KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną

 Aktualnie jest 2 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Kino za Rogiem w Strzałkowie już otwarte! Drukuj Email
06.06.2018.

ImagePo blisko trzydziestu latach kino wróciło do Strzałkowa! We wtorek, 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne otwarcie sali kinowej zrealizowanej w ramach projektu „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w gminach członkowskich Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski”. Inwestycja kosztowała 189 067,20 zł z czego 146 959,21 zł stanowi dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.
Wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strzałkowie do projektu przystąpiły również biblioteki z: Rychwała, Mieściska i Starego Miasta. Podczas uroczystości dokonano podsumowania projektu oraz podziękowano wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w jego realizację. W spotkaniu udział wzięli m.in. wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa - Błońska, członek zarządu województwa wielkopolskiego Maciej Sytek, filmoznawca prof. Marek Hendrykowski, samorządowcy oraz kierownicy gminnym jednostek organizacyjnych.
Po części oficjalnej i symbolicznym przecięciu wstęgi, w budynku Szkoły Podstawowej w Strzałkowie przy ul. Ostrowskiej zorganizowano spotkanie autorskie z reżyserem Janem Kidawą - Błońskim i ks. Andrzejem Lutrem. Na zakończenie odbyły się dwie premierowe projekcje filmu „Gwiazdy”.
Strzałkowskie kino działa w ramach ogólnopolskiej sieci Kino za Rogiem. Za dobór repertuaru odpowiada animator, ale ciekawostką jest, że widzowie mogą skorzystać również z możliwości zamówienia seansu na życzenie. Koszt takiej projekcji to 100 zł. Bilet normalny kosztuje 5 zł. Szczegóły w Gminnym Ośrodku Kultury lub pod numerem 63 2750 043.

GALERIA ZDJĘĆ

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg