KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Lato z Samorządem zakończone
12.09.2008.

Image31 sierpnia skończyły się wakacje, a wraz z nimi akcja „Lato z Samorządem”. Na przełomie lipca i sierpnia przedstawione zostało sprawozdanie z pierwszego miesiąca wakacji, teraz w skrócie sierpniowe atrakcje. W pierwszy weekend miesiąca na boisku przy ul. Andrzejewskiego odbył się zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury festyn muzyczny pod hasłem „Jaka to piosenka” połączony z piątymi urodzinami pizzerii Sycylia, turniejem plażowej piłki siatkowej mixtów, konkursami oraz zabawą taneczną. Równolegle w GOK-u odbywała się akcja krwiodawstwa przeprowadzona wspólnie z Kaliskim Centrum Krwiodawsta i Krwiolecznictwa. 7 - 9 sierpnia to spływ kajakowy wokół Jeziora Powidzkiego dla młodzieży, a w dniach 16 i 17 sierpnia na stadionie przy Al. Prym. Wyszyńskiego odbyło się towarzyskie spotkanie piłkarskie młodzieży polskiej i niemieckiej, w którym uczestniczyły trzy drużyny młodzików Polanina-Promotora Strzałkowo oraz ZSG Grün-Weiß Waltershausen. W weekend 22 - 24 sierpnia w strzałkowskim parku miały miejsce projekcje filmów, w których brało udział łącznie ok. 300 widzów, natomiast od 22 do 31 sierpnia dzieci i młodzież trenowały podczas warsztatów tanecznych niedaleko Milówki na Podhalu. Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej w Strzałkowie odwiedzili słupeckiego woja, gdzie odbyła się lekcja historii połączona z zabawami zręcznościowymi, a 19 sierpnia udali się na spotkanie integracyjne do Świetlicy Środowiskowo-Wychowawczej w Zagórowie. 22 sierpnia dzieci i młodzież odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Słupcy, gdzie zapoznały się z pracą policjanta, tajnikami daktyloskopii oraz tresurą psa policyjnego. Ponadto wychowankowie Świetlicy uczestniczyli w zajęciach sportowych, tanecznych, plastycznych i komputerowych, odbył się także turniej tenisa stołowego.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
11.09.2008.
Dnia 19 września br. o godz. 12.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się wspólne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej i Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
11.09.2008.
Dnia 18 września br. o godz. 9.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury rozpocznie się posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Gminy Strzałkowo.
 
XXIII sesja Rady Gminy Strzałkowo
11.09.2008.

Dnia 18 września 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXIII sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z XXII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwał w sprawie:

a/ zmiany uchwały Nr XV/85/08 Rady Gminy Strzałkowo z dnia 28 grudnia 2007 r. w sprawie ustalenia wykazu wydatków nie wygasających z upływem roku budżetowego 2007 i planu tych wydatków zmienionej uchwałą Nr XVII/100/08 Rady Gminy Strzałkowo z dnia 27 sierpnia 2008 r.,

b/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,

c/ sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanej, położonej w Brudzewie, stanowiącej własność gminy Strzałkowo,

d/ sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości zabudowanej, położonej w Skarboszewie, stanowiącej własność gminy Strzałkowo,

e/ nadania nazw ulic położonych w miejscowości Strzałkowo w rejonie ulicy Górnej i ulicy Sosnowej.

8. Realizacja budżetu Gmiy Strzałkowo za i półrocze 2008 r.

9. Pomoc społeczna w gminie.

10. Informacja dot. realizacji uchwały Rady Gminy Strzałkowo w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Strzałkowo.

11. Informacja dot. realizacji uchwały Rady Gminy Strzałkowo w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Strzałkowo.
12. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

13. Zakończenie obrad.  
 
Rozpoczęto budowę "ORLIKA"
10.09.2008.

ImageRuszyły prace przy budowie obiektu w ramach programu pn. „MOJE BOISKO – ORLIK 2012”. Powstaje on w rejonie ulic Rolniczej i Górnej w Strzałkowie, na istniejącym do tej pory tymczasowym, trawiastym boisku. Kompleks sportowy będzie się składał z boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego, szatni i sanitariatów w zabudowie kontenerowej oraz parkingu. Całkowite wymiary obiektu to 86 metrów długości i 32 metry szerokości. Przewidywany termin zakończenia budowy to koniec października br.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
05.09.2008.
Dnia 16 września br. o godz. 10.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
Obchody 120-lecia OSP Strzałkowo
02.09.2008.

ImageW sobotę, 30 sierpnia br., odbyły się oficjalne obchody 120-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzałkowie. Uroczystość rozpoczęto mszą św. sprawowaną w kościele parafialnym pw. św. Doroty, w której udział wzięły licznie przybyłe poczty sztandarowe, delegacje oraz zaproszeni goście. Dalsze obchody kontynuowano przy Domu Strażaka. Oficjalnego otwarcia obchodów jubileuszowych i uroczystego powitania licznie przybyłych gości dokonał Wójt Gminy Strzałkowo – dh Dariusz Grzywiński. Historię strzałkowskiej jednostki przedstawił prezes OSP Strzałkowo dh Zenon Musielak. Podczas obchodów uhonorowano osoby, które swym zaangażowaniem przyczyniły się do rozwoju tejże jednostki. Specjalne okolicznościowe podziękowania otrzymali: dh Eugeniusz Grzeszczak - Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera RP, Poseł Ziemi Słupeckiej, druh Dariusz Grzywiński - Wójt Gminy Strzałkowo i Tadeusz Krotoszyński - prezes Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie. Zaproszeni goście honorowi, władze strażackie z terenu powiatu oraz sponsorzy otrzymali okolicznościowe medale, które wręczał prezes Zenon Musielak. Odznaczenia otrzymali także druhowie ze strzałkowskiej jednostki. Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: dh  Andrzej Nowicki, dh  Dariusz Musielak i dh  Piotr Staszak; srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał dh  Rafał Idziak, dh  Błażej Kozłowski, dh  Marek Woźniak,  dh Zbigniew Kopaczewski; brązowym medalem odznaczono dh-a  Roberta Petrowskiego i dh-a  Krzysztofa Woźniaka. Odznaką Strażak Wzorowy wyróżnieni zostali: dh  Lilla Graczyk, dh  Marcin Waryś i dh  Rafał Urbaniak. Następnie ks. dziekan Józef Warczak poświęcił figurę św. Floriana, ufundowaną dla jednostki z okazji jubileuszu przez Wójta Gminy Strzałkowo – dh-a Dariusza Grzywińskiego. Po zakończeniu części oficjalnej na boisku przy ul. Andrzejewskiego odbywał się festyn, w trakcie którego zapewniono wiele atrakcji, m.in. – strażacką grochówkę, loterię fantową, punkt szkoleniowy udzielania pierwszej pomocy, dmuchany zamek i trampolinę. Na scenie zaprezentowała się orkiestra dęta ZG OSP w Strzałkowie, wystąpiła też młodzież ze Studia Piosenki i grupa capoeiry ze strzałkowskiego GOK-u, oraz zespół Biesiada z Ciążenia, a gwiazdą wieczoru była grupa Belfast, która wykonywała przeboje zespołu Boney M. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009
02.09.2008.

Image1 września br. tradycyjnie rozpoczął się rok szkolny. Uroczystości inauguracyjne odbywały się w Gimnazjum im. Janusza Korczaka, Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce oraz Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie, gdzie rozpoczęcie roku szkolnego połączono z gminnymi obchodami 69. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W skarboszewskiej filii Szkoły Podstawowej w Strzałkowie inaugurację połączono z przekazaniem do użytkowania odnowionego obiektu szkolnego wraz z przyległą infrastrukturą (parking, droga dojazdowa, chodnik).

GALERIA ZDJĘĆ

 
Obchody 120-lecia OSP Strzałkowo
25.08.2008.

Image

 
Filmowy weekend
25.08.2008.

Od piątku do niedzieli 22-24 sierpnia br. w strzałkowskim parku odbywały się plenerowe projekcje filmowe zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie. Zaprezentowano trzy produkcje: komedie „U Pana Boga w ogródku”, „Pracownik miesiąca” oraz horror „Klątwa 2”. Filmy za pomocą projektora wyświetlano na zainstalowanym na scenie ekranie, tak by poczuć atmosferę prawdziwego kina w plenerze. Projekcje obejrzało łącznie ok. 300 widzów, dla których w niedzielę przygotowano także zabawę taneczną z zespołem „Kontrast”.

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1221 - 1230 z 1368
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg