KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 5 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
29.08.2007.
Dnia 30 sierpnia br. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Parafialno-sołeckie dożynki w Krępkowie
23.08.2007.

ImageDożynki parafialno-sołeckie w Krępkowie zorganizowano po raz pierwszy od 43 lat. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji rolników sprawowana w kościele pw. Św. Małgorzaty w Graboszewie przez proboszcza ks. Aleksandra Iwanowskiego, który pobłogosławił rolników i ich tegoroczne zbiory oraz poświęcił wszystkie pojazdy, które służą rolnikom w ich codziennej pracy. Następnie korowód, a w nim m.in. maszyny i sprzęty rolnicze, począwszy od najstarszych cepów i młocarni do najnowszych kombajnów, udał się do Krępkowa. W korowodzie jechali oczywiście starościna i starosta dożynek – Halina Kuźniarek i Zbigniew Juś, którzy wieźli chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów. Uroczyste przekazanie chleba dożynkowego w ręce Zastępcy Wójta - Lidii Śmidowicz nastąpiło przy tradycyjnym „Plon niesiemy plon” w wykonaniu zespołu ludowego Złoty Wiek. Głos zabierali Zastępca Wójta - Lidia Śmidowicz oraz sołtys sołectwa Krępkowo – Józef Banasik.

Część artystyczną otworzył występ Orkiestry Dętej Zarządu Gminnego OSP, po którym rozpoczęła się wspólna zabawa – śpiewano pieśni ludowe i przyśpiewki, deklamowano dożynkowe wiersze – wszystko to w wykonaniu lokalnych artystów. Gościnnie pojawił się również zespół Złoty Wiek oraz dziewczęta ze Studia Piosenki ze strzałkowskiego GOK-u. Przygotowano loterię fantową, w której główną wygraną był rower i prosię, a najodważniejsi mogli spróbować wejść na kilkumetrowy, pionowy, drewniany słup, gdzie czekała nagroda. Na koniec do tańca uczestników porwał zespół Sonet.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Budowa chodników
09.08.2007.

ImageKontynuowane są prace przy budowie chodnika wzdłuż ul. Pułaskiego. Po wcześniejszym zamontowaniu krawężnika obecnie układana jest kostka brukowa na odcinku o długości ok. 160 metrów – od Domu Pomocy Społecznej do zakrętu przy blokach. Zakończono modernizację ul. Daszyńskiego, polegającą na ułożeniu wzdłuż tej ulicy chodnika o długości ok. 730 metrów. Również ukończono prace budowlane przy ścieżce rowerowej prowadzącej do ogródków działkowych. 650 metrów nowej trasy czeka obecnie na odbiory techniczne, a oficjalne otwarcie odbędzie się na początku września. Modernizacja ulicy Gen. Sikorskiego polegała na wymianie odwodnienia oraz położeniu części nowej nawierzchni. Prace te współfinansowała gmina Strzałkowo i Zarząd Dróg Powiatowych w Słupcy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ognisko w Radłowie
08.08.2007.

ImageDziałające na terenie gminy Strzałkowo Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowało w dniu 2 sierpnia (czwartek) dla swoich członków i sympatyków wyjazd na ognisko. Impreza odbyła się w Radłowie, na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo pod Brzozami” pp. Gajowiaków. Część uczestników dojechała na miejsce rowerami, cześć busem. Zaproszenie również przyjęli i wzięli udział w spotkaniu Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński oraz Wicewójt – Lidia Śmidowicz. Na miejscu czekała na wszystkich kawa, herbata i ciasto, a później posiłek w postaci kiełbasy z ogniska lub grilla i sałatki. 52 uczestników wyjazdu miało także okazję spotkać różne domowe zwierzęta, żyjące na terenie gospodarstwa, a członkowie chóru Kantata, będący także członkami Związku, pomogli stworzyć wesołą atmosferę, śpiewając znane i lubiane piosenki.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
X Sesja Rady Gminy Strzałkowo
02.08.2007.

Dnia 10 sierpnia 2007 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się X sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

 
Turniej "Jaka to piosenka"
31.07.2007.

ImageW piątek, 27 lipca br., w strzałkowskim parku odbył się turniej „Jaka to piosenka”. Impreza w ramach akcji „Lato z samorządem” wzorowana była na popularnym, telewizyjnym konkursie. W odgadywaniu tytułów oraz wykonawców starszej i nowszej muzyki rozrywkowej rywalizowało pięć, złożonych z dzieci, młodzieży jak i dorosłych drużyn, które nosiły nazwy liter alfabetu greckiego: Gamma, Beta, Lambda, Eta, Zeta. Po dwóch godzinach zaciętej, muzycznej walki, przeplatanej występami Iwony Górki, Adrianny Malickiej i Magdy Graczyk wyłoniono zwycięzców. Upominki oraz dyplomy wręczono najlepszym drużynom, zaś wszyscy startujący otrzymali nagrody pocieszenia. Klasyfikacja zmagań wyglądała następująco: 

- pierwsze miejsce zajął zespół Gamma w składzie: Weronika Wółkiewicz, Katarzyna Sypniewska, Adrianna Malicka i Jolanta Malicka;

- drugie miejsce zajęła Lambda w składzie: Henryka Graczyk, Magdalena Graczyk i Monika Stankowska;

- trzecia lokata to zespół Beta w składzie: Iwona Górka, Emilia Ratajczyk, Joanna Urbaniak, Anna Kasprzyk i Marta Dziublewska.

Po zakończeniu konkursu odbyła się zabawa taneczna z zespołem Sonet.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 
Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w kategorii MIXT
23.07.2007.

ImageW piątek, 20 lipca, na boisku przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie odbył się kolejny turniej siatkowej piłki plażowej, tym razem w ramach akcji „Lato z Samorządem”. Po kilkugodzinnych rozgrywkach w kategorii mixt (czyli par mieszanych), spośród 12 par biorących udział w turnieju, wyłoniono zwycięzców: wygrała para Grażyna Urbańska/Sebastian Ciemior, II miejsce to para Katarzyna Wyszyńska/Piotr Maciejewski, a najniższe miejsce na podium zajęła Jolanta Kuźniarek i Wojciech Prucnal. Wśród nagród były m.in. lodówki turystyczne, plecaki oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
"Lato z samorządem" trwa....
16.07.2007.

ImageDzieci i młodzież z terenu gminy Strzałkowo w dniach 2 - 7 lipca przebywała na Kaszubach, w Kamienicy Królewskiej. Wycieczka obfitowała w liczne atrakcje, a program obejmował m.in. zwiedzanie zamku krzyżackiego w Świeciu, Muzeum Kaszub w Kartuzach, Muzeum kaszubskiej ceramiki w Chmielnie, czy zamku w Łapalicach. Ciekawostką była także wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w w Szymbarku pod Wieżycą, gdzie znajduje się znany w kraju i zagranicą Dom Do Góry Nogami. Jest tam także, m.in. najdłuższa deska świata oraz bunkier i pomnik Gryfa Pomorskiego. Odwiedzono także ogród botaniczny w Gołubiu i Zielony Młyn w Ostrzycach. Niezapomniano oczywiście o odwiedzeniu Trójmiasta.

Natomiast od poniedziałku (9 lipca) do piątku (13 lipca) pod nazwą „Zabawa ze sztuką” w GOK-u trwały warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy stworzyli wiele ciekawych i oryginalnych prac (m.in. pomalowano na kolorowo kort tenisowy). W środku tygodnia, 11 lipca, dzieci udały się rowerami do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Brzozami” w Radłowie, gdzie odbyły się lekcje jazdy konnej i zabawy.

Zakończyły się również lipcowe warsztaty taneczne, które odbywały się w GOK-u. Podczas czterech spotkań instruktor Kinga Majewska z tajnikami wielu tańców zapoznała ponad pięćdziesiąt chętnych osób. Trenowano m.in. cza-czę oraz twista. Kolejny cykl tanecznych treningów już w sierpniu, również w GOK-u.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
09.07.2007.
Dnia 12 lipca br. o godz. 11.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
LATO Z SAMORZĄDEM 2007
03.07.2007.

WÓJT GMINY STRZAŁKOWO

ORAZ GMINNY OŚRODEK KULTURY W STRZAŁKOWIE

zapraszają na:

LATO Z SAMORZĄDEM 2007

ROCKOWIRÓWKA - koncert zespołów: Acedia, Padlina Szarika, Zbuntowany Kaloryfer - 29 czerwca (piątek), godz. 18.00, park w Strzałkowie.

GRAND PRIX Ziemi Słupeckiej - festyn połączony z turniejem siatkowej piłki plażowej - 30 czerwca (sobota), godz. 10.00, boisko przy ul. Andrzejewskiego. W programie turniej siatkowej piłki plażowej, zabawa taneczna, zamek, rodeo, trampolina.

ROZTAŃCZONE WAKACJE - warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży - 6 lipca (piątek) i 10 lipca (wtorek) od godz. 10.00, sala GOK. 

”WAKACJE W SIODLE” - jazda konna (gospodarstwo agroturystyczne ”Pod Brzozami” w Radłowie), 11 lipca (środa). W programie: pierwsza lekcja nauki jazdy konnej, ognisko.

”ZABAWA ZE SZTUKĄ” - warsztaty malarskie i plastyczne 9-13 lipca (poniedziałek-piątek) od godz. 11.00-13.00 oraz 20-24 sierpnia (poniedziałek-piątek) 11.00-13.00.

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ KOBIET - boisko przy ul. Andrzejewskiego, 13 lipca (piątek).

”JAKA TO MELODIA” - rodzinny turniej muzyczny - 15 lipca (niedziela), park w Strzałkowie.  

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ PAR MIESZANYCH MIXT - boisko przy ulicy Andrzejewskiego, 20 lipca (piątek).

DZIEŃ NA ŻAGLACH (PRZYSTAŃ W KOSEWIE) - w programie: wycieczka żaglówką po jeziorze Powidzkim, ognisko, 25 lipca (środa).

TURNIEJ BEACH SOCCERA - boisko przy Gimnazjum w Strzałkowie, 27 lipca (piątek).

SPŁYW KAJAKOWY WZDŁUŻ JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), pływanie kajakiem, gry i zabawy terenowe np. „podchody nocne”, ognisko, 1-2 sierpnia (środa-czwartek).

RAJD ROWEROWY DOOKOŁA JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), ognisko, 15-17 sierpnia (środa-piątek).

MINI PLAYBACK SHOW - festyn dla dzieci, 18 sierpnia (sobota). 

ZAKOŃCZENIE LATA - festyn połączony z turniejem siatkowej piłki plażowej z okazji rocznicy powstania pizzerii Sycylia, 31 sierpnia - 1 września (piątek-sobota), boisko przy ul. Andrzejewskiego. W programie: turniej siatkowej piłki plażowej, zabawa taneczna, zamek, rodeo, trampolina.

WARSZTATY TANECZNE DLA DZIECI - wyjazd grupy uczestników koła tanecznego do Lilików (gm. Milówka) w dniach od 14 do 22 sierpnia. 

KARAOKE - konkurs śpiewania polskich i anglojęzycznych piosenek bez wcześniejszego przygotowania.

 Zapisy od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00 w GOK

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!   

 

 

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1231 - 1240 z 1270
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg