KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Otwarcie stacji uzdatniania wody w Strzałkowie
25.08.2008.

Image20 sierpnia br. odbyło się oddanie do użytku po modernizacji stacji uzdatniania wody w Strzałkowie. W uroczystości udział wzięli samorządowcy gminy Strzałkowo wraz z Wójtem – Dariuszem Grzywińskiem oraz wykonawca modernizacji – P.P.H.U. AUTOMATYK Barbara Kondratowicz ze Zbierska. Przedstawiciel wykonawcy przedstawił zakres modernizacji, a także zasady funkcjonowanie stacji. Dwuletnia inwestycja o całkowitej wartości robót 612.000,00 zł obejmowała m.in. wymianę ciągu technologicznego stacji, t.j. pomp, rurociągów, filtrów, a także remont budynku hydroforni – w tym termomodernizację, wymianę pokrycia dachu i stolarki okienno-drzwiowej.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Informacja o konferencji
21.08.2008.

Wójt Gminy Strzałkowo informuje, że dnia 5 września 2008 r. o godz. 11.00 w Poznaniu, w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, ul. Gen. T. Kutrzeby 10 odbędzie się konferencja pt.: "Szerokopasmowy Internet rozwiązaniem na przyszłość Wielkopolski." Spotkanie odbywać się będzie w ramach projektu kluczowego WRPO "Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej". Chętne osoby do wzięcia udziału w konferencji proszone są o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: robert.przyborowski@umww.pl do dnia 1 września 2008 r.

 
Filmowy weekend w plenerze
20.08.2008.

Image

 
Towarzyskie spotkanie piłkarskie Polska-Niemcy
20.08.2008.

ImageW niedzielę, 17 sierpnia br., na stadionie przy Al. Prym. Wyszyńskiego w Strzałkowie odbył się niecodzienny pojedynek piłkarski - spotkanie towarzyskie młodzieży polskiej i niemieckiej pod patronatem Wójta Gminy – Dariusza Grzywińskiego. Wzięły w nim udział trzy drużyny młodzików Polanina-Promotora Strzałkowo oraz trzy drużyny z niemieckiej grupy ZSG Grün-Weiß Waltershausen. Niemiecka grupa będąc na obozie treningowym nad Jeziorem Powidzkim przez dwa dni trenowała na strzałkowskim obiekcie oraz rozegrała w niedzielę 3 spotkania towarzyskie. W kategorii wiekowej rocznika 97/98 reprezentacja Niemiec wygrała 8:0; w kategorii rocznika 95/96 Strzałkowo zwyciężyło 3:0 i takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w roczniku 1994. Na zakończenie spotkania zastępca wójta Lidia Śmidowicz oraz prezes niemieckiego klubu Olaf Schmidt wymienili puchary oraz pamiątkowe upominki. Strzałkowska ekipa otrzymała także zaproszenie na przyszłoroczne obchody 105. lecia drużyny piłkarskiej z Waltershausen, gdzie odbędą się mecze rewanżowe.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Międzynarodowe spotkanie towarzyskie w piłce nożnej
08.08.2008.
Image
 
XXII sesja Rady Gminy Strzałkowo
05.08.2008.

Dnia 6 sierpnia 2008 r. o godzinie 14.30 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się XXII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z XXI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Podjęcie uchwał w sprawie:

a/ zmiany uchwały nr VII/30/07z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na inwestycję wieloletnią pn. "Modernizacja stacji uzdatniania wody w m.Strzałkowo",

b/ zaciągnięcia kredytu w wysokości 100.000,00 zł na budowę drogi gminnej przez wieś Krępkowo,

c/ zaciągnięcia kredytu w wysokości 800.000,00 zł na budowę kompleksu boisk w ramach programu "MOJE BOISKO - ORLIK 2012",

d/ zaciągnięcia kredytu w wysokości 550.000,00 zł na finansowanie wydatków nie znajdujących pokrycia w planowanych dochodach budżetu gminy roku 2008,

e/ zmian w budżecie gminy Strzałkowo na 2008 rok.
6. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

7. Zakończenie obrad.  
 
Trwa Lato z Samorządem ...
01.08.2008.

ImageTrwa akcja Lato z Samorządem, w ramach której mają miejsce różnorodne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W sobotę, 28 czerwca br., na boisku sportowym przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie odbył się kolejny etap rozgrywek Grand Prix Ziemi Słupeckiej w plażowej piłce siatkowej. W turnieju udział wzięły 22 pary z terenu całej Wielkopolski, po wielogodzinnych rozgrywkach nagrody i pamiątkowe grawertony ufundowane przez Wójta Gminy – Dariusza Grzywińskiego wręczono parom: Kramer/Guziałek - I miejsce, Śmietana/ Jóźwiak - II miejsce), Dworecki/Kotecki - III miejsce. Najwyżej uplasowana para strzałkowska (Nowak/Maciejewski) zajęła IV miejsce. W Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się warsztaty taneczne dla dzieci młodzieży, które będą kontynuowane także w sierpniu. Z kolei w gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo pod Brzozami” w Radłowie grupa dzieci, w tym uczestnicy Świetlicy Środowiskowej, korzystała z lekcji nauki jazdy konnej, podglądała zwierzęta, korzystała z placu zabaw. Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej udali się z wycieczką do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katarzynowie oraz do konińskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie w miasteczku rowerowym poznawali zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. W świetlicy odbył się również turniej tenisa stołowego, cykliczne zajęcia kulinarne oraz wyjazdy nad jezioro. Na przełomie czerwca i lipca grupa dzieci uczestniczyła także w koloniach w miejscowości Mikoszewo na morzem bałtyckim. Trzydziestoosobowa połączona grupa członków chóru Kantata oraz zespołu ludowego Złoty Wiek odbyła wycieczkę zwiedzając zabytki Wielkopolski. Wycieczka odwiedziła Muzeum Adama Mickiewicza mieszczące się w pałacu z końca XVIII wieku w Śmiełowie, dworek szlachecki z XVIII wieku, należący do rodziny Koszuckich herbu Leszczyc położony w Koszutach, Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie oraz Muzeum-Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. W dniach 24-29 lipca ponad czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej i Czech. Wśród atrakcji było m.in.: wejście na Ślężę, Szczeliniec, Orlicę oraz Wielką Sowę, zwiedzanie Kudowy Zdrój, Wambierzyc, muzeum górnictwa w Nowej Rudzie oraz zamku w Zagórzu Śląskim oraz całodniowy wyjazd do skalnego miasta w Czechach.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Konkurs fotograficzny "Gmina Strzałkowo w obiektywie"
22.07.2008.

Przypominamy o przedłużonym do końca września br. Konkursie Fotograficznym i zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda !!!

Szczegóły w Regulaminie Konkursu - pobierz.

Image

 
Modernizacja parkingu przy ul. Szkolnej
10.07.2008.

ImageW mijającym tygodniu ukończono i oddano do użytku zmodernizowany parking dla pacjentów za Przychodnią Lekarza Rodzinnego „Stepamed” w Strzałkowie. Został powiększony o 15 miejsc postojowych, na budowę których wykorzystano 650 m2 kostki brukowej. Zadbano także o zieleń – zasadzono drzewa oraz iglaki. Obecnie parking posiada łącznie 25 miejsc parkingowych.

GALERIA ZDJĘĆ

 
LATO Z SAMORZĄDEM !!!
02.07.2008.

WÓJT GMINY STRZAŁKOWO

zaprasza na

 

LATO Z SAMORZĄDEM 2008

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY:

GRAND PRIX Ziemi Słupeckiej - festyn połączony z turniejem siatkowej piłki plażowej - 28 czerwca (sobota), godz. 10.00, boisko przy ul. Andrzejewskiego. W programie turniej siatkowej piłki plażowej, zabawa taneczna.

ROZTAŃCZONE WAKACJE - warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży - 9,11,16,18 lipca oraz 1,6,8,13 sierpnia od godz. 16.00, sala GOK.

”WAKACJE W SIODLE”- jazda konna (gospodarstwo agroturystyczne ”Pod Brzozami” w Radłowie), 11 lipca (piątek). W programie: pierwsza lekcja nauki jazdy konnej, ognisko.

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ KOBIET - boisko przy ul. Andrzejewskiego, 18 lipca (piątek).

”JAKA TO PIOSENKA ” - rodzinny turniej muzyczny połączony z zabawą taneczną - 20 lipca, park w Strzałkowie.

WYCIECZKA DO CZECH I KOTLINY KŁODZKIEJ - 24-29 lipca.

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ PAR MIESZANYCH MIXT - boisko przy ulicy Andrzejewskiego, 25 lipca (piątek).

TURNIEJ BEACH SOCCERA - boisko przy Gimnazjum w Strzałkowie, 25 lipca (piątek).

DZIEŃ NA ŻAGLACH (PRZYSTAŃ W KOSEWIE) - w programie: wycieczka żaglówką po jeziorze Powidzkim, ognisko, 30 lipca (środa).

WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - z udziałem profesjonalnych trenerów wokalnych, przełom lipca i sierpnia.

SPŁYW KAJAKOWY WZDŁUŻ JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), pływanie kajakiem, gry i zabawy terenowe np. „podchody nocne”, ognisko, 4-6 sierpnia.

RAJD ROWEROWY DOOKOŁA JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), ognisko, 13-15 sierpnia (środa-piątek).

WARSZTATY TANECZNE DLA DZIECI - wyjazd grupy uczestników koła tanecznego do Milówki w dniach od 22 do 31 sierpnia.

Zapisy od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00 w GOK. 

 

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA:

WYJAZD DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W KATARZYNOWIE - 4 lipca.

WYJAZD DO ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ W ZAGÓROWIE- spotkanie integracyjne połączone z ogniskiem i zabawą przy muzyce, 7 lipca.

WYCIECZKA ROWEROWA DO SŁUPCY - zapoznanie się z pracą Komendy Powiatowej Policji, 11 lipca.

WYJAZD DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W SŁUPCY - min. strzelanie z łuku, 18 lipca.

HISTORIA NIEJEDNEJ ULICY - zapoznanie się z postaciami, imieniem których nazwano ulice w naszej miejscowości, 23 lipca.

ZASADY RUCHU DROGOWEGO W PLENERZE - zajęcia dwa razy w tygodniu.

ZAJĘCIA FITNESS - gibkie ciało (spotkania w GOK-u w ciągu 2 tyg.).

”POLSKA - co wiemy, i co powinniśmy wiedzieć” - qwiz, 4 sierpnia.

WYCIECZKA ROWEROWA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ W POWIDZU - “Leśne opowieści” oraz zabawy na świeżym powietrzu.

MAŁY MAJSTERKOWICZ - budujemy latawce, 18-22 sierpnia.

MINI KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO - nauka podstawowych kroków tanga, cha-chy, walca angielskiego, jiva (zajęcia dwa razy w tygodniu).

DODATKOWO - turniej tenisa stołowego, savoir-vivre - nauka dobrego wychowania, przygotowanie przedstawienia teatralnego, nauka szydełkowania, robienia na drutach i tworzenia makram, przejażdzki bryczką i w siodle - Gospodarstwo Agroturystyczne w Radłowie, wyjazdy nad jezioro Powidzkie, zajęcia plastyczne, kulinarne, sportowe, oglądanie filmów.

Zapisy: Świetlica Środowiskowa, ul. Powidzka 2a, tel. 063 2750 625

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

Organizatorzy

 

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1231 - 1240 z 1368
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg