KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Diamentowe i Złote Gody
26.09.2016.

Image21 września br. w Strzałkowie miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców gminy Strzałkowo. Tradycyjnie rozpoczęła je msza święta, podczas której dostojni Jubilaci odnowili swoje śluby. W dalszej części uroczystości, odbywającej się w Gminnym Ośrodku Kultury, Wójt - Dariusz Grzywiński udekorował przybyłe pary obchodzące jubileusz 50-lecia medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale, kwiaty, dyplomy i upominki otrzymali: Emilia i Stanisław Błaszczyk, Henryka i Leon Gaca, Władysława i Jerzy Gaca, Marianna i Edmund Owczarzak, Antonina Pęczkowska, Halina i Stanisław Przydryga, Grażyna i Sylwester Przyjaźni, Danuta i Hieronim Ślotała i Irena i Bogdan Trojanowicz. Uhonorowani dyplomami i upominkami Diamentowi Jubilaci to: Barbara i Bronisław Barańscy, Regina i Józef Cegielscy, Krystyna i Zygmunt Dombrowscy, Marta i Longin Kobylarek, Bolesława i Feliks Nowak, Irena i Stanisław Nowak oraz Zofia i Kazimierz Tomczak.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Inauguracja kolejnego roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
23.09.2016.

Image20 września br. odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Udział w niej wzięło ok. 200 słuchaczy, spośród których 5 nowych odebrało indeksy i legitymacje oraz złożyło uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej wykład inauguracyjny wygłosił o. Leon Knabit, benedyktyn i popularny publicysta, który po wykładzie podpisywał swoje autorskie książki. Następnie słuchacze odśpiewali hymn studentów „Gaudeamus igitur”.

Uniwersytet oferuje następujące sekcje: geograficzno-krajoznawczą, gimnastyczną, informatyczną, rękodzieła, muzyczną, języka angielskiego, języka niemieckiego, tańca, malarstwa, teatralną i turystyczną.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
XVI Spotkania z Folklorem
22.09.2016.

ImageW sobotę 17 września br. w Strzałkowie odbyły się XVI Spotkania z Folklorem, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Unia Nadwarciańska” i samorządem Gminy Strzałkowo. Podczas imprezy na scenie zaprezentowało się 10 folklorystycznych zespołów ludowych, a poza nią rękodzielnicy i lokalni rzemieślnicy, odbywały się także pokazy, m.in. służb ratowniczo-medycznych. Gwiazdą wieczoru był Mateusz Ziółko z zespołem. Integralną częścią Spotkań była trzecia edycja konkursu kulinarnego „Smaki Regionu”, którego celem jest promocja tradycyjnych potraw regionalnych. Spośród 19 zaprezentowanych dań trzecie miejsce i nagrodę o wartości 600 zł zdobyło Stowarzyszenie Społeczności Szemborowa za kaczkę z pyzami poznańskimi i modrą kapustą.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Oddanie do użytku nowych dróg
21.09.2016.

ImageW lipcu i sierpniu br. Gmina Strzałkowo realizowała zadania inwestycyjne pod nazwą „Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych”. Cztery drogi gruntowe otrzymały nowe, asfaltowe nawierzchnie: w Szemborowie Parcelach (ok. 680 m), Słomczycach Hubach (ok. 630 m), Krępkowie (ok. 160 i 460 m) i Strzałkowie – przedłużenie ul. Kochanowskiego (ok. 140 m). Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z w wysokości ok. 160.000,00 zł. Łączna wartość ww. prac wraz z dokumentacją techniczną i nadzorem inwestorskim wyniosła ok. 375.400,00 zł. Symboliczne oddanie dróg do użytku odbyło się 12 września br. w Krępkowie, a udział w nim wzięli samorządowcy Gminy Strzałkowo z wójtem – Dariuszem Grzywińskim, radni, sołtysi, oraz mieszkańcy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Spotkania z Folklorem
13.09.2016.
Image
 
XXIII sesja Rady Gminy Strzałkowo
12.09.2016.

 Dnia 15 września 2016 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXI sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu XXII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Realizacja budżetu gminy Strzałkowo za I półrocze 2016 r.

8. Podjęcie uchwał w sprawie: 

a)      udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Słupeckiemu,

b)      udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Słupeckiemu w realizacji zadania polegającego na przebudowie drogi powiatowej nr 3074P w miejscowości Słomczyce,

c)      udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Słupeckiemu w realizacji zadania polegającego na przebudowie drogi powiatowej nr 3071P w miejscowości Strzałkowo,

d)      szczegółowych zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego przez Gminę Strzałkowo,

e)      zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzałkowo,

f)       zmieniająca uchwałę w sprawie budżetu Gminy Strzałkowo na rok 2016,

g)      zatwierdzenia wyników kontroli kwot rekompensaty całkowitej wypłaconej Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie za rok 2015,

h)      w sprawie utworzenia Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie oraz zmieniająca uchwałę w sprawie statutu Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie.

 9.Informacja dot. przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego 2016/2017.

10.Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

11.Zakończenie sesji.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
08.09.2016.

Image1 września w szkołach na terenie Gminy odbyły się uroczyste akademie rozpoczynające rok szkolny 2016/2017. Tym razem, gminna inauguracja miała miejsce w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce. Podczas uroczystości duży nacisk położono na uczczenie 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczęcie roku szkolnego było również okazją do oficjalnego otwarcia nowej kotłowni gazowej w szkole. Nowoczesna i przyjazna dla środowiska inwestycja została zrealizowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Całość kosztów zamknęła się kwotą 173 tys. zł.  

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 
Dożynki parafialno - sołeckie
31.08.2016.

ImageW miniony weekend odbywały się na terenie Gminy Strzałkowo dożynki parafialno-sołeckie. W Szemborowie, Skarboszewie i Ostrowie Kościelnym podczas mszy św. rolnicy dziękowali za plony, a następnie w części obrzędowej dzielono i częstowano chlebem dożynkowym. Odbyły się także festyny z atrakcjami dla dzieci, poczęstunkiem i występami artystycznymi.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
"Akcja aktywizacja - EFS"
31.08.2016.
Image
 
Komunikat
24.08.2016.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 854
unianad.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg
twojaslupca.jpg