KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Turniej Plażowej Piłki Siatkowej
02.07.2007.

Image30 czerwca, w sobotę, na boisku sportowym przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie z okazji Festynu „Otwarcie Lata w Strzałkowie” i w ramach Grand Prix Ziemi Słupeckiej odbył się Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Strzałkowo.

Do turnieju zgłosiło się 21 par ze Słupcy, Strzałkowa, Wrześni, Chodowa, Giewartowa i Ostrowitego. Pierwszy etap turnieju rozgrywany był systemem grupowym, z każdej grupy do następnego etapu rozgrywek awansował jeden zwycięski zespół oraz jeden zespół z drugiego miejsca z najlepszym stosunkiem małych punktów. Następny etap rozgrywany był systemem pucharowym.

Do ścisłego finału awansowały 4 pary, a wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

1.      I miejsce para Jóźwiak-Zagozda (Turek) – puchar Wójta Gminy Strzałkowo

2.      II miejsce para Swoboda-Włodarczyk (Poznań) – puchar dyrektora GOK

3.      III miejsce para Barski-Bułkowski (Września) – puchar Solarium Toster

4.      IV miejsce para Gałan-Stefański (Strzałkowo)

W trakcie imprezy dzieci bawiły się na dmuchanym zamku, można było również skorzystać z małej gastronomii i zimnych napojów, a festyn zakończyła zabawa taneczna.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
28.06.2007.
Dnia 2 lipca br. o godz. 11.30 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się połączone posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji oraz Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Zawody sportowo-pożarnicze
27.06.2007.

ImageW niedzielę, 24 czerwca, odbyły się zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Strzałkowo. Przygotowaniem organizacyjnym zajął się Zarząd Gminny OSP oraz druhowie ze strzałkowskiej jednostki OSP, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali strażacy z PSP w Słupcy pod przewodnictwem sędziego głównego st. kpt. Damiana Jankowiaka. W zawodach wystartowało łącznie 19 drużyn, które konkurowały ze sobą w sztafecie i ćwiczeniach bojowych. Oto wyniki:
W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt (11-16 lat) I miejsce, puchar Zastępcy Wójta Gminy oraz upominki wywalczyła OSP Strzałkowo I; drugą lokatę i nagrody rzeczowe zdobyła OSP Krępkowo, zaś III miejsce i upominki zdobyła OSP Strzałkowo II. Kolejne miejsca przypadły dla OSP Kornaty I (IV) i OSP Kornaty II (V). W tej samej kategorii wśród chłopców najlepsza okazała się OSP Strzałkowo (I miejsce, puchar Prezesa ZG OSP i nagrody), na drugim miejscu znalazła się OSP Kornaty, a III lokatę zajęła OSP Brudzewo (obie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy nagrody rzeczowe). W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce i puchar Sekretarza Gminy oraz dyplomy nagrody rzeczowe otrzymała OSP Strzałkowo. W kategorii Seniorów puchar Wójta Gminy Strzałkowo i nagrody wywalczyła OSP Strzałkowo, II miejsce zajęła OSP Szemborowo, III – OSP Krępkowo. Kolejne lokaty przypadły dla: OSP Kornaty II (IV), OSP Babin (V), OSP Brudzewo (VI), OSP Sierakowo (VII) i OSP Kornaty I (VIII miejsce). W kategorii Oldboy wystartowały dwie drużyny, a puchar Przewodniczącego Rady Gminy trafił do druhów z OSP Strzałkowo, a drugie miejsce zajęła OSP Kornaty.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 
Zakończenie roku szkolnego
27.06.2007.

ImageW piątek, 22 czerwca, zakończył się rok szkolny. W szkołach na terenie gminy odbywały się związane z tym uroczystości. W Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie spośród 575 uczniów aż 105 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Coroczne statuetki Dyrektora Szkoły w poszczególnych kategoriach otrzymali: tytuł „Matematyka Roku” i honorową statuetkę dyrektora szkoły oraz nagrodę Rady Rodziców - Tomasz Janiak z klasy 6b, tytuł „Mistrza Ortografii” - Klaudia Olejniczak z kl. 6a, Kaja Dolatowska z kl. 6c - tytuł „Mistrza Pióra”, Paulina Brzezińska z kl. 6b tytuł „Mistrz Pędzla i Kredek”.

Najlepszym uczniem – Prymusem Szkoły oficjalnie ogłoszono Filipa Wojtkowiaka z 6c ze średnią ocen 5,56. Filip za swoje wyniki oprócz zaszczytnego tytułu został uhonorowany nagrodą Wójta (rower) oraz statuetką Dyrektora i nagrodą Rady Rodziców. Tuż za Prymusem na szkolnej liście najlepszych uczniów znaleźli się:    

 
XIII Dni Strzałkowa już za nami
19.06.2007.

ImageW miniony weekend, 15-17 czerwca br., odbywały się XIII Dni Strzałkowa. Impreza jak zawsze przyciągnęła wielu sympatyków, a jej program przedstawiał się następująco. W piątek rozpoczął się XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Strzałkowo 2007, w ten dzień odbywały się mecze w grupach, a wieczorem wszyscy uczestnicy i opiekunowie bawili się podczas imprezy integracyjnej w parku, gdzie trwała zabawa taneczna, loteria i można było zjeść smaczną grochówkę. Turniej miał swoją kontynuację w sobotę, kiedy to rozegrano mecze pucharowe, mecz towarzyski oraz zakończono oficjalnie imprezę. Także w sobotę odbywało się Święto Rodziny w Przedszkolu „Kubuś Puchatek” oraz Święto Rodziny w Gimnazjum im. Janusza Korczaka, to ostatnie pod hasłem „Rodzina, ach Rodzina”. Występy, pokazy, konkursy, wspólne zabawy, grillowanie – takie atrakcje czekały uczestników tych imprez.

 
Zapraszamy na XIII Dni Strzałkowa !!!!!!
08.06.2007.

piątek 15.06.2007 r. 

godz. 11.00 - uroczyste otwarcie XVI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Strzałkowo 2007 - boisko sportowe w Strzałkowie

godz. 11.30 - mecze w grupach - boisko sportowe w Strzałkowie

godz. 19.00 - impreza integracyjna - zabawa z zespołem muzycznym “Millenium”, grochówka, loteria (nagroda główna-rower) - park w Strzałkowie

sobota 16.06.2007 r. 

godz. 09.30 - Święto Rodziny w Przedszkolu “Kubuś Puchatek” w Strzałkowie- występy dzieci, zabawy integracyjne, wspólne grillowanie - boisko przedszkolne 

godz. 10.00 - Turniej Piłki Nożnej DPS - mecze pucharowe - boisko sportowe w Strzałkowie

godz. 13.30 - Turniej Piłki Nożnej DPS - mecz towarzyski - boisko sportowe w Strzałkowie 

godz. 14.00 - uroczyste zamknięcie XVI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Strzałkowo 2007 - boisko sportowe w Strzałkowie 

godz. 17.00 - “Rodzina, ach Rodzina” - Święto Rodziny w Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie- prezentacje, pokazy, konkursy i zabawy - boisko szkolne przy Gimnazjum

niedziela 17.06.2007 r.

godz. 12.00 - Msza Święta w intencji Mieszkańców - kościół parafialny w Strzałkowie

godz. 14.45 - wymarsz korowodu z boiska Szkoły Podstawowej w Strzałkowie, przejście na boisko obok hali sportowo-widowiskowej przy ul. Górnej. Przemarsz Aleją Prymasa Wyszyńskiego i ul. Górną.

godz. 15.00 - oficjalne otwarcie XIII “Dni Strzałkowa” przez Wójta Gminy Strzałkowo 

godz. 15.15 - rozpoczęcie bloku artystycznego: mini koncert Orkiestry Dętej Zarządu Gminnego OSP w Strzałkowie, występy artystyczne w wykonaniu: dzieci Przedszkola Gminnego, Szkoły Podstawowej w Strzałkowie, Gimnazjum w Strzałkowie, chóru “Kantata”, koła tanecznego z GOK oraz Oli Tomczak, w trakcie odbywają się konkurencje sportowe zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Wólce.

godz. 16.45 - koncert - Kasia z zespołem 

godz. 17.45 - konkursy dla dzieci

godz. 18.00 - gwiazda wieczoru - ALICJA MAJEWSKA I WŁODZIMIERZ KORCZ 

godz. 19.00 - pokaz capoeiry

godz. 19.30 - koncert - Wędrowne Gitary 

godz. 20.30 - zabawa taneczna,

godz. 22.30 - atrakcja wieczoru - pokaz laserowy

W trakcie imprezy przewidziano również dodatkowe atrakcje:loterię fantową, zawody strzeleckie z broni pneumatycznej (z nagrodami rzeczowymi) o puchar Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy, gróchówkę z “kotła strażackiego”, dmuchany zamek-zjeżdżalnię, trampolinę, quady, będzie również możliwość bezpłatnego zmierzenia ciśnienia (namiot Domu Pomocy Społecznej).

Serdecznie zapraszam

Wójt Gminy Strzałkowo

/-/Dariusz Grzywiński

 
IX Sesja Rady Gminy Strzałkowo
05.06.2007.

Dnia 14 czerwca 2007 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się IX sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
05.06.2007.
Dnia 18 czerwca br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
05.06.2007.

Dnia 12 czerwca br. o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się połączone posiedzenie Komisji Budżetowej, Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego.

 
Wizyta rosyjskiego ministra w Strzałkowie
04.06.2007.

Image2 czerwca br., w sobotę, władze gminy Strzałkowo wraz z wójtem Dariuszem Grzywińskim gościły szefa rosyjskiej rządowej Agencji ds. Turystyki, ministra Władimira Strzałkowskiego. Celem prywatnej wizyty, którą odbył wraz z synem, było poznanie Strzałkowa i okolic, skąd, jak samo nazwisko wskazuje, wywodzą się jego przodkowie. Minister, ciekawy swych korzeni, od dłuższego czasu poszukuje informacji na temat historii rodu Strzałkowskich. Wg dokumentów, do których dotarł, jego praprzodkowie z pewnością wywodzą się z terenów, które obecnie należą do gminy Strzałkowo.

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1221 - 1230 z 1250
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg