KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
20.09.2007.
Dnia 26 września br. o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy rozpocznie się posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Gminy Strzałkowo.
 
XI nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Strzałkowo
11.09.2007.

Dnia 13 września 2007 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się XI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokółu z X sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia obwodu do głosowania na terenie Gminy Strzałkowo dla przeprowadzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 21 października 2007 r.

6. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

7. Zakończenie obrad.  

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
11.09.2007.
Dnia 17 września br. o godz. 14.00 w budynku Urzędu Gminy rozpocznie się wyjazdowe posiedzenie Komisji Handlu, Usług, Rzemiosła, Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Gminy Strzałkowo.
 
Otwarcie ścieżki rowerowej do ogródków działkowych
10.09.2007.

ImageW piątek, 7 września br., miało miejsce oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej ze Strzałkowa do ogródków działkowych. Uroczyście wstęgę przecinali: Wójt Gminy Strzałkowo – Dariusz Grzywiński, Przewodniczący Rady Gminy – Włodzimierz Musielak, Prezes Związku Działkowców – Kazimierz Tomczak oraz naczelnik ds. utrzymania dróg Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu – Marek Suchecki. Poświęcenia trasy dokonał ks. dziekan Józef Warczak. Następnie działkowcy zaprosili obecnych na poczęstunek i grilla. Czas umilała orkiestra dęta ZG OSP w Strzałkowie oraz działkowcy przygrywający na akordeonach. Trasę o długości 960 metrów rozpoczęto budować w 2006 roku, kiedy to wykonano pierwsze 250 metrów, a wiosną tego roku kontynuowano roboty. Oprócz ścieżki o szerokości 2 metrów wykonano także zjazdy z drogi krajowej do sąsiadujących z nią działek rolniczych. Całkowity koszt zadania wyniósł 439.000,00 zł, z czego gmina Strzałkowo poniosła koszty w wysokości 274.000,00 zł, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu 165.000,00 zł w formie kostki brukowej i obrzeży chodnikowych.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Festyn "Zakończenia lata"
06.09.2007.

ImageW miniony weekend, na boisku przy ul. Andrzejewskiego, odbył się dwudniowy festyn kończący akcję „LATO Z SAMORZĄDEM 2007”. Rozegrano dwa turnieje plażowej piłki siatkowej – w piątek w kategorii mężczyzn najlepszą parą, która zdobyła puchar Wójta Gminy był Hubert Sowacki i Bartosz Czerwiński. Drugie miejsce zajęła para Szymon Nowak i Piotr Maciejewski, którzy otrzymali puchar Przewodniczącego Rady Gminy, a trzecie miejsce wywalczyli Michał Janiszewski i Michał Ziemski. W kategorii par mieszanych w sobotę wygrała para Katarzyna Wawrzyniak i Sebastian Ciemion, którzy zdobyli puchar oraz nagrody Pizzerii Sycylia. Druga lokata to Dorota Konieczka i Szymon Nowak (puchar Wójta Gminy Strzałkowo oraz nagrody). Najniższe miejsce na podium zajęli Małgorzata Stefańska i Krzysztof Stefański (puchar i nagrody radia Flash). Sobota to także występy taneczne i konkursy, m.in. w jedzeniu pizzy i piciu piwa na czas, konkurs Strong Man, smaczna grochówka z wojskowego kotła i zabawa taneczna.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
30.08.2007.
Dnia 3 września br. o godz. 12.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetowej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
29.08.2007.
Dnia 30 sierpnia br. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Parafialno-sołeckie dożynki w Krępkowie
23.08.2007.

ImageDożynki parafialno-sołeckie w Krępkowie zorganizowano po raz pierwszy od 43 lat. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji rolników sprawowana w kościele pw. Św. Małgorzaty w Graboszewie przez proboszcza ks. Aleksandra Iwanowskiego, który pobłogosławił rolników i ich tegoroczne zbiory oraz poświęcił wszystkie pojazdy, które służą rolnikom w ich codziennej pracy. Następnie korowód, a w nim m.in. maszyny i sprzęty rolnicze, począwszy od najstarszych cepów i młocarni do najnowszych kombajnów, udał się do Krępkowa. W korowodzie jechali oczywiście starościna i starosta dożynek – Halina Kuźniarek i Zbigniew Juś, którzy wieźli chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów. Uroczyste przekazanie chleba dożynkowego w ręce Zastępcy Wójta - Lidii Śmidowicz nastąpiło przy tradycyjnym „Plon niesiemy plon” w wykonaniu zespołu ludowego Złoty Wiek. Głos zabierali Zastępca Wójta - Lidia Śmidowicz oraz sołtys sołectwa Krępkowo – Józef Banasik.

Część artystyczną otworzył występ Orkiestry Dętej Zarządu Gminnego OSP, po którym rozpoczęła się wspólna zabawa – śpiewano pieśni ludowe i przyśpiewki, deklamowano dożynkowe wiersze – wszystko to w wykonaniu lokalnych artystów. Gościnnie pojawił się również zespół Złoty Wiek oraz dziewczęta ze Studia Piosenki ze strzałkowskiego GOK-u. Przygotowano loterię fantową, w której główną wygraną był rower i prosię, a najodważniejsi mogli spróbować wejść na kilkumetrowy, pionowy, drewniany słup, gdzie czekała nagroda. Na koniec do tańca uczestników porwał zespół Sonet.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Budowa chodników
09.08.2007.

ImageKontynuowane są prace przy budowie chodnika wzdłuż ul. Pułaskiego. Po wcześniejszym zamontowaniu krawężnika obecnie układana jest kostka brukowa na odcinku o długości ok. 160 metrów – od Domu Pomocy Społecznej do zakrętu przy blokach. Zakończono modernizację ul. Daszyńskiego, polegającą na ułożeniu wzdłuż tej ulicy chodnika o długości ok. 730 metrów. Również ukończono prace budowlane przy ścieżce rowerowej prowadzącej do ogródków działkowych. 650 metrów nowej trasy czeka obecnie na odbiory techniczne, a oficjalne otwarcie odbędzie się na początku września. Modernizacja ulicy Gen. Sikorskiego polegała na wymianie odwodnienia oraz położeniu części nowej nawierzchni. Prace te współfinansowała gmina Strzałkowo i Zarząd Dróg Powiatowych w Słupcy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ognisko w Radłowie
08.08.2007.

ImageDziałające na terenie gminy Strzałkowo Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowało w dniu 2 sierpnia (czwartek) dla swoich członków i sympatyków wyjazd na ognisko. Impreza odbyła się w Radłowie, na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo pod Brzozami” pp. Gajowiaków. Część uczestników dojechała na miejsce rowerami, cześć busem. Zaproszenie również przyjęli i wzięli udział w spotkaniu Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński oraz Wicewójt – Lidia Śmidowicz. Na miejscu czekała na wszystkich kawa, herbata i ciasto, a później posiłek w postaci kiełbasy z ogniska lub grilla i sałatki. 52 uczestników wyjazdu miało także okazję spotkać różne domowe zwierzęta, żyjące na terenie gospodarstwa, a członkowie chóru Kantata, będący także członkami Związku, pomogli stworzyć wesołą atmosferę, śpiewając znane i lubiane piosenki.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1161 - 1170 z 1206
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg