KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
XIV Dni Strzałkowa dobiegły końca
17.06.2008.

ImageW dniach 13-15 czerwca br. obchodzono po raz kolejny Dni Strzałkowa. Tradycyjnie w uroczystościach udział wzięli mieszkańcy gminy oraz gmin sąsiednich. Obchody rozpoczął w piątek turniej piłki nożnej w kategorii młodzik i młodzik młodszy o puchar Wójta Gminy, gdzie ponad siedemdziesięciu uczniów klas III-VI nagrodzono dyplomami, pucharami oraz upominkami. W sobotę odbył się drugi turniej piłki nożnej, tym razem w kategorii open, w którym udział brało 8 drużyn. Także w sobotę odbywało się w Gimnazjum im. Janusza Korczaka Święto Rodziny pod hasłem „Rodzinnie wesoło, zdrowo i sportowo”. Występy artystyczne uczniów, tańce w wykonaniu Polskiego Ludowego Zespołu Tanecznego „Koroliski” z Żytomierza na Ukrainie, pokazy tańca współczesnego i gimnastyki artystycznej, koncerty zespołów młodzieżowych, finał konkursu międzyklasowego oraz grillowanie – to główne atrakcje tej imprezy. Finał nastąpił w niedzielę - główny dzień obchodów „Dni Strzałkowa”. Rozpoczęła je msza św. w kościele p.w. św. Doroty w Strzałkowie, która sprawowana była w intencji Mieszkańców gminy. Po południu korowód złożony z zaproszonych gości (m.in. ministra Eugeniusza Grzeszczaka), samorządowców, uczniów oraz orkiestry dętej dotarł na boisko za halą sportowo-widowiskową, gdzie oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński. Następnie krótki koncert dała Orkiestra Dęta Zarządu Gminnego OSP w Strzałkowie, po niej zatańczyły dzieci z Przedszkola „Kubuś Puchatek”. O godz. 16.00 rozpoczął się koncert gwiazdy – zespołu LESZCZE. Jego lider – Maciej Miecznikowski porwał do zabawy całą licznie zgromadzoną publiczność. Warto dodać, że zespół dwa dni wcześniej podczas opolskiego festiwalu zdobył nagrodę publiczności. Po występie Leszczy rozpoczęły się występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu gminy – uczniów Szkoły Podstawowej, uczestników studia piosenki i warsztatów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury, Oli Tomczak, śpiewał także zespół ludowy „Złoty Wiek” oraz Polski Ludowy Zespół Taneczny „Koroliski” z Żytomierza na Ukrainie. Następnie na scenie pojawiła się Urszula Chojan z zespołem Country Show Band, koncert muzyki country rozgrzał publiczność i przygotował do zabawy tanecznej, która rozpoczęła się po występie zespołu. Równolegle z występami artystycznymi na płycie boiska rozgrywane były konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, odbywał się turniej strzelecki z karabinka pneumatycznego, funkcjonowały stoiska gastronomiczne i handlowe, dmuchane zamki, trampolina, quady oraz tradycyjnie podawano strażacką grochówkę. Późnym wieczorem odbył się jeszcze pokaz sztucznych ogni. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy już za rok !!!

GALERIA ZDJĘĆ (PIĄTEK I SOBOTA)

GALERIA ZDJĘĆ (NIEDZIELA)

 
MISJA 1000 - SIŁA I WIARA
17.06.2008.

ImageW dniu 16 czerwca br. Strzałkowo odwiedził nietypowy gość, a był nim niepełnosprawny Przemek Kowalik z Opalenicy, poruszający się na wózku inwalidzkim. Tragiczny w skutkach wypadek samochodowy sprawił, że ta niegdyś zdrowa i aktywna osoba, została sparaliżowana. By udowodnić, że można pokonać bariery, które na pozór wydają się niemożliwe do przekroczenia, postanowił przebyć na swoim wózku inwalidzkim Polskę z zachodu na wschód. Plan ten uległ jednak modyfikacji, wraz z przyznaniem Polsce współorganizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. Wtedy Przemek postanowił zmienić trasę, która przekroczyła 1000 kilometrów – od mostu w Słubicach do przejścia granicznego z Ukrainą z Zosinie/Ustyluh, a hasłem przewodnim wyprawy stała się MISJA 1000 SIŁA I WIARA. Na trasie Przemka znalazło się także Strzałkowo, po dotarciu na parking przy Urzędzie Gminy powitał go Wójt Dariusz Grzywiński, który pogratulował pomysłu, życzył wytrwałości i powodzenia oraz wręczył skromny upominek. MISJA 1000 SIŁA I WIARA ma za zadanie pokazać Europie i światu, że Polska jest krajem bogatej historii i wspaniałych, pełnych poświęcenia i wytrwałych ludzi, godnych organizować największe imprezy rangi światowej. Przemek twierdzi, że trzeba tylko chcieć! Brak rąk i nóg nie musi być ograniczeniem w realizacji marzeń i ambicji.

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.06.2008.
Dnia 27 czerwca br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.06.2008.
Dnia 23 czerwca br. o godz. 12.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
13.06.2008.
Dnia 25 czerwca br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
13.06.2008.
Dnia 17 czerwca br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Zapraszamy na XIV Dni Strzałkowa !!!
12.06.2008.

Image

 
Setna rocznica urodzin mieszkańca Strzałkowa !!!
09.06.2008.

ImageW czwartek, 5 czerwca br., w Strzałkowie miała miejsce niecodzienna uroczystość – setną rocznicę urodzin obchodził mieszkaniec Strzałkowa – p. Jan Wiatrowski. Mszę św. w intencji Jubilata sprawował proboszcz - ksiądz dziekan Józef Warczak. Po uroczystości kościelnej rodzina oraz zaproszeni goście udali się do restauracji „Światowid” na okolicznościowe spotkanie. Poza bliskimi w spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński ze swoim zastępcą, delegacja Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz delegacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, od których Jubilat otrzymał życzenia i gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy i medale oraz prezenty. Pan Jan Wiatrowski doczekał się dwójki dzieci, 6 wnuków, 10 prawnuków i 10 praprawnuków.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
XX Sesja Rady Gminy Strzałkowo
06.06.2008.

Dnia 9 czerwca 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się XX nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołów z XVIII i XIX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Strzałkowo na 2008 r.,
6. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

7. Zakończenie obrad. 
 
Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie
04.06.2008.

ImageW poniedziałek, 2 czerwca br., w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu. Był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, a na scenie zaprezentowali się m.in. uczniowie z humorystycznym przedstawieniem pt. „Czerwone Kapturki” oraz z pokazem aerobiku. Następnie miało miejsce oddanie do użytku przyszkolnego placu zabaw, który przeszedł gruntowną modernizację. Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński wraz z zastępcą dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi odnowionego placu zabaw, wręczyli także maluchom słodycze i prezenty.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1221 - 1230 z 1345
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg