KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna arrow Aktualności arrow Parafialno-sołeckie dożynki w Krępkowie
Parafialno-sołeckie dożynki w Krępkowie Drukuj Email
23.08.2007.

ImageDożynki parafialno-sołeckie w Krępkowie zorganizowano po raz pierwszy od 43 lat. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji rolników sprawowana w kościele pw. Św. Małgorzaty w Graboszewie przez proboszcza ks. Aleksandra Iwanowskiego, który pobłogosławił rolników i ich tegoroczne zbiory oraz poświęcił wszystkie pojazdy, które służą rolnikom w ich codziennej pracy. Następnie korowód, a w nim m.in. maszyny i sprzęty rolnicze, począwszy od najstarszych cepów i młocarni do najnowszych kombajnów, udał się do Krępkowa. W korowodzie jechali oczywiście starościna i starosta dożynek – Halina Kuźniarek i Zbigniew Juś, którzy wieźli chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów. Uroczyste przekazanie chleba dożynkowego w ręce Zastępcy Wójta - Lidii Śmidowicz nastąpiło przy tradycyjnym „Plon niesiemy plon” w wykonaniu zespołu ludowego Złoty Wiek. Głos zabierali Zastępca Wójta - Lidia Śmidowicz oraz sołtys sołectwa Krępkowo – Józef Banasik.

Część artystyczną otworzył występ Orkiestry Dętej Zarządu Gminnego OSP, po którym rozpoczęła się wspólna zabawa – śpiewano pieśni ludowe i przyśpiewki, deklamowano dożynkowe wiersze – wszystko to w wykonaniu lokalnych artystów. Gościnnie pojawił się również zespół Złoty Wiek oraz dziewczęta ze Studia Piosenki ze strzałkowskiego GOK-u. Przygotowano loterię fantową, w której główną wygraną był rower i prosię, a najodważniejsi mogli spróbować wejść na kilkumetrowy, pionowy, drewniany słup, gdzie czekała nagroda. Na koniec do tańca uczestników porwał zespół Sonet.

GALERIA ZDJĘĆ

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg