KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów
Kronika samorządowa

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna arrow O Gminie
O Gminie Drukuj Email
01.08.2016.
Gmina Strzałkowo leży w powiecie słupeckim, w centralnej części województwa wielkopolskiego. Wg. poprzedniego podziału administracyjnego należała do województwa konińskiego. Do gościnnego Strzałkowa traficie Państwo jadąc drogą krajową nr 92 relacji Poznań - Warszawa. Warto tu spędzić jakiś czas, choćby po to, by zwiedzić atrakcyjne pamiątki przeszłości, parki powstałe przy dawnych dworach, przyjrzeć się okolicznym pejzażom. Turystom oferujemy wędrówki po pięknych lasach urozmaiconych wzgórzami. Najwyższe z nich jest wzniesione na wysokość 114,4 m n.p.m. Znajduje się ono w pobliżu osady Radłowo Leśne. Nie mamy wprawdzie w Strzałkowie jezior, ale za to przepływa przez naszą miejscowość mała rzeczka Struga, wpływająca do Warty.

Strzałkowo może się pochlubić również własnym herbem. Wprawdzie oficjalnie został on nadany miejscowości dopiero w 1990 r., lecz swymi korzeniami sięga do tradycji średniowiecznych. W jego centralnym punkcie widnieje stylizowana litera "S", która jest czytelnym odwołaniem do nazwy miejscowości oraz rodu Strzałkowskich. Pastorał, na którym opisany jest inicjał, oznacza władzę biskupią, ponieważ Strzałkowo cieszyło się niegdyś dużą rangą w kapitule gnieźnieńskiej. Ukośna strzała na literze symbolizuje założyciela rodu kmiecia Strzałka. Krzyż to znak chrześcijaństwa, miecz rycerstwa. Róże natomiast to herb strzałkowskich Porajów.
 
« poprzedni artykuł
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg