Aktualności        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Lato z Samorządem 2015
26.06.2015.
Image
 
Finał turnieju Orlik Volleymania
26.06.2015.

ImageW dniach 20-21 czerwca br. w Kędzierzynie-Koźlu odbywał się finał turnieju Orlik Volleymania w piłce siatkowej rozgrywanej na boiskach Orlik. Udział w nim brały 24 najlepsze zespoły z całej Polski, w tym drużyna strzałkowskiej Szkoły Podstawowej, która dwa tygodnie wcześniej wygrała turniej półfinałowy w Darłowie. W sobotę podczas rozgrywek grupowych nasz zespół trzy mecze wygrał, a dwa przegrał (jak się później okazało ze zdobywcami I i III miejsca w turnieju). Po dwóch niedzielnych meczach wszystko było już jasne – drużyna Szkoły Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie zajęła w turnieju 12 miejsce, będąc jednocześnie najlepszą drużyną z województwa wielkopolskiego. Skład zespołu: Karina Błaszczak, Magdalena Figas, Klaudia Kuchcińska, Mikołaj Kowalikowski, Wiktor Kowalski, Łukasz Stojek. Trenerzy: Piotr Szambelan, Tomasz Gałan, Paweł Pawłowski.

 
XXI Dni Strzałkowa już za nami
23.06.2015.

ImageTegoroczne, XXI Dni Strzałkowa zakończone. Dwudniowe obchody rozpoczęły się w sobotę przed południem rajdem rowerowym szlakami turystycznymi gminy Strzałkowo. Udział w nim wzięło ok. 100 rowerzystów, którzy po przejechaniu 30 km otrzymali pamiątkowe medale oraz publikacje o tematyce rowerowej. Po południu odbyły się biegi uliczne pod hasłem „Strzałkowo-dobry kierunek”, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, udział w nim wzięło 320 biegaczy z całego kraju. Biegi odbyły się w następujących kategoriach: przedszkolacy, szkoła podstawowa klasy I-III i IV-VI, gimnazjum oraz kategoria open na 5 i 10 km, a także marsz nordic walking na 5 km. Nagrody dla uczestników ufundował Samorząd Gminy Strzałkowo wraz z Ludowym Bankiem Spółdzielczym w Strzałkowie.

Niedzielne obchody rozpoczęły się od mszy św. w intencji mieszkańców, następnie korowód złożony z zaproszonych gości, samorządowców, mieszkańców, dzieci i młodzieży oraz orkiestry dętej przeszedł ulicami Strzałkowa na teren imprezy za halą sportową przy ul. Górnej. Tam Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński powitał uczestników oraz otworzył XXI Dni Strzałkowa. Podczas części oficjalnej z okazji obchodów 25-lecia Samorządu Terytorialnego po raz pierwszy wręczono wyróżnienia honorowe „Złote Strzałki” osobom szczególnie zaangażowanym w życie społeczne naszej gminy, a byli to: Stanisław Krawiec – wieloletni kapelmistrz strzałkowskiej orkiestry dętej, Tadeusz Krotoszyński – prezes Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie, działacz samorządowy i społeczny oraz January Szumiłowski – długoletni działacz Związku Kombatantów RP i regionalista. Następnie na scenę zaproszono radnych z ostatnich 25 lat Samorządu oraz honorowych gości, a Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – Kazimierzem Pawlakiem wręczyli im pamiątkowe statuetki. Ostatnim elementem części oficjalnej było wręczenie Wójtowi Gminy odznaki za wybitne zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Po części oficjalnej rozpoczął się blok artystyczny, podczas którego na scenie występowali: orkiestra dęta OSP Strzałkowo, dzieci z Przedszkola „Kubuś Puchatek” i Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi, uczniowie Szkół Podstawowych w Strzałkowie i Wólce oraz Gimnazjum, uczestnicy studia piosenki z GOK oraz zespół ludowy „Złoty Wiek”. Następnie zaprezentował się Thomas Grotto z zespołem, który wykonał największe włoskie przeboje, po których gwiazda wieczoru – zespół ELEKTRYCZNE GITARY przedstawił publiczności swoje największe przeboje z 25-letniej kariery. Dni Strzałkowa zakończyła zabawa taneczna, a ok. 22.45 odbył się pokaz sztucznych ogni. Podczas imprezy odbył się także pokaz grupy rekonstrukcji historycznej – obozu polskich partyzantów z lat 1944-1953, pokaz obronności – wystawa sprzętu 3. skrzydła i 33. bazy lotnictwa transportowego. Tegoroczne XXI Dni Strzałkowa i obchody 25. Samorządu Terytorialnego odbywały się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

GALERIA ZDJĘĆ SOBOTA

 

GALERIA ZDJĘĆ NIEDZIELA

 
Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy
23.06.2015.

W ubiegłym tygodniu odbywały się w poszczególnych szkołach naszej gminy wybory do nowo powołanej Młodzieżowej Rady Gminy Strzałkowo. Uczniowie wybrali spośród siebie 15 radnych. Skład MRG Strzałkowo przedstawia się następująco:

Gimnazjum im. Janusza Korczaka:

Marta Marszałek

Eryka Drabińska

Dominika Kujawa

Weronika Chmiel

Michał Gulczyński

Patrycja Milczarek

Adriana Przybylska

Weronika Nowacka

Kinga Kowalska

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Wólce:

Igor Walkowiak

 

Szkoła Podstawowa im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie:

Aleksandra Szykowna

Weronika Górska

Arkadiusz Zamiatała

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.Witosa w Strzałkowie:

Kamil Sarnowski

Rafał Przybylski

 
XXI Dni Strzałkowa
12.06.2015.
Image
 
Biegi uliczne "Strzałkowo-dobry kierunek"
11.06.2015.
Image
 
Rajd rowerowy w ramach XXI Dni Strzałkowa
11.06.2015.
Image
 
Zakończenie roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
11.06.2015.

ImageWe wtorek, 9 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia pierwszego roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W Gminnym Ośrodku Kultury z rąk Wójta Gminy – Dariusza Grzywińskiego i Prezesa Zarządu Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Małgorzaty Grzelak ponad 200 słuchaczy odebrało indeksy i dyplomy oraz podsumowało całoroczną działalność. Podczas pierwszego roku seniorzy do wyboru mieli aż dziewięć sekcji, m.in. turystyczną, geograficzno- krajoznawczą, muzyczną, taneczną, czy informatyczną. Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże, a część słuchaczy zapisała się jednocześnie do kilku sekcji. Uroczystość uświetnił występ Piotra Kuźniaka z zespołu Trubadurzy. W październiku zajęcia Uniwersytetu ruszą oczywiście od nowa z nowym rokiem akademickim, wzbogacone o kolejne sekcje.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
VIII sesja Rady Gminy Strzałkowo
11.06.2015.

Dnia 18 czerwca 2015 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się VIII sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie VIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu z VII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwał w sprawie: 

a/ zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzałkowo,

b/ zmieniająca uchwałę w sprawie budżetu Gminy Strzałkowo na rok 2015,

c/ rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Strzałkowo za rok 2014,

d/ udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Strzałkowo za rok 2014,

e/ przedłużenia okresu obowiązywania taryfy za zbiorowe zaopatrzenia w wodę na terenie Gminy Strzałkowo,

f/ przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Strzałkowo,

g/ powołania opiekuna Młodzieżowej Rady Gminy Strzałkowo,

h/ nadania Panu Stanisławowi Krawcowi Wyróżnienia Honorowego "Złote Strzałki",

i/ nadania Panu Januaremu Szumiłowskiemu Wyróżnienia Honorowego "Złote Strzałki",

j/ nadania Panu Tadeuszowi Krotoszyńskiemu Wyróżnienia Honorowego "Złote Strzałki".

8. Informacja o wypoczynku dzieci i młodzieży "Akcja Lato".

9. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

10. Zakończenie sesji.

 
II Rowerowy Rajd Seniora
10.06.2015.

ImageW sobotę, 6 czerwca br. odbył się II Rowerowy Rajd Seniora zorganizowany przez Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym wzięło udział 150 uczestników. Trasa przejazdu wynosiła 13 km i wiodła ze Strzałkowa przez Wólkę i Staw do Kornat. We wsi Staw rowerzyści zwiedzili kościół pw. świętej Jadwigi Śląskiej, a na mecie w sali wiejskiej w Kornatach miał miejsce piknik przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet „Razem”, druhów z OSP Kornaty i sołtysa sołectwa Kornaty Bartosza Piaseckiego. Pomoc medyczną w czasie rajdu zabezpieczali ratownicy medyczni OSP Strzałkowo, a nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwała policja. Ponadto dziesięć osób, których numer PESEL rozpoczyna się od cyfry 3, w nagrodę za uczestnictwo w rajdzie otrzymało kaski rowerowe ufundowane przez Wójta Gminy Strzałkowo – Dariusza Grzywińskiego.

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 730
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg
twojaslupca.jpg