KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Finał XVI Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego
08.04.2008.

ImageW piątek, 4 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie, jak co roku, odbył się finał XVI Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych. Po przeprowadzonych eliminacjach, które odbyły się w kilkunastu ośrodkach dawnego województwa konińskiego w spotkaniu finałowym wzięło udział 44 recytatorów, którzy zaprezentowali klasykę poezji oraz utwory mało popularne wśród dzieci i młodzieży. Jury złożone z instruktorów Centrum Kultury i Sztuki w Koninie jednogłośnie uznało poziom tegorocznego konkursu za wyjątkowo wysoki i wyrównany. Patronat nad konkursem sprawował Wójt Gminy Strzałkowo – Dariusz Grzywiński. Równorzędne nagrody przyznano: Alexowi Rybackiemu z Przedszkola nr 10 w Koninie, Zuzannie Jaskulskiej ze Szkoły Podstawowej w Skulsku, Jakubowi Kałużnemu z SP nr 1 w Turku, Malwinie Stefańskiej z SP w Skulsku, Zuzannie Gomółce z SP nr 4 w Turku, Emilii Grądziel ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszach, Karolinie Libertowskiej z SP w Chylinie i Agacie Szeląg ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie. Nagrodę Wójta Gminy Strzałkowo otrzymała Aleksandra Kadrzyńska z SP w Boleszczynie, nagrodę Zastępcy Wójta – Kajetan Jantosz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy, a nagrodę Dyrektora GOK-u w Strzałkowie Klara Frankowska ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie. Wszyscy laureaci zostali zakwalifikowani do Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów WIERSZYDEŁKO, który odbędzie się 25 kwietnia w Gimnazjum w Przykonie.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Gabriela Gilewska z SP nr 4 w Koninie, Weronika Antczak z SP w Kotuni, Wiktoria Donart z SP nr 1 w Turku, Edyta Golańska z SP w Karszewie, Marta Patrzykąt z Ogniska Integracyjnego w Starym Mieście, Joanna Sąsiadek ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie, Marta Dębowska z SP nr 11 w Koninie, Julia Majtka ze Szkoły Podstawowej w Boleszczynie, Adrianna Buciak z SP w Patrzykowie, Maria Przybylska z SP w Wierzbociciach, Adrianna Malicka z SP w Strzałkowie i Kinga Jaźwińska z KDK w Koninie.

GALERIA ZDJĘĆ 

 
Spotkanie dotyczące profilaktyki HIV
02.04.2008.

ImageW piątek, 28 marca br., sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbyło się spotkanie młodzieży Gimnazjum im. Janusza Korczaka z pracownikiem Sanepidu dotyczące problemu profilaktyki w zakresie HIV/AIDS. Było to jedno z wielu prozdrowotnych działań, które szkoła podejmuje, by mogła być wpisana do sieci szkół promujących zdrowie. Koordynatorki programu we współpracy ze słupeckiem Sanepidem przygotowały bardzo atrakcyjną formę szkolenia dla młodzieży, która składała się z części teoretycznej oraz warsztatowej. Szkolenie zakończono wykładem poświęconym problematyce profilaktyki raka szyjki macicy. Najważniejszym celem piątkowego szkolenia było wytworzenie wśród młodzieży wrażliwości na problemy osób chorych, a przede wszystkim przekazanie wiedzy mającej ustrzec młodych ludzi w sytuacjach stwarzających ryzyko kontaktu z wirusem.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 
Wielkanoc 2008
19.03.2008.

Image

Drodzy Mieszkańcy Gminy Strzałkowo!!!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,

pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Niech czas Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie radość i nadzieję,

szczęście i optymizm oraz zadowolenie z mijających dni.

Życzę, by w Waszych domach zagościło pojednanie, ciepłe słowo oraz uśmiech.

 

Wójt Gminy

/-/Dariusz Grzywiński

 

 
XVII Sesja Rady Gminy Strzałkowo
19.03.2008.

Dnia 27 marca 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XVII sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XVII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokółu z XVI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwały w sprawie:

a/ udzielenia pomocy finansowej z budżetu Gminy Strzałkowo dla Powiatu Słupeckiego na dofinansowanie kursów autobusowych,

b/ przeznaczenia środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie zadania polegającego na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków dla nieruchomości położonych na terenie Gminy Strzałkowo, stanowiących własność osób fizycznych,

c/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,
d/ zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Wólka,
e/ przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego w zakresie lokalizacji zabudowy produkcyjnej i usługowej w rejonie ulicy Al. Prym. Wyszyńskiego i ul. Sosnowej w miejscowości Strzałkowo,

f/ przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego w zakresie lokalizacji zabudowy produkcyjnej i usługowej w rejonie ulicy Al. Prym. Wyszyńskiego i udrogi gminnej 424023 w obrębie geodezyjnym Strzałkowo GMina Strzałkowo,

g/ sprzedaży nieruchomości niezabudowanej położonej w m. Młodziejewice, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo,

h/ ustalenie najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania i akceptacji wartości jednego punktu w złotych dla pracowników nie będących nauczycielami zatrudnionych w Przedszkolu "Kubuś Puchatek" w Strzałkowie.

8. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

9. Zakończenie obrad. 

 
Wręczenie stypendiów Wójta Gminy
18.03.2008.

ImageW piątek, 14 marca, odbyły się uroczystości wręczenia stypendiów Wójta Gminy Strzałkowo dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce w placówkach oświatowych naszej gminy. W Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie stypendium otrzymali: Mateusz Gołańczyk (klasa VIb), Marta Kolbertowicz (Ve), Paulina Radzińska (Vc), Piotr Rejer (VIb), Sonia Siepielska (VIb) oraz Ewa Węgrzyn (VIb). W Gimnazjum im. J. Korczaka nagrodzono: Marię Danielewicz (IIIe), Marcina Gizelskiego (IIIe), Martę Jakubowską (IIIe), Magdalenę Jatczak (IIa), Paulinę Marszałek (IIc), Krzysztofa Piersialę (IIa) oraz Huberta Radeckiego (IIIe), natomiast w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce stypendium wręczono Justynie Wawrzyniak, uczennicy klasy VI. Uczniowie każdej ze szkół przygotowali okolicznościowe występy artystyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
13.03.2008.
Dnia 26 marca br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Obchody Dnia Kobiet
13.03.2008.

ImageW piątek i sobotę (7 i 8 marca br.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyły się spotkania okolicznościowe z okazji Dnia Kobiet. Pierwsze z nich zorganizowane przez zarząd Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, w którym udział wzięły członkinie Związku oraz żony kombatantów, drugie, sobotnie spotkanie przygotował Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a zaproszono na nie wszystkie członkinie Związku. Panie otrzymały serdeczne życzenia od zarządów swoich związków, a gościem obydwu spotkań był Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński, który również przyłączył się do życzeń, wręczając każdej pani symboliczną różę.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
10.03.2008.
Dnia 18 marca br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
07.03.2008.

Dnia 12 marca br. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.

 
Zebranie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Strzałkowie
29.02.2008.

ImageW czwartek, 28 lutego br., w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddziału Rejonowego w Strzałkowie. Wśród zaproszonych gości był m.in. Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński oraz przewodniczący konińskiego okręgu Związku – Zdzisław Opaliński. Zebrani zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Związku od momentu jego reaktywacji w dniu 12 września 2003 r. do końca 2007 roku. Zawierało ono syntetyczną informację dotyczącą organizowanych wycieczek, spotkań i uroczystości, w których brali udział członkowie Związku. W sprawozdaniu przedstawiono również rozliczenie finansowe. Następnie wybrano zarząd: przewodniczącym ponownie został Mirosław M. Malinowski, jego zastępcą Eugeniusz Miszczuk, sekretarzem Longina Urbanowicz, a funkcję skarbnika-księgowej pełnić będzie Bronisława Tylkowska. Członkami zarządu zostali: Jadwiga Kuropaczewska, Zdzisława Głowicka, Maria Kościelniak i Jan Tylkowski, a członkami komisji rewizyjnej Bronisława Mazurkiewicz, Maria Rutkowska i Eugeniusz Bartoszczak.

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1251 - 1260 z 1345
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg