Aktualności        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Mistrzostwa Wielkopolski w zakresie udzielania pierwszej pomocy
26.05.2015.

ImageW dniach 22-23 maja br. w strzałkowskim Gimnazjum im. J. Korczaka odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w zakresie udzielania pierwszej pomocy „Umiem pomagać, potrafię uratować życie” połączone ze świętem rodziny. Impreza pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego – Piotra Florka, Wielkopolskiej Kurator Oświaty – Elżbiety Walkowiak i Wójta Gminy Strzałkowo – Dariusza Grzywińskiego zgromadziła 27 drużyn z całej Wielkopolski. W piątek uczestnicy mierzyli się z najróżniejszymi wypadkami pozorowanymi przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, m.in. otwarte złamanie, wypadek komunikacyjny, czy ugodzenie nożem oraz zadaniami sprawnościowymi. Po dokonaniu analiz i ocen z 27 grup do drugiego dnia mistrzostw zakwalifikowało się 15 najlepszych drużyn. Finał odbył się w sobotę, w tym dniu przeprowadzono kolejnych pięć konkurencji, miał miejsce również pokaz ratownictwa w wykonaniu PSP w Słupcy i OSP Strzałkowo. Ostatecznie I miejsce w Mistrzostwach zajęło Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach, II miejsce Gimnazjum im. Jacka Kuronia w Poznaniu, a ostatnie miejsce na podium zajęli gospodarze, czyli Gimnazjum im. J. Korczaka w Strzałkowie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych
21.05.2015.

ImageWe wtorek, 19 maja br. na terenie gminy Strzałkowo odbyły się ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Wszystkie jednostki OSP z terenu gminy zostały powiadomione o zdarzeniu, które miało miejsce na terenie zakładu pracy w miejscowości Babin Olędry. Po przybyciu na miejsce strażacy uczestniczyli w akcji ratowniczej. Warto podkreślić, że na miejsce zdarzenia przybyły wszystkie z powiadomionych jednostek OSP z terenu Gminy, czyli Babin, Brudzewo, Kornaty, Krępkowo, Sierakowo, Skarboszewo, Szemborowo i dwie jednostki ze Strzałkowa.

 
130. rocznica powstania Szkoły Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie
19.05.2015.

Image15 maja br. w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. odbyła się szczególna uroczystość. Były to obchody święta patrona połączone z 130. rocznicą powstania Szkoły, 40. rocznicą nadania Szkole imienia oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy na najstarszym szkolnym budynku. Na dziedzińcu szkolnym zgromadziły się poczty sztandarowe, władze samorządowe, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, zakładów pracy i organizacji, orkiestra dęta Gminy Strzałkowo, rodzice oraz oczywiście brać szkolna. Uroczystości rozpoczęło odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej uczniów tej placówki, uczestniczących w strajku szkolnym w obronie języka polskiego w latach 1906-1907, którego dokonali wójt gminy – Dariusz Grzywiński, inicjatorka powstania tablicy – Ewa Jałoszyńska, prezes gminnego koła Związku Kombatantów RP, dyrektor Muzeum Regionalnego we Wrześni – Sebastian Mazurkiewicz oraz przedstawiciel uczniów. Następnie, podczas dalszej części uroczystości głos zabierali, m.in. wójt – Dariusz Grzywiński oraz zaproszeni goście, którzy na ręce dyrektor placówki – Krystyny Kuropaczewskiej składali życzenia i upominki z okazji 130. rocznicy powstania Szkoły. Po wystąpieniach i części oficjalnej miała miejsce część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły. 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
I Rowerowy Rajd Seniora - zaproszenie
14.05.2015.
Image
 
Komunikat Wójta Gminy Strzałkowo
13.05.2015.
Image
 
Hotspoty w Strzałkowie !
11.05.2015.

Z satysfakcją informujemy, że w ubiegłym tygodniu Gmina Strzałkowo udostępniła dla zainteresowanych punkty darmowego Internetu wi-fi. Trzy hotspoty znajdują się w następujących lokalizacjach: pierwszy na parkingu przed halą sportową przy ul. Górnej i wewnątrz hali, drugi w okolicy skrzyżowania al. Prym. Wyszyńskiego z ul. Gen. Sikorskiego i ul. ks. Marusarza i znaczna część ul. Gen. Sikorskiego, a trzeci na parkingu przy Urzędzie Gminy. Korzystanie z Internetu jest bezpłatne, każdy będący w zasięgu sieci może swobodnie z niej korzystać. Punkt przy Urzędzie Gminy stworzyła firma INEA, a dwie pozostałe lokalizacje firma WINNET z Młodojewa.

 

 Image

 
Komunikat Wójta Gminy Strzałkowo
11.05.2015.
Image
 
Wybory Prezydenta RP
07.05.2015.
Image
 
 
 
Image
 
 
 
Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz imprezy towarzyszące
05.05.2015.

ImageTegoroczne Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczął w piątek 1 maja gminny turniej plażowej piłki siatkowej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Strzałkowo o puchar Wójta Gminy. W rozgrywkach na terenie kompleksu sportowego przy ul. Andrzejewskiego udział wzięło 14 par, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. W sobotę 2 maja odbył się rajd rowerowy szlakami turystycznymi gminy Strzałkowo. Na trasę o długości ok. 25 km wyjechało 10 drużyn, łącznie ok. 130 rowerzystów. Próby sprawnościowe podczas rajdu wyłoniły zwycięzców, którymi jak w roku ubiegłym została grupa rowerowa z Wrześni. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, pierwsze miejsce nagrodzono pucharem. W organizację rajdu włączyły się również sołectwa z Szemborowa i Brudzewa, koło łowieckie TUMAK oraz Stowarzyszenie Społeczności Szemborowa. Również 2 maja miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z obchodami 80-lecia OSP Babin. Po uroczystej mszy św. w kościele w Ostrowie Kościelnym oficjalna część obchodów odbywała się w remizie OSP Babin. Główny dzień obchodów to 3 maja - w kościele parafialnym w Strzałkowie odbyła się uroczysta msza św. z udziałem orkiestry dętej ZG OSP, pocztów sztandarowych, samorządowców, delegacji zakładów pracy, organizacji i stowarzyszeń. Po mszy delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XXI Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej, w którym udział wzięło 12 uczestników, a każdy z nich otrzymał upominek.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
Spotkanie informacyjne - fundusz europejskie dla przedsiębiorstw
04.05.2015.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 717
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg
twojaslupca.jpg