KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna arrow Aktualności arrow Dożynki powiatowe 2019
Dożynki powiatowe 2019 Drukuj Email
05.09.2019.

ImageW niedzielę, 1 września w Strzałkowie odbyły się Dożynki Powiatowe zorganizowane wspólnie przez Samorządy: Powiatu Słupeckiego i Gminy Strzałkowo. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem świętej Doroty, następnie korowód dożynkowy przeszedł na boisko za hala sportową przy ulicy Górnej. Część obrzędową przygotował i poprowadził Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Siekieracy” z Kostrzyna. Starostami dożynek byli: Danuta Juszczak z Huty Łukomskiej i Adam Pawłowski z Bielaw.

Jak co roku, spotkanie było okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla rolników. Honorową odznakę ,,Zasłużony dla rolnictwa” wręczono: Zygmuntowi Małeckiemu, Janowi Gierszewskiemu, Janowi Kamińskiemu i Karolowi Matkowskiemu, a tytuł ,,Słupecki Rolnik Roku 2019” otrzymał Piotr Tomaszewski z Gminy Ostrowite. Podczas uroczystości przeprowadzono również konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajął wieniec z Gminy Zagórów.

Nie zabrakło też licznych stoisk i atrakcji przygotowanych przez lokalne firmy i stowarzyszenia. Przy stoisku Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców gotował Mateusz Gessler, znany kucharz i restaurator, Ambasador marki SMU Strzałkowo. W dalszej części dożynkowej uroczystości na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Strzałkowie wraz z zaprzyjaźnionym muzykami. Imprezę zakończył występ zespołu Weekend.

GALERIA ZDJĘĆ

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg