KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną

 Aktualnie jest 3 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Koncert muzyki XVII-wiecznej
22.04.2008.

ImageW sobotę, 19 kwietnia br., w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbył się Koncert muzyki XVII-wiecznej w wykonaniu Zespołu Kameralnego Orkiestry Accademia dell Arcadia z Poznania. Zespół w składzie Maciej Prochaska (klawesyn), Michał Grześkowiak (skrzypce barokowe), Kazimierz Pyzik (viola da gamba), Dymitr Olszewski (skrzypce barokowe), Piotr Podlipniak (flet traverso) i Katarzyna Hołysz (mezzosopran) dał koncert muzyki barokowej, który zakończono okolicznościowym spotkaniem. Maciej Prochaska – członek zespołu przedstawił historię instrumentów i nurtów muzycznych dominujących w świecie muzyki. Koncert był pierwszym z cyklu pod tytułem „Od klawesynu do fortepianu”, który realizowany będzie przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie. Projekt ten został pozytywnie oceniony w otwartym konkursie ofert na zadanie publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury i otrzymał dofinansowanie w wysokości 4000 zł z Urzędu Marszałkowskiego. Kolejne koncerty poświęcone będą muzyce lat 20-tych i 30-tych XX wieku oraz muzyce współczesnej (wrzesień i grudzień). Honorowy patronat imprezy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wójt Gminy Strzałkowo.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Wizyta delegacji z Ukrainy
22.04.2008.

ImageW piątek, 18 kwietnia br., w Urzędzie Gminy w Strzałkowie miała miejsce wizyta gości z Ukrainy – miasta Teplik w Obwodzie Winnickim. Wśród 16-osobowej delegacji samorządowców był m.in. przewodniczący Rady Miasta Teplik - Michajło Josypowicz Rudnickij. Delegacja gościła przez tydzień w Słupcy, a na zaproszenie Wójta Gminy Strzałkowo – Dariusza Grzywińskiego, celem nawiązania kontaktów, przyjechała także do Strzałkowa. Rozmowy dotyczyły ewentualnej przyszłej współpracy obu samorządów (np. wymiany młodzieży szkolnej).

 

 
XVIII Sesja Rady Gminy Strzałkowo
16.04.2008.

Dnia 24 kwietnia 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XVIII sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XVIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokółu z XVII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwały w sprawie:

a/ udzielenia pomocy finansowej z budżetu Gminy Strzałkowo dla Powiatu Słupeckiego na dofinansowanie realizacji zadania usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest,

b/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,
c/ sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanej, położonej w Skarboszewie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo,

d/ sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanej, położonej w Szemborowie, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo,

e/ sprzedaży lokalu mieszkalnego nr 2 w budynku komunalnym w miejscowości Babin 7, wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.

8. Sprawozdanie Sekretarza Gminy z działalności Urzędu Gminy w roku 2007.

9. Działalność jednostek organizacyjnych gminy w roku 2007.

10. Informacja o wykorzystaniu i rozliczeniu udzielonych dotacji w 2007 r.

11. Rozpatrzenie sprawozdania Wójta z wykonania budżetu Gminy Strzałkowo za 2007 r. i udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Strzałkowo.

12. Podsumowanie działalności komisji problemowych Rady Gminy Strzałkowo w roku 2007 .

13. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

14. Zakończenie obrad. 

 
Posiedzenie Komisji Rady Gminy Strzałkowo
14.04.2008.
Dnia 15 kwietnia br. o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Inwentaryzacji oraz Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo.
 
Zakończenie Ligi Futsalu
11.04.2008.

ImageW niedzielę, 6 kwietnia br., w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Górnej w Strzałkowie miało miejsce oficjalne zakończenie rozgrywek strzałkowskiej Ligi Futsalu – halowej piłki nożnej. Podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył zespół Jagoda Słupca, drugie miejsce na podium zajęła drużyna ME Wielkopolska, a trzecie miejsce przypadło Spółdzielni Mleczarskiej z Witkowa. Puchary, medale i dyplomy wręczał Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński wraz z Przewodniczącym Rady – Włodzimierzem Musielakiem.
Końcowa klasyfikacja Ligi przedstawia się następująco:
1. Jagoda Słupca 18 46 105:33
2. ME Wielkopolska 18 40 113:48
3. SM Witkowo 18 34 102:69
4. Motor Paruszewo 18 32 89:60
5. KS Wierzbocice 18 24 53:68
6. Grzelak Cienin Z. 18 24 62:87
7. LZS Janowo 18 23 54:69
8. MKS Młodziejewice 18 16 55:76
9. Meblomix Węgierki 18 14 51:99
10. Kończynki Słupca 18 8 29:91

 
Nowe ogródki jordanowskie
09.04.2008.

ImageW minionym tygodniu zainstalowano na terenie gminy kolejne ogródki jordanowskie dla dzieci – w Młodziejewicach, Stawie II i Strzałkowie przy ul. Pułaskiego. Cykl budowy placów zabaw trwa od zeszłego roku, kiedy to zamontowano je w Wólce, Paruszewie i Skarboszewie, a wcześniej w Strzałkowie przy ulicy Andrzejewskiego. Ponadto w najbliższym czasie powstanie plac zabaw w Szemborowie, a istniejący przy Szkole Podstawowej w Strzałkowie zostanie wyremontowany. W planach jest montaż kolejnych ogródków na terenie naszej gminy.

 

 
Finał XVI Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego
08.04.2008.

ImageW piątek, 4 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie, jak co roku, odbył się finał XVI Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych. Po przeprowadzonych eliminacjach, które odbyły się w kilkunastu ośrodkach dawnego województwa konińskiego w spotkaniu finałowym wzięło udział 44 recytatorów, którzy zaprezentowali klasykę poezji oraz utwory mało popularne wśród dzieci i młodzieży. Jury złożone z instruktorów Centrum Kultury i Sztuki w Koninie jednogłośnie uznało poziom tegorocznego konkursu za wyjątkowo wysoki i wyrównany. Patronat nad konkursem sprawował Wójt Gminy Strzałkowo – Dariusz Grzywiński. Równorzędne nagrody przyznano: Alexowi Rybackiemu z Przedszkola nr 10 w Koninie, Zuzannie Jaskulskiej ze Szkoły Podstawowej w Skulsku, Jakubowi Kałużnemu z SP nr 1 w Turku, Malwinie Stefańskiej z SP w Skulsku, Zuzannie Gomółce z SP nr 4 w Turku, Emilii Grądziel ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszach, Karolinie Libertowskiej z SP w Chylinie i Agacie Szeląg ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie. Nagrodę Wójta Gminy Strzałkowo otrzymała Aleksandra Kadrzyńska z SP w Boleszczynie, nagrodę Zastępcy Wójta – Kajetan Jantosz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy, a nagrodę Dyrektora GOK-u w Strzałkowie Klara Frankowska ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie. Wszyscy laureaci zostali zakwalifikowani do Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów WIERSZYDEŁKO, który odbędzie się 25 kwietnia w Gimnazjum w Przykonie.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Gabriela Gilewska z SP nr 4 w Koninie, Weronika Antczak z SP w Kotuni, Wiktoria Donart z SP nr 1 w Turku, Edyta Golańska z SP w Karszewie, Marta Patrzykąt z Ogniska Integracyjnego w Starym Mieście, Joanna Sąsiadek ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie, Marta Dębowska z SP nr 11 w Koninie, Julia Majtka ze Szkoły Podstawowej w Boleszczynie, Adrianna Buciak z SP w Patrzykowie, Maria Przybylska z SP w Wierzbociciach, Adrianna Malicka z SP w Strzałkowie i Kinga Jaźwińska z KDK w Koninie.

GALERIA ZDJĘĆ 

 
Spotkanie dotyczące profilaktyki HIV
02.04.2008.

ImageW piątek, 28 marca br., sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbyło się spotkanie młodzieży Gimnazjum im. Janusza Korczaka z pracownikiem Sanepidu dotyczące problemu profilaktyki w zakresie HIV/AIDS. Było to jedno z wielu prozdrowotnych działań, które szkoła podejmuje, by mogła być wpisana do sieci szkół promujących zdrowie. Koordynatorki programu we współpracy ze słupeckiem Sanepidem przygotowały bardzo atrakcyjną formę szkolenia dla młodzieży, która składała się z części teoretycznej oraz warsztatowej. Szkolenie zakończono wykładem poświęconym problematyce profilaktyki raka szyjki macicy. Najważniejszym celem piątkowego szkolenia było wytworzenie wśród młodzieży wrażliwości na problemy osób chorych, a przede wszystkim przekazanie wiedzy mającej ustrzec młodych ludzi w sytuacjach stwarzających ryzyko kontaktu z wirusem.

MAŁA GALERIA ZDJĘĆ

 
Wielkanoc 2008
19.03.2008.

Image

Drodzy Mieszkańcy Gminy Strzałkowo!!!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,

pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Niech czas Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie radość i nadzieję,

szczęście i optymizm oraz zadowolenie z mijających dni.

Życzę, by w Waszych domach zagościło pojednanie, ciepłe słowo oraz uśmiech.

 

Wójt Gminy

/-/Dariusz Grzywiński

 

 
XVII Sesja Rady Gminy Strzałkowo
19.03.2008.

Dnia 27 marca 2008 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XVII sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XVII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokółu z XVI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwały w sprawie:

a/ udzielenia pomocy finansowej z budżetu Gminy Strzałkowo dla Powiatu Słupeckiego na dofinansowanie kursów autobusowych,

b/ przeznaczenia środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie zadania polegającego na budowie przydomowych oczyszczalni ścieków dla nieruchomości położonych na terenie Gminy Strzałkowo, stanowiących własność osób fizycznych,

c/ zmian w planie budżetu Gminy Strzałkowo na 2008 r.,
d/ zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Wólka,
e/ przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego w zakresie lokalizacji zabudowy produkcyjnej i usługowej w rejonie ulicy Al. Prym. Wyszyńskiego i ul. Sosnowej w miejscowości Strzałkowo,

f/ przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego w zakresie lokalizacji zabudowy produkcyjnej i usługowej w rejonie ulicy Al. Prym. Wyszyńskiego i udrogi gminnej 424023 w obrębie geodezyjnym Strzałkowo GMina Strzałkowo,

g/ sprzedaży nieruchomości niezabudowanej położonej w m. Młodziejewice, stanowiącej własność Gminy Strzałkowo,

h/ ustalenie najniższego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania i akceptacji wartości jednego punktu w złotych dla pracowników nie będących nauczycielami zatrudnionych w Przedszkolu "Kubuś Puchatek" w Strzałkowie.

8. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

9. Zakończenie obrad. 

 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1151 - 1160 z 1250
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg