Dnia 12 marca br. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.

 
Zebranie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Strzałkowie
29.02.2008.

ImageW czwartek, 28 lutego br., w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddziału Rejonowego w Strzałkowie. Wśród zaproszonych gości był m.in. Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński oraz przewodniczący konińskiego okręgu Związku – Zdzisław Opaliński. Zebrani zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Związku od momentu jego reaktywacji w dniu 12 września 2003 r. do końca 2007 roku. Zawierało ono syntetyczną informację dotyczącą organizowanych wycieczek, spotkań i uroczystości, w których brali udział członkowie Związku. W sprawozdaniu przedstawiono również rozliczenie finansowe. Następnie wybrano zarząd: przewodniczącym ponownie został Mirosław M. Malinowski, jego zastępcą Eugeniusz Miszczuk, sekretarzem Longina Urbanowicz, a funkcję skarbnika-księgowej pełnić będzie Bronisława Tylkowska. Członkami zarządu zostali: Jadwiga Kuropaczewska, Zdzisława Głowicka, Maria Kościelniak i Jan Tylkowski, a członkami komisji rewizyjnej Bronisława Mazurkiewicz, Maria Rutkowska i Eugeniusz Bartoszczak.

 
HIT 2007 ze Strzałkowa !!!
18.02.2008.

ImageW niedzielę, 17 lutego br., w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki Konkursu Gospodarczo-Samorządowego „HIT 2007 Wielkopolski”. Firmy zgłoszone do Konkursu HIT 2007 konkurowały w sześciu kategoriach: rolnictwo i przetwórstwo żywności, samorządność, ekologia, produkcja, handel i usługi, organizacja i zarządzanie. W każdej z tych kategorii wyłoniono laureata, czyli HIT 2007. Spośród kilkunastu firm zakwalifikowanych do Konkursu w kategorii „rolnictwo i przetwórstwo żywności” HIT-em został jogurt śmietankowy wiejski ze strzałkowskiej Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców. Udział w gali wzięli m.in. starosta słupecki - Mariusz Roga oraz wójt gminy Strzałkowo - Dariusz Grzywiński. Samorządowcy złożyli laureatowi reprezentowanemu przez prezesa – p. Piotra Borowskiego, serdeczne gratulacje oraz wręczyli okolicznościowe listy gratulacyjne.

 
Ferie zimowe 2008 - cz. II
13.02.2008.

ImageDrugi tydzień ferii zimowych również obfitował w atrakcje dla dzieci i młodzieży. W ramach akcji „Zima 2008 z Samorządem Gminy Strzałkowo” odbyły się: turniej piłki siatkowej chłopców w kategorii szkół podstawowych, turniej piłki siatkowej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum oraz wyjazd na lodowisko do Wrześni. W Gminnym Ośrodku Kultury miał miejsce seans filmowy „Jak ugryźć robala?”, a we wtorek dzieci obejrzały w kinie trójwymiarowym w Poznaniu film pt. „Królestwo owadów”. W GOK-u wrocławska grupa pantomimiczno-cyrkowa „Teatr na walizkach” zaprezentowała przedstawienie pantomimiczne oraz pokaz sztuki cyrkowej i iluzji, w których chętnie brały udział dzieci. Uczestniczyły one także w zajęciach warsztatowych, podczas których próbowały pracy mima, cyrkowca i iluzjonisty. Z kolei na piątkowych warsztatach plastycznych dzieci i młodzież na ogromnych tekturach tworzyło artystyczne graffiti. Akcję „Zima 2008 z Samorządem Gminy Strzałowo” zakończył III Gminny Festiwal Piosenki, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentowały swoje wokalne umiejętności. Byli to: Kamila Antkowiak, Natalia Borsa, Natalia Zielińska, Adrianna Malicka, Michał Gulczyński, Emilia Ratajczak, Natalia Cieślińska, Iwona Górka i Marta Barwinek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pluszowe upominki ufundowane przez Wójta Gminy, zaś szczególne wyróżnienia otrzymali: Natalia Zielińska i Kamila Antkowiak (równorzędnie I miejsce), Iwona Górka i Michał Gulczyński (dwa drugie miejsca) oraz Emilia Ratajczak – III miejsce. Ulubieńcem publiczności okazał się siedmioletni Michał, wykonując „Pokolenia” grupy Kombi.

 GALERIA ZDJĘĆ

 
XVI Sesja Rady Gminy Strzałkowo
12.02.2008.

Dnia 21 lutego 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XVI sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XVI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokółu z XV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwały w sprawie:

a/ częściowego powierzenia Miastu i Gminie Witkowo wykonania zadania własnego Gminy Strzałkowo w zakresie wychowania przedszkolnego,

b/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,

c/ regulaminu wynagradzania nauczycieli w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Strzałkowo na 2008 r.,

d/ zasad korzystania ze stołówek szkolnych zorganizowanych w szkołach prowadzonych przez Gminę Strzałkowo,

e/ wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy lokalu w budynku usytuowanym na nieruchomości położonej w Strzałkowie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo.

8. Sprawozdanie z działalności Posterunku Policji w Strzałkowie za rok 2007.

9. Ochrona przeciwpożarowa w Gminie Strzałkowo.

10. Informacja dzierżawcy gminnych urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych dot. bieżącej działalności na terenie gminy Strzałkowo.

11. Informacja z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w roku 2007.

12. Ustalenie kalendarza imprez sportowo-kulturalnych na 2008 rok.

13. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

14. Zakończenie obrad. 

 
Ferie zimowe 2008
04.02.2008.

ImageW trakcie akcji „Zima 2008 z Samorządem Gminy Strzałkowo” dzieci i młodzież mają okazję wziąć udział w wielu urozmaiconych zajęciach. W pierwszym tygodniu ferii łącznie ponad 600 osób uczestniczyło w wyjazdach na basen do Wrześni, w hali sportowo-widowiskowej odbyły się turnieje piłki nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjum, a w sali sportowej przy Szkole Podstawowej turniej piłki siatkowej dziewcząt ze szkół podstawowych. „Dzień z gimnastyką” zgromadził amatorów ćwiczeń z elementami akrobatyki i zabawy na dmuchanych zamkach i bungee-trampolinie, a grupa Street Gang ze Słupcy przygotowała profesjonalny pokaz gimnastyki akrobatycznej „parkour”. Uczniowie gimnazjum wzięli udział w zawodach siłaczy Strongman, a w turnieju tenisa stołowego gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych, zaś w GOK-u dzieci obejrzały filmu „Scooby Doo i śnieżny stwór”. Także w GOK-u odbyły się całodzienne warsztaty wokalno choreograficzne prowadzone przez Annę Stępniewską. Dzieci i młodzież mogły zapoznać się z informacjami z zakresu historii muzyki, ale również poćwiczyć umiejętności chorograficzne i wokalne oraz wziąć udział we wspólnych zabawach ruchowo-muzycznych, tworząc przy tym ciekawe aranżacje muzyczne. Dla uczestników warsztatów dodatkową atrakcją była osoba prowadząca zajęcia - Ania Stępniewska, znana m.in. z programu „Jak oni śpiewają”, gdzie w ostatniej edycji pracowała z Piotrem Skargą i Jakubem Tolakiem.

GALERIA ZDJĘĆ

 
ZIMA 2008 Z SAMORZĄDEM GMINY STRZAŁKOWO
28.01.2008.

Poniedziałek, 28.01.2008 r.

Hala Sportowa w Strzałkowie godz. 10:00 – Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych,

Wyjazd na basen do Wrześni:

- godz. 10.00 – 80 uczniów Szkoły Podstawowej w Strzałkowie oraz wychowanków Świetlicy Środowiskowej.

Wtorek, 29.01.2008 r.

Wyjazd na basen do Wrześni:

- godz. 10:00 – 80 uczniów Szkoły Filialnej w Skarboszewie oraz Szkoły Podstawowej w Strzałkowie i Gimnazjum z rejonu Skarboszewa,

- godz. 13:00 – 80 uczniów Gimnazjum w Strzałkowie,

Hala Sportowa w Strzałkowie godz. 10:00 – Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców w kategorii Gimnazjum,

Szkoła Podstawowa w Strzałkowie godz. 10:00 – Halowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych.

Środa, 30.01.2008 r.

Hala Sportowa w Strzałkowie godz. 10:00 – zawody STRONGMAN w kategorii gimnazjum,

Wyjazd na basen do Wrześni:

- godz. 10:00 – 80 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce,

- godz. 13:00 – 40 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce oraz Gimnazjum z rejonu Wólki, 40 uczniów Szkoły Podstawowej w Strzałkowie.

Czwartek, 31.01.2008 r.

Hala Sportowa w Strzałkowie godz. 10:00 – Dzień z Gimnastyką – pokaz gimnastyczny „Parkour” – grupa Street Gang ze Słupcy, bungee-trampolina, zamek,

Wyjazd na basen do Wrześni:

- godz. 10:00 – 80 uczniów Gimnazjum w Strzałkowie,

- godz. 13:00 – 80 uczniów Szkoły Podstawowej w Strzałkowie,

GOK w Strzałkowie godz. 10:00 – warsztaty wokalno-choreograficzne dla dzieci i młodzieży,

Szkoła Filialna w Skarboszewie godz. 15:00 – Karnawałowy Bal Przebierańców.

Piątek, 01.02.2008 r.

Wyjazd na basen do Wrześni:

- godz. 10:00 – 80 uczniów Szkoły Podstawowej w Strzałkowie,

- godz. 13:00 – 40 uczniów SP w Strzałkowie,

godz. 10:00 - kulig w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ranczo pod Brzozami” w Radłowie. W przypadku złej pogody - Turniej Tenisa Stołowego w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Hali Sportowej w Strzałkowie,

GOK w Strzałkowie godz. 10:00 – projekcja filmu „Scooby Doo i śnieżny stwór”.

Poniedziałek, 04.02.2008 r.

Szkoła Podstawowa w Strzałkowie godz. 10:00 –Turniej Piłki Siatkowej chłopców w kategorii szkół podstawowych.

Wtorek, 05.02.2008 r.

godz. 10:30 – wyjazd do kina trójwymiarowego w Poznaniu na film „Królestwo owadów” – 80 uczniów Szkoły Filialnej w Skarboszewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce oraz Świetlicy Środowiskowej.

Środa, 06.02.2008 r.

Wyjazd na lodowisko do Wrześni:

- godz. 10:00 – 20 wychowanków Świetlicy Środowiskowej, 20 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce,

GOK w Strzałkowie godz. 10:00 – spektakl „Powrót Czerwonych Nosów” połączony z warsztatami teatralno-cyrkowymi.

Czwartek, 07.02.2008 r.

GOK w Strzałkowie godz. 10:00 – projekcja filmu dla młodzieży „Jak ugryźć robala?”.

Wyjazd na lodowisko do Wrześni:

- godz. 10:00 – 40 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce.

Piątek, 08.02.2008 r.

GOK w Strzałkowie godz. 10:00 – warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Sobota, 09.02.2008 r.

Hala Sportowa w Strzałkowie godz. 10:00 – Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjum.

Niedziela, 10.02.2008 r.

GOK w Strzałkowie godz. 15:00 – III Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Informacje i zapisy w GOK-u.

Za organizatorów

Wójt Gminy

/-/Dariusz Grzywiński

 
Pięciotysięczny mieszkaniec Strzałkowa!
25.01.2008.

ImageWe wtorek, 4 grudnia 2007 r., przyszedł na świat Kacper Siwiński – 5-tysięczny mieszkaniec m. Strzałkowo. Magiczna bariera 5000 została przekroczona, a Kacpra i jego rodziców – Katarzynę i Przemysława, odwiedził 24 stycznia br. z serdecznymi życzeniami Wójt Gminy Strzałkowo – Dariusz Grzywiński wraz ze swoim zastępcą i przewodniczącym rady gminy.

Wzrost mieszkańców gminy jest stały i na przestrzeni ostatnich lat kształtował się następująco:

2003 rok – 9598 mieszkańców,

2004 rok – 9630 mieszkańców,

2005 rok – 9712 mieszkańców,

2006 rok – 9736 mieszkańców,

2007 rok – 9772 mieszkańców.

Z pewnością wpływ na to ma atrakcyjność Strzałkowa poprzez jego położenie. Przekłada się to na rozwój jednorodzinnego budownictwa mieszkaniowego i w efekcie wzrost liczby mieszkańców.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 
63. rocznica wyzwolenia Strzałkowa
22.01.2008.

Image21 stycznia każdego roku to rocznica wyzwolenia Strzałkowa spod hitlerowskiej okupacji. Z tej okazji, w 63. rocznicę, Wójt Gminy - Dariusz Grzywiński wraz z zastępcą – Lidią Śmidowicz oraz Sekretarzem Gminy – Lechem Nowaczykiem złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie.

 

 

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1281 - 1290 z 1368
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg