KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Wybieramy gwiazdy XXIII Dni Strzałkowa
20.10.2016.

W nawiązaniu do tegorocznej inicjatywy dotyczącej mieszkańców zaproponowania artysty mającego wystąpić podczas Dni Strzałkowa uprzejmie informujemy, że Samorząd Gminy Strzałkowo podjął decyzję cedującą ten wybór właśnie na mieszkańców. Informacyjnie podajemy, że XXIII Dni Strzałkowa odbędą się 18 czerwca 2017 r. Proponujemy Państwu wykonawców w dwóch kategoriach: disco polo i pop. Na Państwa głosy poprzez ankietę internetową czekamy do końca października 2016 r. W przypadku braku wolnego terminu wskazanego artysty wystąpi ten z kolejną liczbą głosów.
Ponadto informujemy ze zespół p. Zenona Martyniuka „AKCENT” w terminie przyszłorocznych Dni Strzałkowa nie ma wolnych terminów.


ANKIETA DOT. WYBORU GWIAZD NA XXIII DNI STRZAŁKOWA W 2017 R.

 
XXIV sesja Rady Gminy Strzałkowo
17.10.2016.

Dnia 20 października 2016 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXIV sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXIV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu XXIII sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwał w sprawie: 

a/ zmieniająca uchwałę w sprawie budżetu Gminy Strzałkowo na rok 2016,

b/ zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzałkowo,

c/ przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych terenów w obrębie geodezyjnym Brudzewo w rejonie miejscowości Kokczyn Drugi i drogi wojewódzkiej 260,

d/ przyjęcia "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Strzałkowo na lata 2016-2020",

e/ zaopiniowania cennika na 2017 rok za odzysk i unieszkodliwianie odpadów z grupy 20... - odpady komunalne łącznie z frakcjami gromadzonymi selektywnie.

8. Informacja o realizacji zadań oświatowych, w tym o wynikach egzaminów w roku szkolnym 2015/2016.

9. Analiza oświadczeń majątkowych osób zobowiązanych do ich składania.

10. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

11. Zakończenie sesji.

 
Komunikat
06.10.2016.
Image
 
Uroczyste ślubowanie nauczyciela mianowanego
05.10.2016.

Image5 października br. w tutejszym Urzędzie odbyło się uroczyste ślubowanie nauczyciela mianowanego. Patrycja Król – germanistka ze Szkoły Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie w drodze awansu zawodowego zdała egzamin na nauczyciela mianowanego i złożyła ślubowanie, będące dopełnieniem formalności z tym związanych. W uroczystości brał udział wójt – Dariusz Grzywiński, jego zastępca – Lidia Śmidowicz oraz dyrektor Szkoły – Krystyna Kuropaczewska.

 
Jubileusz 25-lecia pożycia małżeńskiego
04.10.2016.

ImageW sobotę, 1 października, odbyło się uroczyste spotkanie małżeństw z terenu gminy Strzałkowo, które ćwierć wieku temu zawarły związek małżeński. Podczas mszy św. w strzałkowskim kościele Jubilaci odnowili swoje śluby, a następnie w Gminnym Ośrodku Kultury Wójt Gminy - Dariusz Grzywiński złożył małżonkom życzenia oraz wręczył pamiątkowe dokumenty. Uroczystość zakończono wieczorkiem tanecznym, a w obchodach Srebrnych Godów uczestniczyło 28 par Jubilatów.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Komunikat
30.09.2016.
Image
 
Diamentowe i Złote Gody
26.09.2016.

Image21 września br. w Strzałkowie miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji 50- i 60-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców gminy Strzałkowo. Tradycyjnie rozpoczęła je msza święta, podczas której dostojni Jubilaci odnowili swoje śluby. W dalszej części uroczystości, odbywającej się w Gminnym Ośrodku Kultury, Wójt - Dariusz Grzywiński udekorował przybyłe pary obchodzące jubileusz 50-lecia medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale, kwiaty, dyplomy i upominki otrzymali: Emilia i Stanisław Błaszczyk, Henryka i Leon Gaca, Władysława i Jerzy Gaca, Marianna i Edmund Owczarzak, Antonina Pęczkowska, Halina i Stanisław Przydryga, Grażyna i Sylwester Przyjaźni, Danuta i Hieronim Ślotała i Irena i Bogdan Trojanowicz. Uhonorowani dyplomami i upominkami Diamentowi Jubilaci to: Barbara i Bronisław Barańscy, Regina i Józef Cegielscy, Krystyna i Zygmunt Dombrowscy, Marta i Longin Kobylarek, Bolesława i Feliks Nowak, Irena i Stanisław Nowak oraz Zofia i Kazimierz Tomczak.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Inauguracja kolejnego roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
23.09.2016.

Image20 września br. odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Udział w niej wzięło ok. 200 słuchaczy, spośród których 5 nowych odebrało indeksy i legitymacje oraz złożyło uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej wykład inauguracyjny wygłosił o. Leon Knabit, benedyktyn i popularny publicysta, który po wykładzie podpisywał swoje autorskie książki. Następnie słuchacze odśpiewali hymn studentów „Gaudeamus igitur”.

Uniwersytet oferuje następujące sekcje: geograficzno-krajoznawczą, gimnastyczną, informatyczną, rękodzieła, muzyczną, języka angielskiego, języka niemieckiego, tańca, malarstwa, teatralną i turystyczną.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
XVI Spotkania z Folklorem
22.09.2016.

ImageW sobotę 17 września br. w Strzałkowie odbyły się XVI Spotkania z Folklorem, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Unia Nadwarciańska” i samorządem Gminy Strzałkowo. Podczas imprezy na scenie zaprezentowało się 10 folklorystycznych zespołów ludowych, a poza nią rękodzielnicy i lokalni rzemieślnicy, odbywały się także pokazy, m.in. służb ratowniczo-medycznych. Gwiazdą wieczoru był Mateusz Ziółko z zespołem. Integralną częścią Spotkań była trzecia edycja konkursu kulinarnego „Smaki Regionu”, którego celem jest promocja tradycyjnych potraw regionalnych. Spośród 19 zaprezentowanych dań trzecie miejsce i nagrodę o wartości 600 zł zdobyło Stowarzyszenie Społeczności Szemborowa za kaczkę z pyzami poznańskimi i modrą kapustą.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Oddanie do użytku nowych dróg
21.09.2016.

ImageW lipcu i sierpniu br. Gmina Strzałkowo realizowała zadania inwestycyjne pod nazwą „Przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych”. Cztery drogi gruntowe otrzymały nowe, asfaltowe nawierzchnie: w Szemborowie Parcelach (ok. 680 m), Słomczycach Hubach (ok. 630 m), Krępkowie (ok. 160 i 460 m) i Strzałkowie – przedłużenie ul. Kochanowskiego (ok. 140 m). Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i Leśnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z w wysokości ok. 160.000,00 zł. Łączna wartość ww. prac wraz z dokumentacją techniczną i nadzorem inwestorskim wyniosła ok. 375.400,00 zł. Symboliczne oddanie dróg do użytku odbyło się 12 września br. w Krępkowie, a udział w nim wzięli samorządowcy Gminy Strzałkowo z wójtem – Dariuszem Grzywińskim, radni, sołtysi, oraz mieszkańcy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 860
unianad.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg
twojaslupca.jpg
ict.jpg