KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 2 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
14.11.2008.

Dnia 25 listopada br. o godz. 9.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
13.11.2008.
Dnia 20 listopada br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.
 
11 Listopada - 90. Rocznica Odzyskania Niepodległości
13.11.2008.

Image11 listopada br. w miejscowości Łężec odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości przygotowane wspólnie przez trzy samorządy – Starostwo Powiatowe w Słupcy, Miasto Słupcę oraz Gminę Strzałkowo. W tym roku Święto wiązało się z 90. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego obchodzono je w sposób szczególny. Na miejscu dawnej granicy pomiędzy zaborami powstał punkt historyczno-informacyjny oraz miejsce odpoczynku dla kierowców. Znajdują się tam tablice informacyjne i obelisk upamiętniający funkcjonowanie granicy pomiędzy zaborem rosyjskim i pruskim. Na obelisku umieszczona została tablica z napisem: „W 90 – tą rocznicę odzyskania niepodległości na pamiątkę przekreślenia granic zaborów ”. Oficjalne otwarcie odbyło się właśnie się w dzień Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła polowa msza święta z udziałem orkiestry dętej OSP Strzałkowo, następnie w części oficjalnej odznaczono zasłużonych oraz odsłonięto i poświęcono obelisk. Program artystyczny wykonała młodzież ze strzałkowskiego gimnazjum im. J. Korczaka, a na zakończenie koncert dała orkiestra dęta OSP Słupca. Uroczystość uświetnił Szwadron Rzeczypospolitej Polskiej, który przybył na obchody konno oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu. Należy dodać, iż przed rozpoczęciem uroczystości na Łężcu delegacja złożona z władz powiatowych, gminnych oraz kombatantów złożyła wiązanki kwiatów przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Rozwiązanie konkursu fotograficznego pn. "Gmina Strzałkowo w obiektywie"
12.11.2008.

ImageW dniu 7 listopada br. w Urzędzie Gminy w Strzałkowie odbyło się spotkanie, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego pn. „Gmina Strzałkowo w obiektywie”. Organizatorami konkursu byli Wójt Gminy Strzałkowo oraz firma SELCOM ze Słupcy. ImageJury wyróżniło troje uczestników – pierwsze miejsce oraz nagrodę główną (rower górski) zdobyła p. Wioletta Podlewska ze Strzałkowa. Drugie miejsce zajął p. Przemysław Niewiada ze Słupcy, który otrzymał cyfrową ramkę do zdjęć, a trzecie miejsce i nagrodę – przenośną pamięć do komputera – p. Karolina Gaca ze Strzałkowa. Ponadto wszyscy laureaci otrzymali upominki – gadżety reklamowe gminy Strzałkowo. Nagrodzone prace można obejrzeć w Urzędzie Gminy, a niebawem znajdzie się tu link do galerii.

 
11 Listopada - 90. Rocznica Odzyskania Niepodległości
04.11.2008.

 

Image

 
Spotkanie dotyczące gazyfikacji
22.10.2008.

ImageW dniu 21 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie z inicjatywy Wójta Gminy odbyło się spotkanie poświęcone gazyfikacji gminy Strzałkowo oraz gmin sąsiednich. Wzięli w nim udział przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa w Poznaniu oraz samorządowcy miasta i gminy Słupca. Na spotkanie zaproszono największych odbiorców gazu (przedsiębiorców) z terenu gminy Strzałkowo oraz miasta i gminy Słupca. ImagePrzedstawiciele PGNiG z Poznania zapoznali zebranych z koncepcją przesyłu gazu dla Strzałkowa i Słupcy oraz stopień zaawansowania dokumentacji technicznej w tym zakresie.Z przedstawionych przez nich faktów wynika, iż firma przystępuje do wykonania tego przedsięwzięcia inwestycyjnego z terminem dostarczenia gazu – jesień 2009. Gaz ten ma zasilić w pierwszej kolejności największych odbiorców – zakłady pracy i instytucje, natomiast odbiorcy indywidualni otrzymają gaz rok później. Na przełomie listopada i grudnia br. odbędzie się informacyjne spotkanie mieszkańców z przedstawicielami Dystrybutora Gazu.

 
XXIV sesja Rady Gminy Strzałkowo
16.10.2008.

Dnia 23 października 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXIV sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXIV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z XXIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwał w sprawie:

a/ ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członka ochotniczej straży pożarnej z terenu Gminy Strzałkowo,

b/ wysokości stawek podatku od nieruchomości,

c/ podatku od środków transportowych,

d/ poboru podatków w drodze inkasa,

e/ zaciągnięcia kredytu bankowego,

f/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,

g/ przekazania w użyczenie nieruchomości położonej w Brudzewie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo,

h/ zatwierdzenia taryf na zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Strzałkowo.

8. Analiza oświadczeń majątkowych osób zobowiązanych do ich składania.

9. Opinia Rady Gminy Strzałkowo w sprawie realizacji zadnia pn. "Rekultywacja drogi gminnej w 2009 r.

10. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

11. Zakończenie obrad.  
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.10.2008.
Dnia 22 października br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się wspólne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji, Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego, Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetowej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.10.2008.
Dnia 20 października br. o godz. 9.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
Jubileusz 25 lat pożycia małżeńskiego
15.10.2008.

Image11 października br. miały miejsce uroczystości związane z 25-tą rocznicą zawarcia małżeństwa przez pary zamieszkujące gminę Strzałkowo. Zaproszeni jubilaci uczestniczyli w mszy św. w kościele p.w. Św. Doroty w Strzałkowie, podczas której odnowili swe małżeńskie śluby. Następnie okolicznościowe spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie życzenia, listy gratulacyjne i kwiaty wręczali: Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński, Zastępca – Lidia Śmidowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy – Włodzimierz Musielak. Ks. dziekan Józef Warczak w imieniu Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego wręczył jubilatom okolicznościowe listy gratulacyjne. Ostatnia część uroczystości to wieczorek taneczny. Spośród 61 zaproszonych par jubilatów udział w uroczystości wzięli: Alina i Andrzej Andrzejak, Grażyna i Zenon Antkowiak, Izabela i Benedykt Augustyniak, Urszula i Jerzy Badyńscy, Krystyna i Leszek Burdasz, Urszula i Jerzy Byczek, Halina i Jan Błaszczak, Iwona i Waldemar Chrzumniccy, Jadwiga i Mirosław Dębiccy, Małgorzata i Piotr Grzelak, Wiesława i Marian Górniak, Karolina i Piotr Jakubowscy, Irena i Andrzej Jaworscy, Barbara i Jan Jędrzejczak, Krystyna i Janusz Karcz, Barbara i Bernard Kasprowicz, Grażyna i Henryk Kieliszak, Aleksandra i Dariusz Koralewscy, Aleksandra i Waldemar Krzymińscy, Danuta i Jan Kuźniarek, Mariola i Lesław Kwiatkowscy, Irena i Zenon Maciejewscy, Barbara i Krzysztof Majdeccy, Maria i Piotr Manikowscy, Maria i Aleksander Miśkiewicz, Alicja i Wojciech Nowiccy, Bożena i Stefan Patoka, Barbara i Roman Piaseccy, Mariola i Waldemar Prus, Lidia i Piotr Sodkiewicz, Dorota i Zygmunt Sulkowscy, Mariola i Zygmunt Szuba, Barbara i Leszek Walkowscy, Halina i Henryk Wojtaszak, Czesława i Zbigniew Woźniak, Małgorzata i Piotr Zaradzcy, Renata i Aleksander Śmigielscy.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1221 - 1230 z 1381
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg