KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Wieczór planszówek w GOK
07.12.2016.
Image
 
Strzałkowska Grupa Biegowa Sokół ma już rok
02.12.2016.

ImageW środę, 30 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszy rok działalności stowarzyszenia Strzałkowska Grupa Biegowa „Sokół”. Równo rok temu grupa amatorów biegania podjęła decyzję o sformalizowaniu swoich dotychczasowych działań i założeniu stowarzyszenia. Od tej pory członkowie Grupy jako uczestnicy wzięli udział w wielu biegach na terenie Wielkopolski, ale i poza jej granicami, byli również współorganizatorami biegów na terenie naszej gminy, a na co dzień wspólnie trenują. Stowarzyszenie liczy obecnie ok. 30 członków. Największym sukcesem sportowym „Sokoła” było zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej podczas II Biegu Czekoladowego w Poznaniu. Gratulacje i życzenia członkom stowarzyszenia złożył obecny na spotkaniu Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński.

 
XXI Biesiada Zespołów Chóralnych
22.11.2016.

ImageW niedzielę, 20 listopada w Strzałkowie odbyła się XXI Biesiada Zespołów Chóralnych. Spotkanie w strzałkowskim kościele rozpoczęła msza św., po której zaprezentowało się osiem przybyłych z terenu byłego województwa konińskiego chórów: „Adoremus” z Posady, „Consolare” z Kawnic, „Lutnia” z Koła, „Oremus” z Kramska, „Sonata” z Powidza, „Virtus Dei” z Lichenia, Zespół Śpiewaczy „Fratres” z Koła oraz gospodarze – chór „Kantata” ze Strzałkowa. Biesiadę zakończyło wspólne spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury, podczas którego zespołom wręczono wyróżnienia.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
XXI Biesiada Zespołów Chóralnych 2016
16.11.2016.
Image
 
Komunikat
15.11.2016.
Image
 
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada
14.11.2016.

Image11 listopada, na terenie historycznego Miejsca Pamięci na Łężcu odbyły się uroczyste Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęła je polowa msza św. w intencji Ojczyzny, po której nastąpiło powitanie zaproszonych gości oraz okolicznościowe przemówienia. Po części oficjalnej zaprezentowały się uczestniczki Studia Piosenki z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie. W obchodach uczestniczyli samorządowcy, kombatanci, delegacje jednostek organizacyjnych, zakładów pracy, organizacji i stowarzyszeń, poczty sztandarowe, młodzież szkolna oraz mieszkańcy. Przed rozpoczęciem obchodów na Łężcu, przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie delegacja samorządowców złożyła okolicznościową wiązankę kwiatów. Imprezami towarzyszącymi obchodom były: akademia z okazji 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Wólce oraz XII Indywidualny Bieg Niepodległościowy na dystansie 11.11 km.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Stypendia Wójta Gminy Strzałkowo
14.11.2016.

ImageWiosna i jesień to tradycyjnie czas wręczania stypendiów Wójta Gminy dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. 13 października wyróżniono uczniów strzałkowskiego Gimnazjum: Weronikę Antczak, Pawła Kapelę, Weronikę Kowalówczaną, Patrycję Milczarek, Paulinę Nowacką, Patrycję Popielarska i Monikę Wleklińską. Uroczystość połączona była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej i 15-leciem nadania Gimnazjum imienia Janusza Korczaka. 8 listopada stypendia zostały wręczone uczniom Szkoły Podstawowej im. Powst. Wlkp.: Marii Gacy, Zofii Kasprzyk, Alicji Machowiak, Janowi Święciochowskiemu, Weronice Tomczak i Zuzannie Trojanowicz. Natomiast 9 listopada stypendium wyróżniono Marię Szkudlarek - uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada
03.11.2016.
Image
 
Ranczo pod Brzozami wyróżnione !
09.11.2016.

ImageW marcu br. Gmina Strzałkowo dokonała zgłoszenia Gospodarstwa Agroturystycznego „Ranczo pod Brzozami” Barbary i Stanisława Gajowiaków z Radłowa do X edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Organizowany jest on przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej. Po wizytacjach i ocenach wyłoniono i zatwierdzono laureatów w trzech kategoriach oraz dokonano wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazło się Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo pod Brzozami” pp. Gajowiaków z Radłowa. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 4 listopada na zamku w Rydzynie.

 
XXV sesja Rady Gminy Strzałkowo
08.11.2016.

Dnia 10 listopada 2016 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXV sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu XXIV sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwał w sprawie: 

a/ zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzałkowo,

b/ zmieniająca uchwałę w sprawie budżetu Gminy Strzałkowo na rok 2016,

c/ wysokości stawek podatku od nieruchomości,

d/ podatku od środków transportowych,

e/ obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa do obliczania podatku rolnego na obszarze Gminy Strzałkowo w 2017 roku,

f/ uchwalenia rocznego planu potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych w 2017 roku,

g/ programu współpracy Gminy Strzałkowo z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017,

h/ ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości.

8. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

9. Zakończenie sesji.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 871
unianad.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg
twojaslupca.jpg
ict.jpg