KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        ESP ePUAP ESP ePUAP        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Harmonogram odbioru odpadów
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
Podatki
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP
Transmisja z obrad Rady Gminy Strzałkowo
eSesja
Załatwianie spraw drogą elektroniczną
Harmonogram odbioru odpadów

 
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Cyfryzacja szacowania strat spowodowanych przez suszę.
03.07.2020.

W dniu 9 czerwca 2020 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które wprowadza publiczną aplikację, w której producent rolny po  zalogowaniu się do tej aplikacji podpisem zaufanym składa wniosek o oszacowanie strat w uprawach rolnych, w których Klimatyczny Bilans Wodny w danym okresie, wskazuje na możliwość spadku plonów w związku z suszą. Aplikacja będzie przyjmowała kolejne zgłoszenia upraw rolnych dokonywane przez tego samego producenta rolnego do zatwierdzenia przez niego wniosku o oszacowanie strat profilem zaufanym. Protokół oszacowania szkód w formie dokumentu elektronicznego będzie automatycznie wyliczał szkody spowodowane przez suszę  po zatwierdzeniu przez producenta rolnego ostatniego zgłoszenia upraw rolnych. Aplikacja uwzględnia następujące zasady zgłaszania wniosków o oszacowanie strat spowodowanych w uprawach rolnych przez suszę  oraz wyliczenia w protokole wysokości spadku dochodów w gospodarstwie rolnym z tego tytułu:

1. Przy wykorzystaniu profilu zaufanego korzystając z dostępnej  państwowej aplikacji producent rolny:

1) któremu został  nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;

2) w którego gospodarstwie rolnym wystąpiły szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem suszy w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich,

3) będący mikroprzedsiębiorstwem, małym, średnim albo dużym przedsiębiorstwem w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia nr 702/2014wypełnia wniosek o oszacowanie strat.

2. Elektroniczny wniosek o oszacowanie strat umożliwi producentowi rolnemu wybranie upraw poszkodowanych przez suszę z upraw zgłoszonych do ARiMR we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich. Dane o liczbie zwierząt z IRZ plus umożliwią weryfikację wprowadzanych przez producentów rolnych danych o liczbie zwierząt w gospodarstwie rolnym. Dane te będą niezbędne do wyliczenia wartości produkcji roślinnej i zwierzęcej danego gospodarstwa rolnego.

3. Dane dostarczone przez ARiMR, IUNG i IERiGŻ - po odpowiednim zmapowaniu upraw - pozwolą  na określenie obszarów upraw rolnych dotkniętych suszą oraz maksymalnego poziomu strat.

4. Aplikacja odrzuci uprawy rolne wprowadzone przez producenta rolnego jako poszkodowane przez suszę, które nie były zgłoszone do dopłat bezpośrednich(weryfikacja z danymi udostępnionymi przez ARiMR oraz uprawy z obszarów nie potwierdzonych w monitoringu suszy prowadzonym przez IUNG od dnia 21 marca br.(w roku bieżącym monitoring suszy uwzględni dodatkowo dane z systemów radarowych).

5. Aplikacja skoryguje zawyżony przez producenta rolnego poziom strat w danej uprawie do poziomu strat określonych przez IUNG, ale pozostawi poziom strat podany przez producenta rolnego na poziomie niższym niż dane z IUNG.

6. Producent rolny będzie miał prawo do kilkukrotnego uzupełniania strat w poszczególnych uprawach w miarę ich obejmowania KBW. Po potwierdzeniu ostatniego zgłoszenia nie będzie  możliwości zmiany, a na podstawie ostatecznych danych aplikacja wyliczy stratę w dochodach.

7. Aplikacja zasilona danymi z IERiGŻ o wartości produkcji z jednostki produkcyjnej danej uprawy oraz sztuki zwierzęcia w gospodarstwie rolnym wyliczy poziom strat w produkcji roślinnej i zwierzęcej danego gospodarstwa rolnego na podstawie systemowo zweryfikowanych strat w uprawach i dodatkowo nieponiesionych i poniesionych kosztów w produkcji zwierzęcej. W przypadku strat w dochodach powyżej 30 % średniej z trzech poprzednich lat, aplikacja wygeneruje protokół i przekaże go do Wojewody w celu zatwierdzenia. Średnia roczna produkcja rolna, o której mowa w ust. 1, jest ustalana na podstawie danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowego Instytutu Badawczego o średniej wielkości produkcji rolnej.

8. Wojewoda będzie zobowiązany przeprowadzić kontrolę na miejscu 5 % wniosków wytypowanych losowo przez aplikację w zakresie prawdziwości danych wprowadzanych przez producenta rolnego we wniosku o oszacowanie strat, które nie są automatycznie weryfikowane przez aplikację.

9. Po zatwierdzeniu przez Wojewodę protokołu strat w dochodach gospodarstwa rolnego powyżej 30 % producent rolny będzie miał możliwość za pomocą aplikacji przekazania Wniosku o przyznanie pomocy [...] do ARiMR. ARiMR dokona w swoich systemach naliczenia płatności i wypłaci pomoc finansową producentowi rolnemu.

10. Protokoły niespełniające wymogu przekroczenia 30 % stratw dochodach gospodarstwa rolnego będą przez aplikację  odrzucane ze zwrotną informacją o przyczynie odrzucenia tj. adnotacją„ Ustalony w protokole poziom strat poniżej 30% nie wypełnia wymogów do ubiegania się o pomoc publiczną”.

Wystąpienie suszy na terenie gm. Strzałkowo podaje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach na stronie: www.susza.iung.pulawy.pl/wykazy/2020,3023072/

 
Konkurs fotograficzny "Polska smakuje"
03.07.2020.
Image
 
Ruszyła strona internetowa dla przedsiębiorców w związku ze skutkami COVID-19
01.07.2020.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego uruchomił nową stronę internetową www.wsparcie.wielkopolskie.pl zawierającą kompleksowe informacje o warunkach i wymaganiach związanych z otrzymaniem pomocy dla wielkopolskich przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii COVID-19.

 Image

 
Rusza nabór wniosków w ramach programu "Moja Woda"
01.07.2020.
Image

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu od dzisiaj ogłasza nabór wniosków dla zadań realizowanych w 2020 roku, wpisujących się w Program Priorytetowy „Moja Woda”na lata 2020-2024”. Podmioty mogące ubiegać się o dofinansowanie orazszczegółowe warunki dofinansowania z WFOŚiGW w Poznaniu, określone są w treści Programu Priorytetowego oraz w Regulaminie naboru wniosków, znajdujące się na stronie ogłoszenia o naborze - LINK.

 

 
Kolejne laptopy trafiły do szkół
29.06.2020.

ImageGmina Strzałkowo po raz drugi otrzymała dofinansowanie na sprzęt komputerowy dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem w ramach programu „Zdalna szkoła+” udało się zakupić 26 laptopów za kwotę 54 600 złotych. Jej wysokość została ustalona na podstawie oszacowanego zapotrzebowania. 

W dniu zakończenia roku szkolnego sprzęt został przekazany dyrektorom i podobnie jak urządzenia zakupione z programu „Zdalna szkoła” wzbogaci zasoby edukacyjne gminnych placówek, a po powrocie do tradycyjnej nauki będzie wykorzystywany podczas lekcji.

Program „Zdalna szkoła+” finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Akcja ma pomóc najbardziej potrzebującym i zniwelować cyfrowe wykluczenie, szczególnie wśród dzieci z rodzin wielodzietnych.

Image

 
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
27.06.2020.

ImageInaczej niż zwykle - w małych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego, uczniowie szkół z terenu Gminy Strzałkowo zakończyli rok szkolny 2019/2020. Najbardziej uroczyście pożegnano tegorocznych absolwentów, spośród których tradycyjnie wyłoniono prymusów. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Strzałkowie tytuł ten otrzymała Maria Gaca, a w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wólce Weronika Gawron. Wolontariuszem Roku został Norbert Cichacki.

Uroczystość zakończenia roku w ZSP Strzałkowo była też okazją do pożegnania nauczycielek i pracownic szkoły, które przeszły na emeryturę. Są to: Urszula Szkudlarek, Małgorzata Budaj, Alina Andrzejak i Henryka Waryś.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu powrotu do szkoły w tradycyjnej formie.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Dzień Matki i Ojca u seniorów
26.06.2020.

ImageTegoroczne obchody Dnia Matki i Ojca w Strzałkowskim Stowarzyszeniu Osób Starszych i Niepełnosprawnych miały wyjątkowy charakter. Było to pierwsze wspólne spotkanie członków Stowarzyszenia po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. - Nieważne ile mamy lat i jakimi jesteśmy ludźmi. Miłość do rodziców jest najtrwalsza i wieczna. W imieniu zarządu życzę wszystkim zdrowia, radości, życzliwości i co bardzo ważne pomocy najbliższych - mówiła prezes Bronisława Kasprzyk witając zebranych. Do życzeń przyłączyła się również Lidia Śmidowicz - zastępca Wójta Gminy Strzałkowo.  

GALERIA ZDJĘĆ    

 
Ostrzeżenie IMGW
26.06.2020.

Wojewódzki Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu informuje o wystąpieniu burz z gradem od 26.06 2020 r. godz. 14:00 do 26.06.2020 r. godz. 22:00. Porywy wiatru około 90km/h, natomiast 40 mm deszczu. Szczegóły >>

 
Komunikat dotyczący wprowadzenia stopnia alarmowego BRAWO-CRP
26.06.2020.

Image

Image

 
XIV sesja Rady Gminy Strzałkowo
18.06.2020.

W czwartek, 25 czerwca br. o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Strzałkowie odbędzie się XIV sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad wraz z projektami uchwał znaleźć można TUTAJ. Transmisja z posiedzenia prowadzona będzie na platformie esesja.tv.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 1475
unianad.jpg
rodojpg160.jpg

airlym.jpg
pp160.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
policja.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg

twojaslupca.jpg

 

tstv.jpg


ict.jpg

 

tstv.jpg

 

kacik.jpg