KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Rejestr Zbiorów Danych Osobowych

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Narodowe Czytanie 2017
17.08.2017.
Image
 
Półmetek akcji "Lato 2017 z Samorządem Gminy Strzałkowo
04.08.2017.

ImageMinęła właśnie połowa wakacji i tym samym półmetek akcji "Lato 2017 z Samorządem Gminy Strzałkowo”. W tym czasie odbyły się wszystkie z zaplanowanych imprez, a tegoroczną akcję rozpoczął turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy, w którym udział wzięło około 30 uczestników. Kolejną imprezą był turniej piłki nożnej dla młodych piłkarzy z grupy orlik, w którym zagrało sześć 8-osobowych drużyn. W Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się coroczne warsztaty taneczne, w tym roku pod hasłem „Lato z Akademią Pana Kleksa”. Łącznie, w ciągu trzech tygodni przeprowadzono sześć spotkań, podczas których dzieci uczyły się układów tanecznych do piosenek z filmów o Panu Kleksie, a także brały udział w ciekawych zabawach przy muzyce. Odbyły się również wieczorne podchody pod hasłem „Idziemy w dobrym kierunku”. Zadaniem uczestników było odnalezienie, za pomocą ukrytych wskazówek, różnych miejsc na terenie Strzałkowa. 23 lipca w strzałkowskim parku odbyła się potańcówka w starym stylu. Na wyremontowanej scenie wystąpiła Kapela Podwórkowa z Konina prezentując znane i lubiane przeboje z czasów przedwojennych, międzywojennych i okresu PRL. Wszyscy uczestnicy sportowych imprez otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Samorząd Gminy. Szereg atrakcji dla swoich wychowanków przygotowała także strzałkowska Świetlica Środowiskowa. Jej uczestnicy odwiedzili m.in. do Deli Park koło Poznania czy Muzeum Regionalne w Słupcy. W Świetlicy zorganizowano też festyn rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci i ich najbliższych. Akcja „Lato 2017 z Samorządem Gminy Strzałkowo” trwać będzie jeszcze do końca sierpnia. W programie m.in. zabawa taneczna, dzień w siodle w Bierzglinku, zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, turniej plażowej piłki siatkowej i tenisa ziemnego oraz rajd rowerowy na zakończenie wakacji.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Zabawa taneczna w parku
31.07.2017.
Image
 
Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzałkowie
26.07.2017.

Nowy okres zasiłkowy 2017/2018

 

Wnioski o ustalenie prawa do:

- Świadczenia Wychowawczego (500+) na okres od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r.,

- Funduszu Alimentacyjnego na okres od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r.,

- Świadczeń Rodzinnych (zasiłek rodzinny, specjalny zasiłek opiekuńczy) na okres od 1 listopada 2017 r. do 31 października 2018 r.,

będą przyjmowane od 1 sierpnia 2017 r.

 

Wydawanie oraz przyjmowanie w/w wniosków odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w Biurze Świadczeń Rodzinnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (parter), Al. Prymasa Wyszyńskiego 6 w Strzałkowie w następujących godzinach:

- poniedziałek od 7.30 do  17.00

- wtorek – piątek od 7.30 do 13.00.

Wnioski można składać bezpośrednio w Biurze Świadczeń Rodzinnych lub przez Internet: Emp@tia, Profil Zaufany, Bankowość elektroniczna, PUE ZUS.

Tel.kontaktowy 632756039, 632750018

 

Image

 

 
Happy Hop - akcja "Lato z Samorządem" trwa...
26.07.2017.
Image
 
Kino za Rogiem będzie w Strzałkowie !
25.07.2017.

Na podstawie złożonego wniosku Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w gminach członkowskich Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski”. Dzięki temu w Strzałkowie, które jest partnerem Stowarzyszenia, oraz w trzech innych miejscowościach Wielkopolski powstaną tanie w utrzymaniu, ale zachowujące wysokie standardy cyfrowej jakości obrazu i dźwięku, sale kinowe. Tym samym Strzałkowo dołączy do ogólnopolskiego projektu „Kino za Rogiem” i jedno z pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury zostanie zaadaptowane na małą salę kinową. Kwota przyznanego dofinansowania na cały projekt to 397.262,72 zł. Do Strzałkowa ma trafić 127.835,33 zł, a całkowity koszt dostosowania i wyposażenia naszej sali to 186.909,83 zł. Termin zakończenia realizacji projektu zaplanowano na 30 czerwca 2018 roku.

 
Spotkanie informacyjne
24.07.2017.
Image
 
Zmodernizowane ulice w Strzałkowie
19.07.2017.

ImageW środę, 19 lipca br. odbyło się oddanie do użytku dwóch nowych inwestycji na terenie m. Strzałkowo - chodników wzdłuż dróg powiatowych: ulicy Powidzkiej i ulicy Ostrowskiej. Oba zadania polegały na rozbudowie kanalizacji burzowej, ułożeniu chodnika z kostki brukowej oraz uzupełnieniu w brakujących miejscach nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową. Inwestycje finansowane były wspólnie przez Powiat Słupecki i Gminę Strzałkowo. Łączny koszt odcinka wzdłuż ul. Ostrowskiej wyniósł 208.700,00 złotych, w tym przekazane przez Gminę Strzałkowo środki finansowe w kwocie 72.000,00 złotych oraz kostka brukowa o wartości 10.200,00 złotych. Odcinek wzdłuż ul. Powidzkiej kosztował łącznie 235.900,00 zł, w tym przekazane przez Gminę Strzałkowo środki finansowe w kwocie 70.000,00 złotych oraz kostka brukowa o wartości 17.400,00 złotych. Inwestycja przy ul. Ostrowskiej ma długość 220, a przy ul. Powidzkiej 350 metrów.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Potańcówka w starym stylu
18.07.2017.
Image
 
Logo obchodów wyłonione
10.07.2017.

W 2018 roku odbędą się obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji na terenie powiatu słupeckiego zawiązany został Honorowy Komitet Obchodów, który patronuje licznym przedsięwzięciom organizowanym przez powiat i gminy. Jednym z pierwszych działań było wyłonienie w konkursie logo obchodów. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Słupcy. Konkurs został ogłoszony 15 maja i odbywał się w jednej kategorii, obejmującej wszystkie grupy wiekowe. Prace konkursowe można było złożyć do 20 czerwca br. Pod ocenę komisji konkursowej ostatecznie trafiło 18 projektów – grafik komputerowych, bowiem takie było założenie konkursu. W skład Jury weszli: Artur Robak (firma Graf Art – grafik komputerowy), Tomasz Garsztka (wiceburmistrz Słupcy, historyk), Jarosław Dębski (dyrektor MDK w Słupcy) oraz Piotr Górny (redaktor naczelny biuletynu „Informator Słupecki”). Celem konkursu było opracowanie logo – znaku graficznego towarzyszącego  obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie słupeckim. Jurorzy wyłonili zwycięzcę, którego praca ozdabiać będzie wydarzenia związane z rocznicowymi uroczystościami. Autorką zwycięskiej pracy jest Dominika Maćkowiak z Rozalina. Drugie miejsce zajął projekt Doroty Łuczak – Domiszewskiej ze Słupcy, trzecie natomiast Marka Hrynko – również słupczanina. Dla pierwszej trójki przewidziano nagrody, które zostaną wręczone podczas jednej z uroczystości poświęconych rocznicy.

Poniżej zwycięskie logo obchodów:

Image

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 939
unianad.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg