KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 Aktualnie jest 4 gości
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna arrow Aktualności
Pożegnanie śp. Mariana Janaszaka Drukuj Email
19.11.2019.

ImageW piątek, 15 listopada w kościele pw. św. Doroty odbyły się uroczystości pogrzebowe byłego Wójta Gminy Strzałkowo Mariana Janaszaka. W imieniu swoim, Samorządu oraz pracowników Urzędu Gminy zmarłego pożegnał Wójt Dariusz Grzywiński:

„Spotkaliśmy się dziś, by pożegnać śp. Mariana Janaszaka - samorządowca, działacza społecznego, który dużą część swojego życia poświęcił dla Gminy Strzałkowo i jej mieszkańców. Jego śmierć zasmuciła nas wszystkich pozostawiając w naszych sercach ogromną pustkę, którą trudno będzie wypełnić.

Było nam dane spotkać na naszej drodze człowieka wyjątkowego, oddanego bez reszty sprawom Gminy i jej mieszkańców, wrażliwego na ludzkie problemy i potrzeby, który traktował swoją funkcję jako misję i powołanie. Gmina Strzałkowo żegna dziś człowieka wielkiej szlachetności i życzliwości, samorządowca i dobrego gospodarza.

Śp. Marian Janaszak był pierwszym Wójtem Gminy Strzałkowo. Zadanie to przyszło mu pełnić w trudnych czasach zmian politycznych i gospodarczych, kiedy w naszym kraju dopiero tworzyły się zręby samorządności. Dzięki zaangażowaniu i sumienności z jaką wykonywał swoje obowiązki przez trzy kadencje zyskał szacunek i sympatię mieszkańców oraz współpracowników.

Będąc wójtem pracował nad zmianą wizerunku Strzałkowa i Gminy, kładąc nacisk szczególnie na rozbudowę infrastruktury drogowej i technicznej służącej poprawie jakości życia mieszkańców. Bardzo bliskie były mu również sprawy oświaty i troska o młode pokolenie.

Poza pracą zawodową śp. Marian Janaszak związany był z Gminą Strzałkowo również poprzez działalność w wielu organizacjach i stowarzyszeniach. Był wiceprezesem Zarządu Gminnego ZOSP, prezesem Orkiestry Dętej oraz prezesem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Strzałkowie. Tę ostatnią funkcję pełnił do samego końca. Za swoją działalność otrzymał w 2006 roku tytuł Zasłużony dla Gminy Strzałkowo.

Dla mnie, śp. Marian Janaszak był osobą szczególnie bliską. To on wprowadzał mnie w świat samorządu, kiedy w latach 1998 - 2002 pełniłem funkcję jego zastępcy. Był mentorem, wzorem do naśladowania, ale także Przyjacielem. Jego bogate doświadczenie, pomoc i rady były bezcenne i ukształtowały mnie na dalsze lata samorządowej działalności.  

Dziś mówię: żegnaj drogi Przyjacielu i do zobaczenia Panie Wójcie. Dziękujemy za Twoją obecność, Twoje życie, pracę i zaangażowanie. Pozostaniesz w naszych sercach i naszej pamięci na zawsze.  

Składając rodzinie wyrazy współczucia zacytuję księdza Jana Twardowskiego: "Można odejść na zawsze, by stale być blisko..."

 
Warsztaty kulinarne Unii Nadwarciańskiej Drukuj Email
18.11.2019.
Image
 
Program badan przesiewowych raka jelita grubego Drukuj Email
18.11.2019.

Image

Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UM w Poznaniu realizuje Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego. Jego celem jest zapobieganie wykrywaniu nowotworów jelita na późnym etapie zaawansowania poprzez BEZPŁATNE badania kolonoskopowe, edukację i podniesienie świadomości nt. szczególnych objawów - bardzo często lekceważonych i ignorowanych przez pacjentów.

Rak jelita grubego to  niestety nadal drugi pod względem umieralności nowotwór złośliwy u obu płci w Polsce.  Należy on do grupy nowotworów o najgorszym rokowaniu, a możliwość wyleczenia jest uwarunkowana stopniem zaawansowania choroby w chwili jej rozpoznania. Zachorowalność wzrasta wraz z wiekiem, przy czym ponad 94 % zachorowań u obu płci przypada na populację osób po 50 roku życia.

Bóle brzucha, zmiana rytmu wypróżnień, biegunki naprzemiennie z zaparciami, ślady krwi w stolcu, niekontrolowane chudnięcie czy anemia o niewyjaśnionym podłożu, to dolegliwości, które mogą wskazywać na nowotwór jelita grubego. W pierwszych, kluczowych dla leczenia etapach, dolegliwości te nie powodują bólu, więc chorego zwykle nic nie niepokoi. Tym bardziej ważne są wczesne badania profilaktyczne.

Kolonoskopia jest bardzo czułą i skuteczną metodą, ponieważ podczas badania lekarz prowadzący ma możliwość równoczesnego usuwania polipów, które w późniejszym etapie mogłyby przekształcić się w nowotwór. Dzięki temu kolonoskopia zapobiega aż w 60%  rozwojowi raka jelita grubego.

 
Gmina przejęła drogę do cmentarza Drukuj Email
15.11.2019.

ImageGmina Strzałkowo przejęła od parafii pw. św. Doroty drogę dojazdową do cmentarza od strony Al. Prymasa Wyszyńskiego. W celu zwiększenia komfortu korzystania z niej, pas drogowy został uporządkowany, a wzdłuż drogi zainstalowano oświetlenie, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się nią po zmroku.

 
Nie żyje Marian Janaszak Drukuj Email
13.11.2019.

Image

 

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pana Mariana Janaszaka

Samorządowca, Wójta Gminy Strzałkowo w latach 1990 - 2002, Prezesa Koła Związku

Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Strzałkowie.

 

W imieniu Samorządu Gminy Strzałkowo

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego

składamy

kondolencje oraz wyrazy współczucia

 

          Przewodniczący Rady Gminy                                                                    Wójt Gminy Strzałkowo              
                          /-/ Tomasz Gałan                                                                                /-/ Dariusz Grzywiński

                                                                                                                                                   wraz z pracownikami Urzędu Gminy        

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 15 listopada o godz. 14:00 w kościele pw. św. Doroty w Strzałkowie.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 1334
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg