KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Święto Patrona w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie - wizyta Roberta Korzeniowskiego
20.05.2008.

ImageW piątek, 16 maja br., w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Patrona. Nabrały one szczególnej rangi z uwagi na 90. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Po rozpoczęciu obchodów i wystąpieniach Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Strzałkowo, miało miejsce niecodzienne wydarzenie – na dziedziniec szkoły wbiegł Robert Korzeniowski – wielokrotny mistrz olimpijski, świata oraz Europy w chodzie, który prowadził sztafetę Warszawa-Poznań w ramach trwającego w całym kraju Biegu Gwieździstego promującego akcję „Polska Biega”. Do sztafety dołączyli także uczniowie strzałkowskiego gimnazjum. Mistrz zabierając głos zachęcił wszystkich do czynnego uprawiania sportu i biegania oraz podziękował za gorące powitanie. Następnie zwiedził szkołę, gdzie zapoznał się m.in. z osiągnięciami sportowymi uczniów, pozował do wspólnych zdjęć, rozdawał autografy. Jednak sztafeta musiała biec dalej i po serdecznym pożegnaniu, kontynuowano obchody Dnia Patrona. Wszyscy zebrani udali się do budynku, gdzie ponad dwadzieścia kół zainteresowań działających w szkole zaprezentowało w ekspozycjach swoje osiągnięcia. Następnie w sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie przedstawili w zainscenizowanym studiu telewizyjnym serwis informacyjny, który przekazał najnowsze wiadomości z życia szkoły oraz informacje o Powstaniu Wielkopolskim. Wyświetlana była prezentacja multimedialna wykorzystująca archiwalne materiały z Powstania, a także występowały solistki oraz chór.

GALERIA ZDJĘĆ

 
"Potyczki Sienkiewiczowskie" w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce
20.05.2008.

ImageW czwartek, 15 maja br., w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce miały miejsce obchody Święta Patrona, tradycyjnie już w formie „Potyczek Sienkiewiczowskich”. Tegoroczne inscenizacje wzorowane były na powieści „Krzyżacy”. Następnie odbył się konkurs, w którym troje z zaproszonych gości: pp. Włodzimierz Musielak, Sławomir Laskowski i Jacek Koczorowski, walczyło o tytuły rycerzy, a troje uczniów o miano giermka. Sprawdzono ich umiejętności we władaniu strzałą, toporem oraz wiedzę historyczną, a król Jagiełło przyjął od całej szóstki rycerskie ślubowanie. Podczas Potyczek uhonorowano uczniów, którzy wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „W kręgu Krzyżaków Henryka Sienkiewicza” (Aldona Kasprowicz, Andżelika Stankiewicz, Paulina Bocheńska) oraz konkursie plastycznym pt. „Moje wrażenia po obejrzeniu filmu „Krzyżacy’’ (Sylwia Chudzińska, Marta Byra, Ewa Rogalińska i Marta Pęczkowska). Spotkanie uświetniły także pokazy Bractwa Rycerskiego „Chorągiew Zaciężna Trzy Miecze” z Warszawy. Na zakończenie zaproszono do zwiedzenia wystawy z planu filmowego „Krzyżaków” i historii Bitwy pod Grunwaldem.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
16.05.2008.
Dnia 26 maja br. o godz. 12.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
14.05.2008.
Dnia 20 maja br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
14.05.2008.
Dnia 16 maja br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
MAJOWE BIEGI ULICZNE STRZAŁKOWO 2008
13.05.2008.

ImageMAJOWE

BIEGI

ULICZNE

STRZAŁKOWO

2008

 

 

 

Organizator:

- Urząd Gminy w Strzałkowie,

- Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie tel./fax 0632750043,

- Komenda Powiatowa Policji w Słupcy, Posterunek Policji w Strzałkowie,

- Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Wólce,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Strzałkowie.

Uczestnicy: wszyscy chętni bez względu na miejsce zamieszkania, amatorzy i zawodnicy posiadający licencje sportowe, zgodnie z kategoriami wiekowymi.

Warunki uczestnictwa:

- pisemne zgłoszenie uczestnictwa należy złożyć w biurze zawodów w dniu imprezy,

- druk zgłoszenia można pobrać w Biurze Organizacyjnym,

- zawodnicy niepełnoletni startują wyłącznie za pisemną zgodą rodziców / opiekunów,

- zawodnicy powinni posiadać aktualne badania lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do udziału w biegach; w przypadku braku badań zawodnik zobowiązany jest złożyć oświadczenie (do pobrania w Biurze Organizacyjnym) o zdolności do udziału w biegu.

Trasa i dystans:

A. Bieg Główny, ulice: Andrzejewskiego, Górna, Daszyńskiego, Pospólno, Szkoła Podstawowa w Wólce

- dystans: 5,5 km,

- trasa asfaltowa,

- start ok. 14.30.

B. Biegi dla dzieci ze Szkoły Podstawowej, ulice:  Andrzejewskiego, Górna, boisko przy ulicy Rolniczej

- trasa asfaltowa,

- dystans 1000 m.

C. Biegi młodzieży gimnazjalnej, ulice: Andrzejewskiego, Górna, Asnyka, Andrzejewskiego, boisko przy ulicy Rolniczej

- trasa asfaltowa,

- dystans: 1500m.

Impreza odbędzie się w sobotę 17 maja 2008 r. w godzinach od 14.00 do 17.00.

Start przy Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie.

Celem akcji jest popularyzacja aktywności ruchowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pokonania trasy ok. 5,5 km marszobiegiem.

Harmonogram imprezy:

- bieg uczniów szkół podstawowych

- bieg uczniów gimnazjum

- bieg OTWARTY bez kategorii wiekowych

- podsumowanie biegu

- spotkanie integracyjne przy ognisku.

Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzymuje pamiątkowy medal i dyplom. Organizatorzy zapewniają napoje, posiłek i opiekę medyczną.

 
Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz imprezy towarzyszące
07.05.2008.

ImageOd piątku do niedzieli (2-4 maja br.) odbywały się Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz imprezy towarzyszące. Rozpoczęły je w piątkowe przedpołudnie turnieje piłki nożnej zespołów 6-osobowych w kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjum. Również w piątek odbyła się zabawa taneczna w strzałkowskim parku. W sobotę miały miejsce główne uroczystości związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W kościele pw. św. Doroty sprawowana była msza św. w intencji Ojczyzny, w której oprócz przedstawicieli władz gminy uczestniczyły delegacje zakładów pracy, organizacji społecznych, orkiestra dęta ZG OSP w Strzałkowie oraz liczne poczty sztandarowe. Po mszy złożono wiązanki kwiatów przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich z okolicznościowym wystąpieniem Wójta Gminy – Dariusza Grzywińskiego. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął się XIV Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej. Znane pieśni i piosenki maryjne wykonywała młodzież szkolna. Każdy wykonawca otrzymał od Wójta Gminy upominek książkowy o tematyce religijnej. Z kolei w niedzielę odbywały się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z 25-leciem OSP w Krępkowie. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w intencji strażaków sprawowaną w kościele pw. św. Małgorzaty w Graboszewie, dalsza część obchodów odbywała się przy remizie OSP w Krępkowie, a spotkanie zakończyła zabawa taneczna.

GALERIA ZDJĘĆ

 
60 lat Biblioteki Publicznej Gminy Strzałkowo
29.04.2008.

ImageW środę, 23 kwietnia br. w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo odbyła się szczególna uroczystość – 60-ta rocznica powstania Biblioteki. W okolicznościowym spotkaniu uczestniczyło wielu gości z władzami samorządowymi na czele, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz szefowie bibliotek z sąsiednich gmin. Wójt Gminy Strzałkowo – Dariusz Grzywiński w swoim wystąpieniu przedstawił historię Biblioteki oraz wyraził uznanie i pogratulował licznych osiągnięć i nagród. Krótki program artystyczny – przedstawienie pn. „Drzewa” wykonali uczniowie Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie, którzy od 12 lat uczestniczą w zajęciach biblioterapii. Można było także obejrzeć wystawę malarstwa p. Marii Chmiel.

GALERIA ZDJĘĆ

 
XIX Sesja Rady Gminy Strzałkowo
28.04.2008.

Dnia 29 kwietnia 2008 r. o godzinie 11.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się XIX nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XIX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zapytania i interpelacje radnych.

4. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Strzałkowo na 2008 r.,
5. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

6. Zakończenie obrad. 

 
Konkurs fotograficzny "Gmina Strzałkowo w obiektywie"
24.04.2008.

Image

 

Do pobrania:

Regulamin Konkursu

 

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1221 - 1230 z 1333
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg