KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 3 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Konkurs fotograficzny "Gmina Strzałkowo w obiektywie"
22.07.2008.

Przypominamy o przedłużonym do końca września br. Konkursie Fotograficznym i zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda !!!

Szczegóły w Regulaminie Konkursu - pobierz.

Image

 
Modernizacja parkingu przy ul. Szkolnej
10.07.2008.

ImageW mijającym tygodniu ukończono i oddano do użytku zmodernizowany parking dla pacjentów za Przychodnią Lekarza Rodzinnego „Stepamed” w Strzałkowie. Został powiększony o 15 miejsc postojowych, na budowę których wykorzystano 650 m2 kostki brukowej. Zadbano także o zieleń – zasadzono drzewa oraz iglaki. Obecnie parking posiada łącznie 25 miejsc parkingowych.

GALERIA ZDJĘĆ

 
LATO Z SAMORZĄDEM !!!
02.07.2008.

WÓJT GMINY STRZAŁKOWO

zaprasza na

 

LATO Z SAMORZĄDEM 2008

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY:

GRAND PRIX Ziemi Słupeckiej - festyn połączony z turniejem siatkowej piłki plażowej - 28 czerwca (sobota), godz. 10.00, boisko przy ul. Andrzejewskiego. W programie turniej siatkowej piłki plażowej, zabawa taneczna.

ROZTAŃCZONE WAKACJE - warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży - 9,11,16,18 lipca oraz 1,6,8,13 sierpnia od godz. 16.00, sala GOK.

”WAKACJE W SIODLE”- jazda konna (gospodarstwo agroturystyczne ”Pod Brzozami” w Radłowie), 11 lipca (piątek). W programie: pierwsza lekcja nauki jazdy konnej, ognisko.

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ KOBIET - boisko przy ul. Andrzejewskiego, 18 lipca (piątek).

”JAKA TO PIOSENKA ” - rodzinny turniej muzyczny połączony z zabawą taneczną - 20 lipca, park w Strzałkowie.

WYCIECZKA DO CZECH I KOTLINY KŁODZKIEJ - 24-29 lipca.

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ PAR MIESZANYCH MIXT - boisko przy ulicy Andrzejewskiego, 25 lipca (piątek).

TURNIEJ BEACH SOCCERA - boisko przy Gimnazjum w Strzałkowie, 25 lipca (piątek).

DZIEŃ NA ŻAGLACH (PRZYSTAŃ W KOSEWIE) - w programie: wycieczka żaglówką po jeziorze Powidzkim, ognisko, 30 lipca (środa).

WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - z udziałem profesjonalnych trenerów wokalnych, przełom lipca i sierpnia.

SPŁYW KAJAKOWY WZDŁUŻ JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), pływanie kajakiem, gry i zabawy terenowe np. „podchody nocne”, ognisko, 4-6 sierpnia.

RAJD ROWEROWY DOOKOŁA JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), ognisko, 13-15 sierpnia (środa-piątek).

WARSZTATY TANECZNE DLA DZIECI - wyjazd grupy uczestników koła tanecznego do Milówki w dniach od 22 do 31 sierpnia.

Zapisy od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00 w GOK. 

 

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA:

WYJAZD DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W KATARZYNOWIE - 4 lipca.

WYJAZD DO ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ W ZAGÓROWIE- spotkanie integracyjne połączone z ogniskiem i zabawą przy muzyce, 7 lipca.

WYCIECZKA ROWEROWA DO SŁUPCY - zapoznanie się z pracą Komendy Powiatowej Policji, 11 lipca.

WYJAZD DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W SŁUPCY - min. strzelanie z łuku, 18 lipca.

HISTORIA NIEJEDNEJ ULICY - zapoznanie się z postaciami, imieniem których nazwano ulice w naszej miejscowości, 23 lipca.

ZASADY RUCHU DROGOWEGO W PLENERZE - zajęcia dwa razy w tygodniu.

ZAJĘCIA FITNESS - gibkie ciało (spotkania w GOK-u w ciągu 2 tyg.).

”POLSKA - co wiemy, i co powinniśmy wiedzieć” - qwiz, 4 sierpnia.

WYCIECZKA ROWEROWA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ W POWIDZU - “Leśne opowieści” oraz zabawy na świeżym powietrzu.

MAŁY MAJSTERKOWICZ - budujemy latawce, 18-22 sierpnia.

MINI KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO - nauka podstawowych kroków tanga, cha-chy, walca angielskiego, jiva (zajęcia dwa razy w tygodniu).

DODATKOWO - turniej tenisa stołowego, savoir-vivre - nauka dobrego wychowania, przygotowanie przedstawienia teatralnego, nauka szydełkowania, robienia na drutach i tworzenia makram, przejażdzki bryczką i w siodle - Gospodarstwo Agroturystyczne w Radłowie, wyjazdy nad jezioro Powidzkie, zajęcia plastyczne, kulinarne, sportowe, oglądanie filmów.

Zapisy: Świetlica Środowiskowa, ul. Powidzka 2a, tel. 063 2750 625

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

Organizatorzy

 

 
Turniej Plażowej Piłki Siatkowej
30.06.2008.

ImageW sobotę, 28 czerwca br., na boisku sportowym przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie odbył się kolejny etap rozgrywek Grand Prix Ziemi Słupeckiej w plażowej piłce siatkowej. W turnieju udział wzięły 22 pary z terenu całej Wielkopolski. Po wielogodzinnych rozgrywkach nagrody i pamiątkowe grawertony ufundowane przez Wójta Gminy – Dariusza Grzywińskiego wręczono parom: Kramer/Guziałek - I miejsce, Śmietana/ Jóźwiak - II miejsce), Dworecki/Kotecki - III miejsce. Najwyżej uplasowana para strzałkowska (Nowak/Maciejewski) zajęła IV miejsce.

 

 
Zakończenie roku szkolnego 2007/2008
20.06.2008.

ImageW piątek, 20 czerwca, zakończył się rok szkolny. W szkołach na terenie gminy odbyły się związane z tym uroczystości. W Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce, Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie oraz w Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie uroczyście podsumowano rok szkolny, a najlepszym uczniom i zwycięzcom konkursów wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy. Prymusom szkół – Justynie Wawrzyniak z Wólki, Mateuszowi Gołańczykowi z SP w Strzałkowie oraz Hubertowi Radeckiemu z Gimnazjum Wójt Gminy - Dariusz Grzywiński wręczył nagrody wyjątkowe – rowery. Pożegnano także absolwentów szkół, życząc im sukcesów w nowych szkołach, a wszystkim uczniom udanych wakacji.

GALERIA ZDJĘĆ

 
XXI sesja Rady Gminy Strzałkowo
19.06.2008.

Dnia 26 czerwca 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXI sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokółu z XX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwały w sprawie:

a/ zmian w budżecie gminy Strzałkowo na rok 2008,
b/ uchwalenia planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych na terenie gminy Strzałkowo w latach 2009-2012,

c/ zatwierdzenia taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę na terenie gminy Strzałkowo, 

d/ nabycia nieruchomości położonej w Strzałkowie,

e/ wyrażenia woli utworzenia Lokalnej Grupy Działania z udziałem Gminy Strzałkowo,

f/ zmiany uchwały nr XV/105/03 Rady Gminy Strzałkowo z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie przyjęcia statutu Związku Gmin Regionu Słupeckiego.

8. Przyjęcie stanowiska Rady Gminy Strzałkowo dot. ruchu tranzytowego (TIR) po drodze krajowej nr 92 biegnącej przez teren gminy Strzałkowo.

9. Informacja dot. remontów w placówkach oświatowych przeprowadzanych podczas wakacji.

10. Informacja o wypoczynku dzieci i młodzieży "Akcja Lato".

11. Ocena realizacji adaptacji byłych budynków szkolnych na cele mieszkaniowe.

12. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

13. Zakończenie obrad. 

 
XIV Dni Strzałkowa dobiegły końca
17.06.2008.

ImageW dniach 13-15 czerwca br. obchodzono po raz kolejny Dni Strzałkowa. Tradycyjnie w uroczystościach udział wzięli mieszkańcy gminy oraz gmin sąsiednich. Obchody rozpoczął w piątek turniej piłki nożnej w kategorii młodzik i młodzik młodszy o puchar Wójta Gminy, gdzie ponad siedemdziesięciu uczniów klas III-VI nagrodzono dyplomami, pucharami oraz upominkami. W sobotę odbył się drugi turniej piłki nożnej, tym razem w kategorii open, w którym udział brało 8 drużyn. Także w sobotę odbywało się w Gimnazjum im. Janusza Korczaka Święto Rodziny pod hasłem „Rodzinnie wesoło, zdrowo i sportowo”. Występy artystyczne uczniów, tańce w wykonaniu Polskiego Ludowego Zespołu Tanecznego „Koroliski” z Żytomierza na Ukrainie, pokazy tańca współczesnego i gimnastyki artystycznej, koncerty zespołów młodzieżowych, finał konkursu międzyklasowego oraz grillowanie – to główne atrakcje tej imprezy. Finał nastąpił w niedzielę - główny dzień obchodów „Dni Strzałkowa”. Rozpoczęła je msza św. w kościele p.w. św. Doroty w Strzałkowie, która sprawowana była w intencji Mieszkańców gminy. Po południu korowód złożony z zaproszonych gości (m.in. ministra Eugeniusza Grzeszczaka), samorządowców, uczniów oraz orkiestry dętej dotarł na boisko za halą sportowo-widowiskową, gdzie oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński. Następnie krótki koncert dała Orkiestra Dęta Zarządu Gminnego OSP w Strzałkowie, po niej zatańczyły dzieci z Przedszkola „Kubuś Puchatek”. O godz. 16.00 rozpoczął się koncert gwiazdy – zespołu LESZCZE. Jego lider – Maciej Miecznikowski porwał do zabawy całą licznie zgromadzoną publiczność. Warto dodać, że zespół dwa dni wcześniej podczas opolskiego festiwalu zdobył nagrodę publiczności. Po występie Leszczy rozpoczęły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu gminy – uczniów Szkoły Podstawowej, uczestników studia piosenki i warsztatów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, Oli Tomczak, śpiewał także zespół ludowy „Złoty Wiek” oraz Polski Ludowy Zespół Taneczny „Koroliski” z Żytomierza na Ukrainie. Następnie na scenie pojawiła się Urszula Chojan z zespołem Country Show Band, koncert muzyki country rozgrzał publiczność i przygotował do zabawy tanecznej, która rozpoczęła się po występie zespołu. Równolegle z występami artystycznymi na płycie boiska rozgrywane były konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, odbywał się turniej strzelecki z karabinka pneumatycznego, funkcjonowały stoiska gastronomiczne i handlowe, dmuchane zamki, trampolina, quady oraz tradycyjnie podawano strażacką grochówkę. Późnym wieczorem odbył się jeszcze pokaz sztucznych ogni. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy już za rok !!!

GALERIA ZDJĘĆ (PIĄTEK I SOBOTA)

GALERIA ZDJĘĆ (NIEDZIELA)

 
MISJA 1000 - SIŁA I WIARA
17.06.2008.

ImageW dniu 16 czerwca br. Strzałkowo odwiedził nietypowy gość, a był nim niepełnosprawny Przemek Kowalik z Opalenicy, poruszający się na wózku inwalidzkim. Tragiczny w skutkach wypadek samochodowy sprawił, że ta niegdyś zdrowa i aktywna osoba, została sparaliżowana. By udowodnić, że można pokonać bariery, które na pozór wydają się niemożliwe do przekroczenia, postanowił przebyć na swoim wózku inwalidzkim Polskę z zachodu na wschód. Plan ten uległ jednak modyfikacji, wraz z przyznaniem Polsce współorganizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Wtedy Przemek postanowił zmienić trasę, która przekroczyła 1000 kilometrów – od mostu w Słubicach do przejścia granicznego z Ukrainą z Zosinie/Ustyluh, a hasłem przewodnim wyprawy stała się MISJA 1000 SIŁA I WIARA. Na trasie Przemka znalazło się także Strzałkowo, po dotarciu na parking przy Urzędzie Gminy powitał go Wójt Dariusz Grzywiński, który pogratulował pomysłu, życzył wytrwałości i powodzenia oraz wręczył skromny upominek. MISJA 1000 SIŁA I WIARA ma za zadanie pokazać Europie i światu, że Polska jest krajem bogatej historii i wspaniałych, pełnych poświęcenia i wytrwałych ludzi, godnych organizować największe imprezy rangi światowej. Przemek twierdzi, że trzeba tylko chcieć! Brak rąk i nóg nie musi być ograniczeniem w realizacji marzeń i ambicji.

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.06.2008.
Dnia 27 czerwca br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.06.2008.
Dnia 23 czerwca br. o godz. 12.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1251 - 1260 z 1381
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg