KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Dzień Edukacji Narodowej 2017
16.10.2017.

Image13 października br. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie, Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Henryka Sienkiewicza w Wólce oraz Przedszkolu „Kubuś Puchatek” w Strzałkowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W każdym spotkaniu udział wziął Wójt Gminy Dariusz Grzywiński, który przekazał wszystkim nauczycielom najlepsze życzenia z okazji ich święta, a dyrektorom placówek wręczył Nagrody Wójta. Oprócz Krystyny Kuropaczewskiej, Piotra Kowalskiego i Marioli Mikołajaczak otrzymał ją również były dyrektor Gimnazjum im. Janusza Korczaka - Piotr Gałan. Dyrektorzy z kolei wręczyli swoje nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi. W każdej szkole na tę okazję przygotowano również krótką część artystyczną.  

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Gmina Strzałkowo przyjazna rowerzystom
16.10.2017.

ImageGmina Strzałkowo została jednym z laureatów konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. Celem konkursu jest zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują ten rodzaj aktywnego wypoczynku, tworzą rowerową infrastrukturę oraz inicjują lub wpierają organizowanie rowerowych imprez. Gmina Strzałkowo doskonale się w te założenia wpisuje, dlatego komisja zdecydowała o przyznaniu nam Certyfikatu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” w kategorii gminy miejskie i miejsko - wiejskie od 10 do 30 tys. To dla nas wielkie wyróżnienie oraz powód do radości, że nasze działania na rzecz rowerzystów dostrzegane są nie tylko na gruncie lokalnym, ale także na arenie ogólnopolskiej.  

 
Paczkomat rozbudowany
11.10.2017.

ImageW związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, firma Inpost zdecydowała o rozbudowie paczkomatu przy ul. Andrzejewskiego w Strzałkowie. Do istniejącego urządzenia dołączono dwa nowe moduły, dzięki czemu ilość dostępnych skrytek znacznie wzrosła. Mamy nadzieję, że usprawni to działanie paczkomatu i zaspokoi potrzeby korzystających z niego osób.

 
Podwójny jubileusz muzyków
10.10.2017.

Image6 października br. w Domu Wypoczynkowym Pod Strzechą w Giewartowie świętowano dwa jubileusze: 20-lecia chóru „Kantata” oraz 40-lecia zespołu ludowego „Złoty Wiek” ze Strzałkowa. Oprócz byłych i obecnych muzyków w spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Strzałkowo - Dariusz Grzywiński z małżonką, Wicewójt - Lidia Śmidowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Strzałkowo - Kazimierz Pawlak. W podziękowaniu za dotychczasową działalność, członkowie obydwu zespołów otrzymali listy gratulacyjne oraz upominki ufundowane przez Samorząd Gminy. Chórzyści odwdzięczyli się występem, który przygotowany został specjalnie na tę okazję. Dodatkową atrakcją wieczoru był pokaz iluzji w wykonaniu Bartosza Jóźwiaka.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Informacja - Unia Nadwarciańska
09.10.2017.

Image

Image

 
Szkolenie z pierwszej pomocy
04.10.2017.
Image
 
Podwójne wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej ze Strzałkowa
28.09.2017.

Image27 września br. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca drugą edycję konkursów Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. Wśród wyróżnionych placówek była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie. Statuetkę oraz pamiątkowy dyplom odebrała z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej dyrektor Krystyna Kuropaczewska. Dodatkowo, każda z wyróżnionych placówek otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. zł. Podczas gali, dziewięciu szkołom z terenu Wielkopolski, wręczono także Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Jedną z nich przyznano Szkole Podstawowej ze Strzałkowa.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Strzałkowo najlepsze w sporcie szkolnym
27.09.2017.

Image26 września br. w Zagórowie odbyła się uroczysta inauguracja sportowego roku szkolnego 2017/2018. Spotkanie było okazją do podsumowania ubiegłorocznej rywalizacji szkół powiatu słupeckiego prowadzonej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy. W klasyfikacji szkół podstawowych najlepszy wynik osiągnęła Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie zdobywając łącznie 238,1 punktu. Piąte miejsce przypadło Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce. Nasi uczniowie bezkonkurencyjni byli również w kategorii gimnazjów. Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie uzyskało 205,5 punktu wyprzedzając o ponad 50 punktów gimnazjum ze Słupcy. Tradycyjnie, przy okazji uroczystości zorganizowano również Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W sztafetowych biegach przełajowych w klasyfikacji chłopców szkoła ze Strzałkowa zajęła pierwsze miejsce, a wśród dziewcząt drugie. Gratulujemy! 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Pierwszy "Pokój marzeń" otwarty
25.09.2017.

ImageW piątek, 22 września br. odbyło się otwarcie pierwszego pokoju dziecięcego wyremontowanego w ramach projektu „Pokój marzeń”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła ze Strzałkowa, ale w jego realizację włączyło się wiele osób, firm i instytucji, dzięki którym, oprócz pokoju udało się całkowicie odnowić również łazienkę i korytarz. W pokoju zamieszkanym przez ośmioletnią dziewczynkę i jej niepełnosprawnego brata zostały położone panele, wyszpachlowano i pomalowano ściany, wstawiono wszystkie nowe meble i dodatki. W łazience wymieniony został brodzik, umywalka, położono nowe płytki oraz na podłogach panele, zamontowano także nowe drzwi, a na korytarzu wbudowano nową szafę.
Za wsparcie w realizacji projektu władze Stowarzyszenia dziękują w szczególności: Wójtowi Gminy Strzałkowo - Dariuszowi Grzywińskiemu i Prezesowi Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie - Tadeuszowi Krotoszyńskiemu, Firmie Jadźka Meble - za wykonanie kompletu mebli, Państwu Arlecie i Krzysztofowi Kroteckim - za materiał na wykonanie mebli, Panu Piotrowi Hierowskiemu - za położenie paneli, Panu Andrzejowi Barciszewskiemu - za płytki łazienkowe, Panu Sławomirowi Burdzińskiemu - za dofinansowanie armatury łazienkowej, Panu Tomaszowi Jagodzińskiemu - za dofinansowanie materiałów wykończeniowych do pokoju, Dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie oraz uczniom, którzy w ramach praktyk szkolnych wykonali wszystkie prace wykończeniowe w pokoju, a także ich opiekunom - Pani Katarzynie Świątek i Panu Piotrowi Majewskiemu. Koszt projektu został wyliczony na 18 500 zł.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Złote i Diamentowe Gody 2017
22.09.2017.

ImageW czwartek, 21 września pary małżeńskie z terenu gminy Strzałkowo obchodzące w tym roku 50- i 60- lecie ślubu wzięły udział w uroczystości Złotych i Diamentowych Godów. Spotkanie, tradycyjnie rozpoczęło się w kościele pw. św. Doroty gdzie ks. kan. Józef Warczak odprawił mszę św. w intencji Jubilatów. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury Wójt Dariusz Grzywiński wręczył parom obchodzącym 50-lecie małżeństwa medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenia wraz z upominkami ufundowanymi przez Samorząd Gminy otrzymali: Jadwiga i Kazimierz Adamczewscy, Maria i Mirosław Balcerzak, Daniela i Bogdan Beser, Janina i Zbigniew Jakubowscy, Bożena i Stanisław Janiak, Zofia i Antoni Jędrzejewcy, Janina i Kazimierz Kasprzak, Wiesława i Jan Krzysztoń, Bogumiła i Zygmunt Małeccy, Krystyna i Stanisław Marszałkowscy, Bożena i Tadeusz Pieszczek, Maria i Janusz Przekota, Krystyna i Jerzy Sakowscy, Domicela i Zbigniew Tomczak, Stanisława i Andrzej Walczak, Zofia i Czesław Wysoccy oraz Maria i Jan Ziemlewscy. Dla Diamentowych Jubilatów przygotowano upominki i dyplomy. Odebrali je: Daniela i Stanisław Czajka, Teresa i Mieczysław Hodak, Zofia i Florian Sadłocha, Zofia i Tadeusz Sotkiewicz oraz Jadwiga i Mieczysław Terakowscy.

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 969
unianad.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg