KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
12.12.2008.

Dnia 17 grudnia br. o godz. 9.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Strzałkowo.

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
12.12.2008.

Dnia 16 grudnia br. o godz. 9.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.

 
XXVI sesja Rady Gminy Strzałkowo
09.12.2008.

Dnia 10 grudnia 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się XXVI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXVI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zapytania i interpelacje radnych.

4. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia ceny skupu 1 kwintala żyta stanowiącego podstawę do naliczania podatku rolnego.

5. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

6. Zakończenie obrad.  
 
5-tysięczny mieszkaniec Strzałkowa ma rok !!!
09.12.2008.

Image4 grudnia 2007 r. przyszedł na świat 5-tysięczny mieszkaniec Strzałkowa – Kacper Siwiński. W rocznicę tego wydarzenia Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński wraz zastępcą, podobnie jak rok temu, odwiedził z życzeniami małego jubilata. Jak się okazało Kacper rośnie zdrowo i prawie samodzielnie chodzi, a wizyta zrobiła na nim pozytywne wrażenie. Podczas spotkania rodzice malucha Katarzyna i Przemysław Siwińscy otrzymali list gratulacyjny, a dziecko prezent w postaci dużego pluszowego misia i słodycze.

 

 
XIII Spotkania Zespołów Chóralnych
27.11.2008.

ImageW niedzielę, 23 listopada br. w Strzałkowie odbyły się XIII Spotkania Zespołów Chóralnych, zwane Biesiadą Chórów lub Cecyliadą (od patronki śpiewu chóralnego – św. Cecylii). Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Strzałkowo, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie oraz Parafia pw. św. Doroty w Strzałkowie. W biesiadzie udział wzięło 11 chórów: z Ostrowitego, Słupcy, Goliny, Babiaka, Konina, Koła, Powidza, Turku, Zagórowa, Lichenia i Strzałkowa. Spotkanie rozpoczęła msza św. sprawowana w strzałkowskim kościele, po której miały miejsce prezentacje chórów. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie biesiady, wręczenie nagród i upominków oraz występ zespołu „Złoty Wiek”.

GALERIA ZDJĘĆ

 
XXV sesja Rady Gminy Strzałkowo
27.11.2008.

Dnia 4 grudnia 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXV sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z XXIV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwał w sprawie:

a/ zaciągnięcia zobowiązania na inwestycję wieloletnią pn. "Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wólce",

b/ zaciągnięcia zobowiązania na inwestycję wieloletnią pn. "Budowa sieci kanalizacyjnej dla zachodniej części Strzałkowa - etap II i III",

c/ zmiany uchwały Nr XIV/75/07 Rady Gminy Strzałkowo z dnia 13 grudnia 2007 r. w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na inwestycję wieloletnią pn. "Budowa oświetlenia ulicznego Al. Wyszyńskiego w Strzałkowie",

d/ udzielenia poręczenia wekslowego za weksel in blanco w związku ze współfinansowaniem przygotowania przedsięwzięcia pn. "Uporządkowanie Gospodarki Odpadami na terenie Subregionu Konińskiego", wskazanego przerz Ministra Środowiska do przygotowania ze środków pomocy technicznej do Funduszu Spójności,,

e/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,

f/ wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy lokalu w budynku usytuowanym na nieruchomości położonej w Strzałkowie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo,

g/ wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy lokalu w budynku usytuowanym na nieruchomości położonej w Strzałkowie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo,

h/ wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy lokalu w budynku usytuowanym na nieruchomości położonej w Strzałkowie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo.

8. Ustosunkowanie się do wezwania do usunięcia naruszenia prawa.

9. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

10. Zakończenie obrad.  
 
Orlik wylądował !!!
24.11.2008.

ImageW dniu 21 listopada br. w Strzałkowie odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowego „Moje boisko – ORLIK 2012”. O godz. 18.00, przy sztucznym oświetleniu, zaproszeni goście i licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy zebrani na boisku usłyszeli hymn państwowy, który rozpoczął uroczystości. Następnie Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński przywitał wszystkich przybyłych na otwarcie, a w swoim przemówieniu szczególnie gorąco podziękował osobom najbardziej zaangażowanym w budowę zespołu boisk i wręczył im pamiątkowe grawetony oraz kwiaty. Byli to m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Premiera RP poseł Eugeniusz Grzeszczak, Wojewoda Wielkopolski, a w jego imieniu dyrektor gabinetu pan Andrzej Plesiński, Adam Wojtyś - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, starosta słupecki pan Mariusz Roga. Po oficjalnym wystąpieniu wójta głos zabrali zaproszeni goście, następnie dokonano oficjalnego przecięcia biało-czerwonej wstęgi, po czym obiekt został poświęcony przez strzałkowskiego proboszcza – księdza dziekana Józefa Warczaka. W następnej kolejności uczniowie strzałkowskich szkół podziękowali wójtowi za wspaniały obiekt i wręczyli mu m.in. pamiątkowe gadżety. Pierwszą konkurencją sportową na boisku był konkurs rzutów karnych egzekwowanych przez zaproszonych gości, po którym z krótkim występem zaprezentowała się strzałkowska grupa capoeiry. Uwieńczeniem uroczystości był pokaz sztucznych ogni i krótki mecz, który rozegrali strzałkowscy młodzicy. Powstały przy ul. Górnej kompleks „Moje boisko – Orlik 2012” kosztował łącznie wraz z zapleczem (trybunami, monitoringiem i małą architekturą) 1.516.000,00 zł, z czego po 333 tysiące zł współfinansowała strona rządowa i samorząd województwa.

GALERIA ZDJĘĆ Z OTWARCIA OBIEKTU 

GALERIA ZDJĘĆ Z REALIZACJI OBIEKTU

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
24.11.2008.
Dnia 26 listopada br. o godz. 11.00 w sali Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Otwarcie kompleksu sportowego "Moje Boisko - ORLIK 2012"
18.11.2008.

 

Image

 

 
VIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Związku Gmin Regionu Słupeckiego
19.11.2008.

ImageW niedzielę 16 listopada br. w hali sportowo-widowiskowej w Strzałkowie odbył się VIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Związku Gmin Regionu Słupeckiego. Uczestniczyło w nim 6 drużyn samorządowych (gmina Słupca, miasto Słupca, Ostrowite, Lądek, Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Strzałkowo). Po meczach w grupach rozegrano spotkania o miejsca na podium. III miejsce wywalczyła drużyna Starostwa, która wygrała z drużyną z Ostrowitego. Mecz finałowy rozegrały reprezentacje gmin Lądek i Strzałkowo. Zwycięstwo w tym spotkaniu i Puchar Przewodniczącego Związku Gmin Regionu Słupeckiego wywalczyła drużyna gospodarza Turnieju – Gminy Strzałkowo. Końcowa klasyfikacja Turnieju: I miejsce – Strzałkowo, II miejsce – Lądek, III miejsce - Starostwo Powiatowe, IV miejsce – Ostrowie, V miejsce - miasto Słupca i gmina Słupca z tą samą liczbą punktów.

Autor zdjęć w artykule i galerii: Katarzyna Rybicka

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1211 - 1220 z 1381
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg