KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów
Kronika samorządowa

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.05.2009.
Dnia 4 czerwca br. o godz. 9.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie rozpocznie się posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.05.2009.
Dnia 3 czerwca br. o godz. 12.00 w remizie OSP w Strzałkowie rozpocznie się posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.05.2009.
Dnia 2 czerwca br. o godz. 12.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.05.2009.
Dnia 29 maja br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
Konkurs "Moja szkoła w Unii Europejskiej"
26.05.2009.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie wzięła udział w zorganizowanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, ogólnopolskim konkursie projektów pod hasłem ,,Moja szkoła w Unii Europejskiej”, który trwał od stycznia do kwietnia b.r. Realizacja projektu obejmowała dwie części. W pierwszej z nich  troje uczniów z klasy VIc: Paulina Radzińska, Paulina Hierowska oraz Kacper Przywarty napisało pod kierunkiem szkolnego koordynatora projektu pracę na temat ,,Co się zmieniło w mojej szkole, moim otoczeniu i regionie w ciągu pięciu lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. W drugiej części projektu konkursowego pozostali uczniowie oraz nauczyciele klas IV – VI przeprowadzili szereg działań informacyjno – edukacyjnych na temat Unii Europejskiej w kontekście piątej rocznicy wstąpienia naszego kraju w szeregi Wspólnoty. Były to m.in. poranki europejskie, lekcje wychowawcze o tematyce europejskiej, konkursy wiedzowe i artystyczne. Nad realizacją projektu czuwał zespół nauczycieli wraz ze szkolnym koordynatorem projektu.

            Po przesłaniu do Centrum Informacji Europejskiej w Poznaniu pracy pisemnej, wraz ze sprawozdaniem z realizacji całości działań podjętych w ramach realizacji projektu, Szkoła Podstawowa im Powstańców Wielkopolskich zdobyła w tym konkursie I miejsce w województwie wielkopolskim oraz III miejsce w eliminacjach ogólnopolskich.

            Wręczenie nagród za zajęcie I miejsca w etapie wojewódzkim konkursu odbędzie się Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, natomiast wręczenie nagród ogólnopolskim finalistom konkursu odbędzie się w Warszawie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu tym weźmie udział Sekretarz Stanu w urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej  Mikołaj Dowgielewicz oraz przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej.

            Główna nagroda w konkursie to wizyta studyjna w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli, która odbędzie się w dniach 13 – 17 czerwca, w której udział weźmie troje autorów pracy konkursowej wraz z opiekunem. W czasie pobytu spotkają się w siedzibie Komisji Europejskiej z Panią Komisarz Danutą Hubner oraz w Parlamencie Europejskim z polskimi parlamentarzystami. W trakcie wizyty zwiedzą m. in.: Park Rozrywki  ,,Mini Europa”, Fabrykę Czekolady ,,Planet Chocolate”, zabytki Brugii i Gandawy, Muzeum Scientastic. Organizatorzy fundują również każdemu uczestnikowi wyjazdu kieszonkowe w wysokości 40 Euro.  

 
IX Powiatowe Spotkania z Folklorem 2009
20.05.2009.
Image
 
Zniszczenia na cmentarzu jenieckim na Łężcu
19.05.2009.

Podczas minionego weekendu zdewastowany został pomnik na cmentarzu jenieckim na Łężcu. Nieznani sprawcy zniszczyli kamienne płyty oraz narożniki pomnika, a także zrzucili granitowe kule wraz z cokołami. Wójt Gminy o zajściu zawiadomił Policję.

ImageImage.

ImageImage

 
Polska Biega 2009
13.05.2009.

ImageW niedzielę, 10 maja br. w Strzałkowie w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” odbyły się biegi uliczne. Organizatorami byli Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury przy współudziale Policji, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, OSP Strzałkowo oraz Szkoły Podstawowej w Wólce. Biegi podzielono na trzy kategorie – szkół podstawowych,gimnazjum oraz open, w każdej kategorii wiekowej nagrodzono osobno chłopców i dziewczęta (pierwsze 3 miejsca).  Łącznie w akcji udział wzięło ok. 200 biegaczy, a trasy biegów wiodły sprzed Gminnego Ośrodka Kultury ulicami Strzałkowa na metę usytuowaną na „Orliku”. Jedynie trasa dla kategorii open przebiegała przez ul. Górną, Pospólno, Wólkę, a kończyła przy Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce, gdzie wszyscy uczestnicy akcji „Polska Biega” otrzymali medale oraz dyplomy okolicznościowe. Zdobywcom pierwszych 3 miejsc wręczono nagrody rzeczowe. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy przeprowadzili pogadankę dotyczącą profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej, a dzieci przygotowały tematyczne rysunki oraz hasła. Całość zakończono piknikiem z kiełbaskami.

 GALERIA ZDJĘĆ

 
Kursy pierwszej pomocy
07.05.2009.

ImageW dniach 6-7 maja br. w Urzędzie Gminy Strzałkowo zostały przeprowadzone kursy pierwszej pomocy dla pracowników Urzędu. Szkolenia składały się  z części teoretycznej, podczas której omówiono  podstawowe zasady postępowania w nagłych stanach zagrożenia życia i zdrowia, m.in. atak serca, udar mózgu, omdlenia, drgawki, oparzenia, cukrzyca, a także zasady wzywania pomocy, łańcuch przeżycia AHA. Następnie, w obszernej części praktycznej przeprowadzono kurs BLS + AED, czyli ćwiczono podstawowe czynności resuscytacyjne u dorosłych i dzieci  oraz użycie defibrylatora automatycznego. Trenowano także pierwszą pomoc, m.in. ocenę poszkodowanego, pozycję bezpieczną, obracanie poszkodowanego z brzucha na plecy. Kurs przeprowadzili profesjonalnie przygotowani instruktorzy – ratownicy z Centrum Szkoleniowego REAGO z Warszawy.

 
Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
05.05.2009.

ImageW niedzielę, 3 maja br. w Strzałkowie tradycyjnie odbywały się Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W kościele parafialnym p.w. Św. Doroty odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, w której oprócz przedstawicieli samorządu gminy uczestniczyły delegacje zakładów pracy, organizacji społecznych, orkiestra dęta ZG OSP w Strzałkowie, liczne poczty sztandarowe oraz mieszkańcy gminy. Po mszy św. przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich delegacje złożyły wiązanki kwiatów, a okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się jubileuszowy, XV Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej. Znane pieśni i piosenki maryjne wykonywały dzieci i młodzież. Każda z 12 wykonawczyń otrzymała od Wójta Gminy upominek książkowy o tematyce religijnej. Szczególnym gościem jubileuszowego, XV Festiwalu, była solistka Teatru Muzycznego w Łodzi  - sopranistka Sylwia Strugińska, której akompaniowała strzałkowianka Kinga Mikołajczak.

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1271 - 1280 z 1489
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg