KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Ostrzeżenie IMGW
26.06.2018.
Image
 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
26.06.2018.

ImageW piątek, 22 czerwca br. zakończył się rok szkolny 2017/2018. Tego dnia we wszystkich szkołach naszej gminy odbyły się uroczyste akademie, podczas których wręczono świadectwa oraz nagrody dla wyróżniających się uczniów. Prymusem Szkoły Podstawowej w Strzałkowie został Paweł Kapela, uczeń trzeciej klasy oddziałów gimnazjalnych. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wólce w tym roku prymusa nie wyłoniono, ale tytuł „Najlepszy z najlepszych” otrzymała Wiktoria Skweres. Po raz trzeci wyróżniono również uczniów angażujących się w działalność społeczną. Wolontariuszami roku zostali: Mateusz Twardowski, Martyna Błaszczak i Aleksandra Nawrocik.

GALERIA ZDJĘĆ


 
Ostrzeżenie IMGW
21.06.2018.
Image
 
Dni Strzałkowa 2018
18.06.2018.

ImageXXIV Dni Strzałkowa to już historia! Coroczne święto gminy rozpoczęło się w sobotę (16 czerwca br.) czwartą edycją biegów ulicznych „Strzałkowo - dobry kierunek”. W imprezie udział wzięło około 400 osób, w tym dzieci i młodzież. Zwycięzcą biegu głównego na 10 km. został Hubert Pokrop z Cienina Zabornego. Wśród pań najszybsza okazała się Katarzyna Werner z Malanowa. W ramach biegu głównego jak co roku rozegrano również Mistrzostwa Gminy Strzałkowo, które wygrali Mariusz Adamowski i Marta Lewandowska. Nagrody dla uczestników ufundował Samorząd Gminy oraz Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie.
Niedzielne obchody zainaugurowała tradycyjnie msza św. w intencji mieszkańców, a następnie, korowód złożony z zaproszonych gości, samorządowców, mieszkańców, dzieci i młodzieży, przeszedł ulicami Strzałkowa na boisko za halą sportową, gdzie Wójt Gminy - Dariusz Grzywiński otworzył uroczyście XXIV Dni Strzałkowa. Na początku, krótki koncert dała orkiestra dęta, później na scenie wystąpiły dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy, uczestnicy studia piosenki i koła tanecznego z GOK oraz zespół ludowy „Złoty Wiek”. Gwiazdami wieczoru byli: Skaldowie, Ivan Komarenko i Long & Junior. Równolegle, w czasie trwania imprezy korzystać można było z wielu atrakcji. Wśród nich znalazły się m.in. dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci, mobilne kino 7D, miasteczko rowerowe i pokaz akrobacji rowerowej w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, turniej strzelecki oraz strażacka grochówka. XXIV Dni Strzałkowa zakończył pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Rajd rowerowy odwołany
14.06.2018.
Image
 
Nie żyje Krystyna Kuropaczewska
13.06.2018.

Image

"można odejść na zawsze - by stale być blisko"
ks. Jan Twardowski

Z ogromnym żalem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci


Pani Krystyny Kuropaczewskiej


Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Strzałkowie
(1998 - 2018)


W imieniu Samorządu Gminy Strzałkowo

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłej


składam

szczere wyrazy współczucia

 

 

Wójt Gminy Strzałkowo

/-/ Dariusz Grzywiński

 
Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok
13.06.2018.

ImageW poniedziałek, 11 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie odbyło się zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wójt Gminy - Dariusz Grzywiński dokonał podsumowania całorocznych działań, a następnie wraz z prezesem SUTW - Małgorzatą Grzelak wręczył słuchaczom indeksy i dyplomy. Osoby, które uczestniczyły w największej liczbie sekcji otrzymały również nagrody. Wśród nich znalazły się: Aleksandra Żbikowska (10 sekcji), Danuta Maciejewska (9 sekcji), Krystyna Sotkiewicz, Ewa Muchyńska, Elżbieta Kusa, Maria Malinowska i Krystyna Dębowska (po 8 sekcji). Uroczystość uświetnił występ grupy Accademia dell arcadia z udziałem solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu - Anny Lasoty.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Komunikat w sprawie suszy
12.06.2018.

Wielkopolska Izba Rolnicza informuje, że opublikowany dziś komunikat Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej stwierdza wystąpienie zagrożenia suszą we wszystkich gminach województwa wielkopolskiego.

Szczegółowe dane tabelaryczne dla gminy Strzałkowo opublikowane są na internetowej stronie SMSR:

http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/3023072/

 
XLI sesja Rady Gminy Strzałkowo
08.06.2018.

W środę, 13 czerwca w Urzędzie Gminy Strzałkowo odbędzie się XLI nadzwyczajna sesja rady Gminy. Porządek obrad:

1. Otwarcie XLI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z XL  sesji.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Podjęcie uchwał :

a) zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzałkowo,

b) zmieniającej uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na rok 2018.

6. Wolne wnioski.

7. Zakończenie posiedzenia.

 
Kino za Rogiem w Strzałkowie już otwarte!
06.06.2018.

ImagePo blisko trzydziestu latach kino wróciło do Strzałkowa! We wtorek, 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne otwarcie sali kinowej zrealizowanej w ramach projektu „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w gminach członkowskich Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski”. Inwestycja kosztowała 189 067,20 zł z czego 146 959,21 zł stanowi dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.
Wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strzałkowie do projektu przystąpiły również biblioteki z: Rychwała, Mieściska i Starego Miasta. Podczas uroczystości dokonano podsumowania projektu oraz podziękowano wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w jego realizację. W spotkaniu udział wzięli m.in. wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa - Błońska, członek zarządu województwa wielkopolskiego Maciej Sytek, filmoznawca prof. Marek Hendrykowski, samorządowcy oraz kierownicy gminnym jednostek organizacyjnych.
Po części oficjalnej i symbolicznym przecięciu wstęgi, w budynku Szkoły Podstawowej w Strzałkowie przy ul. Ostrowskiej zorganizowano spotkanie autorskie z reżyserem Janem Kidawą - Błońskim i ks. Andrzejem Lutrem. Na zakończenie odbyły się dwie premierowe projekcje filmu „Gwiazdy”.
Strzałkowskie kino działa w ramach ogólnopolskiej sieci Kino za Rogiem. Za dobór repertuaru odpowiada animator, ale ciekawostką jest, że widzowie mogą skorzystać również z możliwości zamówienia seansu na życzenie. Koszt takiej projekcji to 100 zł. Bilet normalny kosztuje 5 zł. Szczegóły w Gminnym Ośrodku Kultury lub pod numerem 63 2750 043.

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 1077
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg