Aktualności        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP

 
Pokaz slajdów

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
X sesja Rady Gminy Strzałkowo
20.08.2015.

Dnia 20 sierpnia 2015 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się X nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie X sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z IX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Podjęcie uchwał w sprawie:

- zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzałkowo,

- zmieniająca uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na rok 2015,

- utworzenia odrębnego obwodu głosowania na terenie Gminy Strzałkowo, w związku z zarządzonym na dzień 25 października 2015 r. wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senaty Rzeczypospolitej Polskiej.

6. Wolne wnioski.

7. Zakończenie sesji.

 
Zagospodarowanie osiedla "kwiatowego"
14.08.2015.

Szanowni Mieszkańcy!

W związku z planowanym na lata 2016-2017 ułożeniem nawierzchni na ulicach w obrębie osiedla „kwiatowego”  w Strzałkowie Urząd Gminy przygotował propozycje dotyczące zagospodarowania ulic: Wrzosowej, Makowej, Różanej i Fiołkowej.

Czekamy na opinie mieszkańców co do zaproponowanych wariantów. Prosimy przesyłać je na adres e-mail: ug@strzalkowo.pl do 14 września br.

Aktualnie w tym rejonie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

 

Wójt Gminy Strzałkowo

/-/ Dariusz Grzywiński

 

 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 
Spotkania dotyczące analizy SWOT - Unia Nadwarciańska
13.08.2015.
Image
 
Akcja Lato z Samorządem Gminy Strzałkowo 2015 - pierwszy miesiąc wakacji
07.08.2015.

ImagePołowa wakacji już za nami i w tym okresie w ramach Akcji Lato z Samorządem Gminy Strzałkowo odbyło się już wiele atrakcyjnych imprez dla dzieci młodzieży szkolnej. Akcję rozpoczął turniej piłki nożnej w kategorii szkół podstawowych, rozegrany na boisku Orliku, w którym udział wzięło pięć drużyn. Przez sześć dni w Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się letnie warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży. W hali sportowej przy ul. Górnej około 80 uczestników wzięło udział w Happy Hop – zabawach na  trampolinach, dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, podczas których przeprowadzono również konkursy dla najmłodszych. Jak co roku odbył się również Dzień w Siodle – ok. 30 dzieci w Stajni Bierzglinek skorzystało z przejażdżek na kucyku, koniu i bryczką. W sierpniu odbędą się również, m.in.: turniej piłki nożnej, plażowej piłki siatkowej i tenisa ziemnego. Kontynuowane będą również warsztaty taneczne.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Spotkanie w sprawie ofert inwestycyjnych
03.08.2015.

ImageW piątek, 31 lipca br. w Urzędzie Gminy w Strzałkowie odbyło się spotkanie robocze mające na celu przygotowanie kolejnych ofert inwestycyjnych dla gmin Strzałkowo i Słupca oraz omówienie skutecznego poszukiwania inwestorów. W spotkaniu udział wzięli: Mirosław Odziemczyk - pełnomocnik zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych ds. Współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi, Tomasz Telesiński - dyrektor Centrum Obsługi Inwestora przy Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski, Ryszard Nawrocki – prezes zarządu Stowarzyszenia Samorządowego A2–Wielkopolska, przedstawiciele sąsiedniej gminy Słupca z wójt – Grażyną Kazuś, samorządowcy Gminy Strzałkowo z wójtem – Dariuszem Grzywińskim oraz lokalne media. Podczas spotkania przedstawiciel PAIiIZ i COI przedstawili podstawowe zasady przygotowywania kompleksowych ofert inwestycyjnych, skutecznego ich promowania, zarówno indywidualnie, jak i wspólnie z gminą Słupca oraz PAIiIZ i COI.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Poświęcenie krzyża na cmentarzu jenieckim na Łężcu
03.08.2015.

ImageW lipcu ubiegłego roku pisaliśmy o pracach archeologicznych prowadzonych przez ukraińskich studentów z Uniwersytetu Kijowskiego na cmentarzu jenieckim na Łężcu. W tym roku wolontariusze – ukraińscy i rosyjscy studenci z Kijowa i Briańska również przeprowadzali prace archeologiczne i porządkowe na cmentarzu. W ich trakcie natrafili na miejsce, w którym prawdopodobnie niegdyś stał krzyż i postanowiono, że podjęte będą starania, by w tym samym miejscu postawić ten krzyż ponownie. Oczekując na wymagane prawem pozwolenia, w piątek 31 lipca br. na cmentarzu jenieckim na Łężcu odbyło się spotkanie, podczas którego poświęcono nowy krzyż. Aktu tego dokonali: ks. dziekan Józef Warczak wraz z byłym słupeckim proboszczem ks. Wojciechem Kochańskim i prawosławnym księdzem z Kijowa w obecności wójta gminy - Dariusza Grzywińskiego, starosty słupeckiego - Mariusza Rogi, Zdzisława Jacaszka ze Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód oraz studentów z Ukrainy i Rosji. Do czasu uzyskania odpowiednich pozwoleń, krzyż będzie tymczasowo przechowywany w strzałkowskim kościele.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
IX sesja Rady Gminy Strzałkowo
14.07.2015.

Dnia 15 lipca 2015 r. o godzinie 10.00 w sali Urzędu Gminy w Strzałkowie odbędzie się IX nadzwyczajna sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie IX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z VIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia odrębnego obwodu głosowania na terenie Gminy Strzałkowo, w związku z zarządzonym na dzień 6 września 2015 r. referendum ogólnokrajowym.

6. Wolne wnioski.

7. Zakończenie sesji.

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
13.07.2015.

ImageW piątek, 26 czerwca br. oficjalnie zakończono rok szkolny 2014/2015. We wszystkich szkołach naszej Gminy odbyły się uroczyste akademie, podczas których wręczano świadectwa oraz nagrody i wyróżnienia uczniom z najlepszymi wynikach w nauce i sporcie. Prymusami Szkół zostali: w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce – Weronika Antczak (średnia 5,25), w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie  - Paweł Kapela (5,33) i Aleksandra Galuba (5,25), a w Gimnazjum im. J. Korczaka – Mateusz Chmielewski (5,56). Prymusi z rąk Wójta – Dariusza Grzywińskiego otrzymali nagrody specjalne – tablety.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
103. urodziny p. Pawła Gęgotka !
13.07.2015.

Image29 czerwca br., mieszkaniec gminy Strzałkowo – p. Paweł Gęgotek z Kornat obchodził 103 urodziny. Tradycyjnie Jubilata odwiedził Wójt – Dariusz Grzywiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, którzy w imieniu samorządu Jubilatowi złożyli serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiaty, pamiątkowy dyplom oraz prezent.

 
Lato z Samorządem 2015
26.06.2015.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 739
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg
twojaslupca.jpg