KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 3 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna arrow Aktualności arrow Pożegnanie śp. Mariana Janaszaka
Pożegnanie śp. Mariana Janaszaka Drukuj Email
19.11.2019.

ImageW piątek, 15 listopada w kościele pw. św. Doroty odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego Wójta Gminy Strzałkowo Mariana Janaszaka. W imieniu swoim, Samorządu oraz pracowników Urzędu Gminy zmarłego pożegnał Wójt Dariusz Grzywiński:

„Spotkaliśmy się dziś, by pożegnać śp. Mariana Janaszaka - samorządowca, działacza społecznego, który dużą część swojego życia poświęcił dla Gminy Strzałkowo i jej mieszkańców. Jego śmierć zasmuciła nas wszystkich pozostawiając w naszych sercach ogromną pustkę, którą trudno będzie wypełnić.

Było nam dane spotkać na naszej drodze człowieka wyjątkowego, oddanego bez reszty sprawom Gminy i jej mieszkańców, wrażliwego na ludzkie problemy i potrzeby, który traktował swoją funkcję jako misję i powołanie. Gmina Strzałkowo żegna dziś człowieka wielkiej szlachetności i życzliwości, samorządowca i dobrego gospodarza.

Śp. Marian Janaszak był pierwszym Wójtem Gminy Strzałkowo. Zadanie to przyszło mu pełnić w trudnych czasach zmian politycznych i gospodarczych, kiedy w naszym kraju dopiero tworzyły się zręby samorządności. Dzięki zaangażowaniu i sumienności z jaką wykonywał swoje obowiązki przez trzy kadencje zyskał szacunek i sympatię mieszkańców oraz współpracowników.

Będąc wójtem pracował nad zmianą wizerunku Strzałkowa i Gminy, kładąc nacisk szczególnie na rozbudowę infrastruktury drogowej i technicznej służącej poprawie jakości życia mieszkańców. Bardzo bliskie były mu również sprawy oświaty i troska o młode pokolenie.

Poza pracą zawodową śp. Marian Janaszak związany był z Gminą Strzałkowo również poprzez działalność w wielu organizacjach i stowarzyszeniach. Był wiceprezesem Zarządu Gminnego ZOSP, prezesem Orkiestry Dętej oraz prezesem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Strzałkowie. Tę ostatnią funkcję pełnił do samego końca. Za swoją działalność otrzymał w 2006 roku tytuł Zasłużony dla Gminy Strzałkowo.

Dla mnie, śp. Marian Janaszak był osobą szczególnie bliską. To on wprowadzał mnie w świat samorządu, kiedy w latach 1998 - 2002 pełniłem funkcję jego zastępcy. Był mentorem, wzorem do naśladowania, ale także Przyjacielem. Jego bogate doświadczenie, pomoc i rady były bezcenne i ukształtowały mnie na dalsze lata samorządowej działalności.  

Dziś mówię: żegnaj drogi Przyjacielu i do zobaczenia Panie Wójcie. Dziękujemy za Twoją obecność, Twoje życie, pracę i zaangażowanie. Pozostaniesz w naszych sercach i naszej pamięci na zawsze.  

Składając rodzinie wyrazy współczucia zacytuję księdza Jana Twardowskiego: "Można odejść na zawsze, by stale być blisko..."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg