KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 3 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Spotkanie z Sybirakami
09.03.2009.

ImageW czwartek, 5 marca br. młodzież z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie działająca w kole historyczno-turystycznym „Pogoń za historią”, zorganizowała w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo spotkanie z Oddziałem Słupeckim Związku Sybiraków. Prezes Oddziału – p. Franciszek Bartkowiak oraz inni członkowie Związku opowiadali o ówczesnej polityce państw, o tym,  jak przeżyli pobyt w dalekiej Rosji, o rozstaniach z najbliższymi oraz o pragnieniu życia i nadziei, której nigdy nie utracili. Uroczystego charakteru spotkaniu dodała ceremonia wręczenia Krzyża Zesłańców Sybiru nadawanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  Z rąk Wójta Gminy Strzałkowo –  Dariusza Grzywińskiego Krzyż otrzymała mieszkanka Szemborowa  p. Genowefa Kasprowicz.

 
Bezpłatne badania mammograficzne
04.03.2009.
 
Image
 
 
Akcja "Zima 2009 z Samorządem Gminy Strzałkowo"
03.03.2009.

ImageZakończona w niedzielę 1 marca br. akcja „Zima 2009 z Samorządem Gminy Strzałkowo” zapewniła dzieciom i młodzieży wiele atrakcji podczas zimowych ferii. Uczestniczyli oni w wyjazdach na basen do Wrześni, w hali sportowo-widowiskowej odbywały się turnieje piłki nożnej chłopców w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjum, a w sali sportowej przy Szkole Podstawowej turniej piłki siatkowej dziewcząt. Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w zawodach siłaczy Strongman, a także, wraz z uczniami szkół podstawowych w turnieju tenisa stołowego. „Dzień z gimnastyką” to atrakcja dla amatorów ćwiczeń gimnastycznych z elementami akrobatyki i zabawy na dmuchanych zamkach i trampolinie, podczas którego grupy ze Słupcy oraz Starego Miasta przedstawiły pokaz gimnastyki akrobatycznej „parkour”. W Radłowie odbył się kulig po lesie połączony z pieczeniem kiełbasek, a w GOK-u warsztaty filmowe pod okiem studenta łódzkiej Szkoły Filmowej, podczas których uczestnicy poznawali tajniki pracy z kamerą i sprzętem audiowizualnym przy nagrywaniu krótkich scenek filmowych. W sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się projekcje filmów dla dzieci i młodzieży podczas„dnia filmowego” oraz  „Gromnicki Show”,w którym znany parodysta i aktor czynnie zaangażował widzów w swoim programie.  Także w GOK-u artyści scen krakowskich zaprezentowali przedstawienie teatralne oparte na polskiej legendzie pt. „Lech, Czech i Rus”. Atrakcją był również wyjazd do kręgielni we Wrześni. Akcję „Zima 2009 z Samorządem Gminy Strzałowo” zakończył IV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej,podczas którego uczestnicy zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Wójta Gminy.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.02.2009.
Dnia 5 marca br. o godz. 9.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie rozpocznie się posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.02.2009.
Dnia 4 marca br. o godz. 12.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
26.02.2009.
Dnia 3 marca br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
XXVIII sesja Rady Gminy Strzałkowo
26.02.2009.

Dnia 5 marca 2009 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXVIII sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXVIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z XXVII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Wystąpienie Kierownika Posterunku Policji w Strzałkowie dot. stanu bezpieczeństwa w gminie.

8. Podjęcie uchwał w sprawie:

a/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2009 r.,

b/ zmiany statutu Gminy Strzałkowo,

c/ przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu geodezyjnego Strzałkowo dla terenu działek oznaczonych numerami geodezyjnymi 329 i 526 położonych w miejscowości Strzałkowo,

d/ miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla inwestycji celu publicznego w zakresie lokalizacji dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV Kromolice-Pątnów na odcinku położonych w gminie Strzałkowo,

e/ skargi na uchwałę Rady Gminy Strzałkowo Nr XV/102/03 z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości,

f/ nabycia nieruchomości położonej w Strzałkowie,

g/ uchwalenia planu rozwoju i modernizacji urządzeń kanalizacyjnych na terenie Gminy Strzałkowo w latach 2009-2011.

9. Ustalenie kalendarza imprez kulturalno-sportowych na 2009 r.

10. Informacja dot. zaspakajania potrzeb zdrowotnych na terenie gminy.

11. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

12. Zakończenie obrad.  
 
Jubileusz 50-lecia zawarcia małżeństwa
25.02.2009.

Image24 lutego 2009 r. odbyła się uroczystość wręczenia mieszkańcom gminy Strzałkowo medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Na uroczystość zaproszono 14 par małżeńskich, które w 2008 roku obchodziły jubileusz złotych godów, czyli 50-lecia zawarcia małżeństwa. Najpierw w kościele parafialnym w Strzałkowie jubilaci uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w ich intencji, podczas której odnowili swoje śluby. Następnie w sali Urzędu Stanu Cywilnego Wójt Gminy Dariusz Grzywiński udekorował przybyłych medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wraz z życzeniami każda para otrzymała pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz symboliczne upominki. Ksiądz dziekan składając życzenia także wręczył pamiątkę złotych godów. Spośród zaproszonych 14 par jubilatów udział w uroczystości wzięli: Emilia i Kazimierz Andrzejewscy, Eugenia i Władysław Bednarek, Pelagia i Władysław Cichoccy, Władysława i Sylwester Jadrych, Krystyna i Marian Kasprowicz, Mirosława i Henryk Kubiak, Mieczysława i Marian Mazurkiewicz, Teresa i Czesław Mielcarek, Kamila i Zygmunt Pogorzelscy, Maria i January Sobaszkiewicz, Halina i Stanisław Tarczewscy oraz Zofia Olejniczak i Zygmunt Gaca.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Zima 2009 z Samorządem Gminy Strzałkowo
13.02.2009.
Image
 
Nowy wóz bojowy strzałkowskiej OSP !!!
11.02.2009.

ImageW poniedziałek, 9 lutego br. Ochotnicza Straż Pożarna w Strzałkowie wzbogaciła się o nowy, długo oczekiwany wóz bojowy. Zakupiony samochód pożarniczy typu MAN ze specjalistycznym osprzętem kosztował ok. 450.000,00 zł. Jego jakość, specyfikacja techniczna oraz wyposażenie w pełni uzasadniają taki wydatek. Jest to samochód z siedmiolitrowym silnikiem wysokoprężnym, napędem na tylną oś i zbiornikiem wody o pojemności 2500 litrów. Dodatkowo posiada m.in. tylną wyciągarkę, wysuwany maszt oświetleniowy oraz wielofunkcyjną zabudowę, która za metalowymi roletami kryje miejsce na pełne wyposażenie pożarnicze. Przeznaczony jest do typowych akcji gaśniczych, jak i do ratownictwa drogowego. Nowy wóz powiększył zasoby strzałkowskiej OSP, a więc zwiększy jej siłę bojową. Jednoznacznie pozwoli przekazać jeden z obecnie posiadanych samochodów innej jednostce OSP z terenu gminy Strzałkowo.

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1221 - 1230 z 1413
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg