KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w kategorii MIXT
23.07.2007.

ImageW piątek, 20 lipca, na boisku przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie odbył się kolejny turniej siatkowej piłki plażowej, tym razem w ramach akcji „Lato z Samorządem”. Po kilkugodzinnych rozgrywkach w kategorii mixt (czyli par mieszanych), spośród 12 par biorących udział w turnieju, wyłoniono zwycięzców: wygrała para Grażyna Urbańska/Sebastian Ciemior, II miejsce to para Katarzyna Wyszyńska/Piotr Maciejewski, a najniższe miejsce na podium zajęła Jolanta Kuźniarek i Wojciech Prucnal. Wśród nagród były m.in. lodówki turystyczne, plecaki oraz pamiątkowe statuetki i dyplomy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
"Lato z samorządem" trwa....
16.07.2007.

ImageDzieci i młodzież z terenu gminy Strzałkowo w dniach 2 - 7 lipca przebywała na Kaszubach, w Kamienicy Królewskiej. Wycieczka obfitowała w liczne atrakcje, a program obejmował m.in. zwiedzanie zamku krzyżackiego w Świeciu, Muzeum Kaszub w Kartuzach, Muzeum kaszubskiej ceramiki w Chmielnie, czy zamku w Łapalicach. Ciekawostką była także wizyta w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w w Szymbarku pod Wieżycą, gdzie znajduje się znany w kraju i zagranicą Dom Do Góry Nogami. Jest tam także, m.in. najdłuższa deska świata oraz bunkier i pomnik Gryfa Pomorskiego. Odwiedzono także ogród botaniczny w Gołubiu i Zielony Młyn w Ostrzycach. Niezapomniano oczywiście o odwiedzeniu Trójmiasta.

Natomiast od poniedziałku (9 lipca) do piątku (13 lipca) pod nazwą „Zabawa ze sztuką” w GOK-u trwały warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy stworzyli wiele ciekawych i oryginalnych prac (m.in. pomalowano na kolorowo kort tenisowy). W środku tygodnia, 11 lipca, dzieci udały się rowerami do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Brzozami” w Radłowie, gdzie odbyły się lekcje jazdy konnej i zabawy.

Zakończyły się również lipcowe warsztaty taneczne, które odbywały się w GOK-u. Podczas czterech spotkań instruktor Kinga Majewska z tajnikami wielu tańców zapoznała ponad pięćdziesiąt chętnych osób. Trenowano m.in. cza-czę oraz twista. Kolejny cykl tanecznych treningów już w sierpniu, również w GOK-u.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
09.07.2007.
Dnia 12 lipca br. o godz. 11.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji Rady Gminy Strzałkowo.
 
LATO Z SAMORZĄDEM 2007
03.07.2007.

WÓJT GMINY STRZAŁKOWO

ORAZ GMINNY OŚRODEK KULTURY W STRZAŁKOWIE

zapraszają na:

LATO Z SAMORZĄDEM 2007

ROCKOWIRÓWKA - koncert zespołów: Acedia, Padlina Szarika, Zbuntowany Kaloryfer - 29 czerwca (piątek), godz. 18.00, park w Strzałkowie.

GRAND PRIX Ziemi Słupeckiej - festyn połączony z turniejem siatkowej piłki plażowej - 30 czerwca (sobota), godz. 10.00, boisko przy ul. Andrzejewskiego. W programie turniej siatkowej piłki plażowej, zabawa taneczna, zamek, rodeo, trampolina.

ROZTAŃCZONE WAKACJE - warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży - 6 lipca (piątek) i 10 lipca (wtorek) od godz. 10.00, sala GOK. 

”WAKACJE W SIODLE” - jazda konna (gospodarstwo agroturystyczne ”Pod Brzozami” w Radłowie), 11 lipca (środa). W programie: pierwsza lekcja nauki jazdy konnej, ognisko.

”ZABAWA ZE SZTUKĄ” - warsztaty malarskie i plastyczne 9-13 lipca (poniedziałek-piątek) od godz. 11.00-13.00 oraz 20-24 sierpnia (poniedziałek-piątek) 11.00-13.00.

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ KOBIET - boisko przy ul. Andrzejewskiego, 13 lipca (piątek).

”JAKA TO MELODIA” - rodzinny turniej muzyczny - 15 lipca (niedziela), park w Strzałkowie.  

TURNIEJ SIATKOWEJ PIŁKI PLAŻOWEJ PAR MIESZANYCH MIXT - boisko przy ulicy Andrzejewskiego, 20 lipca (piątek).

DZIEŃ NA ŻAGLACH (PRZYSTAŃ W KOSEWIE) - w programie: wycieczka żaglówką po jeziorze Powidzkim, ognisko, 25 lipca (środa).

TURNIEJ BEACH SOCCERA - boisko przy Gimnazjum w Strzałkowie, 27 lipca (piątek).

SPŁYW KAJAKOWY WZDŁUŻ JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), pływanie kajakiem, gry i zabawy terenowe np. „podchody nocne”, ognisko, 1-2 sierpnia (środa-czwartek).

RAJD ROWEROWY DOOKOŁA JEZIORA POWIDZKIEGO - w programie: obozownictwo, noclegi pod namiotami (Anastazewo, Kosewo), ognisko, 15-17 sierpnia (środa-piątek).

MINI PLAYBACK SHOW - festyn dla dzieci, 18 sierpnia (sobota). 

ZAKOŃCZENIE LATA - festyn połączony z turniejem siatkowej piłki plażowej z okazji rocznicy powstania pizzerii Sycylia, 31 sierpnia - 1 września (piątek-sobota), boisko przy ul. Andrzejewskiego. W programie: turniej siatkowej piłki plażowej, zabawa taneczna, zamek, rodeo, trampolina.

WARSZTATY TANECZNE DLA DZIECI - wyjazd grupy uczestników koła tanecznego do Lilików (gm. Milówka) w dniach od 14 do 22 sierpnia. 

KARAOKE - konkurs śpiewania polskich i anglojęzycznych piosenek bez wcześniejszego przygotowania.

 Zapisy od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00 w GOK

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!   

 

 

 
Turniej Plażowej Piłki Siatkowej
02.07.2007.

Image30 czerwca, w sobotę, na boisku sportowym przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie z okazji Festynu „Otwarcie Lata w Strzałkowie” i w ramach Grand Prix Ziemi Słupeckiej odbył się Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Strzałkowo.

Do turnieju zgłosiło się 21 par ze Słupcy, Strzałkowa, Wrześni, Chodowa, Giewartowa i Ostrowitego. Pierwszy etap turnieju rozgrywany był systemem grupowym, z każdej grupy do następnego etapu rozgrywek awansował jeden zwycięski zespół oraz jeden zespół z drugiego miejsca z najlepszym stosunkiem małych punktów. Następny etap rozgrywany był systemem pucharowym.

Do ścisłego finału awansowały 4 pary, a wyniki przedstawiają się w następujący sposób:

1.      I miejsce para Jóźwiak-Zagozda (Turek) – puchar Wójta Gminy Strzałkowo

2.      II miejsce para Swoboda-Włodarczyk (Poznań) – puchar dyrektora GOK

3.      III miejsce para Barski-Bułkowski (Września) – puchar Solarium Toster

4.      IV miejsce para Gałan-Stefański (Strzałkowo)

W trakcie imprezy dzieci bawiły się na dmuchanym zamku, można było również skorzystać z małej gastronomii i zimnych napojów, a festyn zakończyła zabawa taneczna.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
28.06.2007.
Dnia 2 lipca br. o godz. 11.30 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się połączone posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji oraz Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Zawody sportowo-pożarnicze
27.06.2007.

ImageW niedzielę, 24 czerwca, odbyły się zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Strzałkowo. Przygotowaniem organizacyjnym zajął się Zarząd Gminny OSP oraz druhowie ze strzałkowskiej jednostki OSP, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali strażacy z PSP w Słupcy pod przewodnictwem sędziego głównego st. kpt. Damiana Jankowiaka. W zawodach wystartowało łącznie 19 drużyn, które konkurowały ze sobą w sztafecie i ćwiczeniach bojowych. Oto wyniki:
W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt (11-16 lat) I miejsce, puchar Zastępcy Wójta Gminy oraz upominki wywalczyła OSP Strzałkowo I; drugą lokatę i nagrody rzeczowe zdobyła OSP Krępkowo, zaś III miejsce i upominki zdobyła OSP Strzałkowo II. Kolejne miejsca przypadły dla OSP Kornaty I (IV) i OSP Kornaty II (V). W tej samej kategorii wśród chłopców najlepsza okazała się OSP Strzałkowo (I miejsce, puchar Prezesa ZG OSP i nagrody), na drugim miejscu znalazła się OSP Kornaty, a III lokatę zajęła OSP Brudzewo (obie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy nagrody rzeczowe). W kategorii Kobiecych Drużyn Pożarniczych bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce i puchar Sekretarza Gminy oraz dyplomy nagrody rzeczowe otrzymała OSP Strzałkowo. W kategorii Seniorów puchar Wójta Gminy Strzałkowo i nagrody wywalczyła OSP Strzałkowo, II miejsce zajęła OSP Szemborowo, III – OSP Krępkowo. Kolejne lokaty przypadły dla: OSP Kornaty II (IV), OSP Babin (V), OSP Brudzewo (VI), OSP Sierakowo (VII) i OSP Kornaty I (VIII miejsce). W kategorii Oldboy wystartowały dwie drużyny, a puchar Przewodniczącego Rady Gminy trafił do druhów z OSP Strzałkowo, a drugie miejsce zajęła OSP Kornaty.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 
Zakończenie roku szkolnego
27.06.2007.

ImageW piątek, 22 czerwca, zakończył się rok szkolny. W szkołach na terenie gminy odbywały się związane z tym uroczystości. W Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie spośród 575 uczniów aż 105 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Coroczne statuetki Dyrektora Szkoły w poszczególnych kategoriach otrzymali: tytuł „Matematyka Roku” i honorową statuetkę dyrektora szkoły oraz nagrodę Rady Rodziców - Tomasz Janiak z klasy 6b, tytuł „Mistrza Ortografii” - Klaudia Olejniczak z kl. 6a, Kaja Dolatowska z kl. 6c - tytuł „Mistrza Pióra”, Paulina Brzezińska z kl. 6b tytuł „Mistrz Pędzla i Kredek”.

Najlepszym uczniem – Prymusem Szkoły oficjalnie ogłoszono Filipa Wojtkowiaka z 6c ze średnią ocen 5,56. Filip za swoje wyniki oprócz zaszczytnego tytułu został uhonorowany nagrodą Wójta (rower) oraz statuetką Dyrektora i nagrodą Rady Rodziców. Tuż za Prymusem na szkolnej liście najlepszych uczniów znaleźli się:    

 
XIII Dni Strzałkowa już za nami
19.06.2007.

ImageW miniony weekend, 15-17 czerwca br., odbywały się XIII Dni Strzałkowa. Impreza jak zawsze przyciągnęła wielu sympatyków, a jej program przedstawiał się następująco. W piątek rozpoczął się XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Strzałkowo 2007, w ten dzień odbywały się mecze w grupach, a wieczorem wszyscy uczestnicy i opiekunowie bawili się podczas imprezy integracyjnej w parku, gdzie trwała zabawa taneczna, loteria i można było zjeść smaczną grochówkę. Turniej miał swoją kontynuację w sobotę, kiedy to rozegrano mecze pucharowe, mecz towarzyski oraz zakończono oficjalnie imprezę. Także w sobotę odbywało się Święto Rodziny w Przedszkolu „Kubuś Puchatek” oraz Święto Rodziny w Gimnazjum im. Janusza Korczaka, to ostatnie pod hasłem „Rodzina, ach Rodzina”. Występy, pokazy, konkursy, wspólne zabawy, grillowanie – takie atrakcje czekały uczestników tych imprez.

 
Zapraszamy na XIII Dni Strzałkowa !!!!!!
08.06.2007.

piątek 15.06.2007 r. 

godz. 11.00 - uroczyste otwarcie XVI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Strzałkowo 2007 - boisko sportowe w Strzałkowie

godz. 11.30 - mecze w grupach - boisko sportowe w Strzałkowie

godz. 19.00 - impreza integracyjna - zabawa z zespołem muzycznym “Millenium”, grochówka, loteria (nagroda główna-rower) - park w Strzałkowie

sobota 16.06.2007 r. 

godz. 09.30 - Święto Rodziny w Przedszkolu “Kubuś Puchatek” w Strzałkowie- występy dzieci, zabawy integracyjne, wspólne grillowanie - boisko przedszkolne 

godz. 10.00 - Turniej Piłki Nożnej DPS - mecze pucharowe - boisko sportowe w Strzałkowie

godz. 13.30 - Turniej Piłki Nożnej DPS - mecz towarzyski - boisko sportowe w Strzałkowie 

godz. 14.00 - uroczyste zamknięcie XVI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Strzałkowo 2007 - boisko sportowe w Strzałkowie 

godz. 17.00 - “Rodzina, ach Rodzina” - Święto Rodziny w Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie- prezentacje, pokazy, konkursy i zabawy - boisko szkolne przy Gimnazjum

niedziela 17.06.2007 r.

godz. 12.00 - Msza Święta w intencji Mieszkańców - kościół parafialny w Strzałkowie

godz. 14.45 - wymarsz korowodu z boiska Szkoły Podstawowej w Strzałkowie, przejście na boisko obok hali sportowo-widowiskowej przy ul. Górnej. Przemarsz Aleją Prymasa Wyszyńskiego i ul. Górną.

godz. 15.00 - oficjalne otwarcie XIII “Dni Strzałkowa” przez Wójta Gminy Strzałkowo 

godz. 15.15 - rozpoczęcie bloku artystycznego: mini koncert Orkiestry Dętej Zarządu Gminnego OSP w Strzałkowie, występy artystyczne w wykonaniu: dzieci Przedszkola Gminnego, Szkoły Podstawowej w Strzałkowie, Gimnazjum w Strzałkowie, chóru “Kantata”, koła tanecznego z GOK oraz Oli Tomczak, w trakcie odbywają się konkurencje sportowe zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Wólce.

godz. 16.45 - koncert - Kasia z zespołem 

godz. 17.45 - konkursy dla dzieci

godz. 18.00 - gwiazda wieczoru - ALICJA MAJEWSKA I WŁODZIMIERZ KORCZ 

godz. 19.00 - pokaz capoeiry

godz. 19.30 - koncert - Wędrowne Gitary 

godz. 20.30 - zabawa taneczna,

godz. 22.30 - atrakcja wieczoru - pokaz laserowy

W trakcie imprezy przewidziano również dodatkowe atrakcje:loterię fantową, zawody strzeleckie z broni pneumatycznej (z nagrodami rzeczowymi) o puchar Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy, gróchówkę z “kotła strażackiego”, dmuchany zamek-zjeżdżalnię, trampolinę, quady, będzie również możliwość bezpłatnego zmierzenia ciśnienia (namiot Domu Pomocy Społecznej).

Serdecznie zapraszam

Wójt Gminy Strzałkowo

/-/Dariusz Grzywiński

 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1181 - 1190 z 1214
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg