KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów
Kronika samorządowa

 Aktualnie jest 2 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Podróż dookoła świata Drukuj Email
02.01.2013.

ImageMiło nam jest Państwa poinformować, że Gmina nawiązała współpracę z dwójką podróżników. Jola i Tomek to młode osoby, pełne entuzjazmu i zapału, by poznawać nowe miejsca, kulturę i zwyczaje ludzi żyjących tysiące kilometrów od Polski. Jola pochodzi ze Strzałkowa, a Tomek z Poznania. Przed wyjazdem ich życie wyglądało normalnie – dom, praca, rodzina, przyjaciele. Pewnego dnia doszli do wniosku, że należy przełamać ten stereotyp i zacząć zrealizować swoje marzenia. Przewrócili swoje życie do góry nogami, zaczęli podróżować, by znaleźć przysłowiowy koniec świata.

Po kilku miesiącach przygotowań, we wrześniu 2012 r. wyruszyli w podróż dookoła świata. Ich przygoda rozpoczęła się w Ameryce Łacińskiej. Zjechali tysiące kilometrów od Meksyku aż po Panamę poznając spuściznę Majów, a także w jaki sposób nadal żyją Indianie. W czasie ich podróży dużą rolę odgrywa też flora i fauna - przemierzając pasma gór, zdobywali szczyty wulkanów, odkrywali tereny dżungli oraz szukali podwodnych skarbów. Jednak jak sami stwierdzili, tam końca świata nie znaleźli. Obecnie szukają go w Ameryce Południowej, ale czy go znajdą? Tak na wszelki wypadek ich dalsza trasa zakłada jeszcze odwiedzenie Nowej Zelandii, Indonezji oraz Azji. Planują, iż całość wyprawy zajmie około 8 – 9 miesięcy i w połowie 2013 roku wrócą do Polski.

Po powrocie postaramy się zorganizować prelekcję wraz z pokazem zdjęć z podróży Joli i Tomka, a tymczasem zapraszamy do śledzenia ich poczynań na blogu www.nakoncuswiata.com.

GALERIA ZDJĘĆ

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg