KLIKNIJ TUTAJ KLIKNIJ TUTAJ        CLICK HERE CLICK HERE        Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej        Elektroniczna Skrzynka Podawcza Elektroniczna Skrzynka Podawcza        Galeria fotografii Galeria fotografii
Kontakt | Mapa serwisu
Szukaj
Menu główne
Strona główna
O Gminie
Urząd Gminy
Rada Gminy
Gmina w liczbach
Inwestycje
Komunikaty i ogłoszenia
Przetargi
Historia
Przyroda
Kultura
Zabytki
Strzałkowo w TV
Do pobrania
The Strzałkowo Commune
Kontakt
Linki
Szlaki rowerowe Gminy Strzałkowo
Dzienniki urzędowe RP

 Aktualnie jest 1 gość
Pokaz slajdów
eko-dbaj.jpg

 

 

mapagminy_jpg-001.jpg
fairplay.jpg
 
Strona główna
Trojaczki w Strzałkowie!
29.06.2016.

ImageWe wtorek, 28 czerwca, Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński wraz z z-cą kierownika USC – Ewą Kozłowską odwiedził pierwsze w historii Strzałkowa trojaczki. Antoniemu, Hannie i Helenie przekazał upominki, a rodzicom – Agnieszce i Przemysławowi Janiakom złożył serdeczne gratulacje. Właśnie w tym dniu mija miesiąc od szczęśliwych narodzin trójki rodzeństwa. Wójt również zapewnił rodziców trojaczków o podjętych działaniach w celu udzielenia im wymiernej pomocy w życiu codziennym.

 
Zakończenie roku szkolnego
28.06.2016.

ImageW piątek, 24 czerwca br. zakończył się rok szkolny 2015/2016 i w szkołach naszej Gminy odbyły się uroczyste akademie, podczas których uczniom z najlepszymi wynikach w nauce i sporcie wręczano świadectwa, nagrody i wyróżnienia. Prymusami Szkół zostali: w Szkole Podstawowej im. Powst. Wlkp. w Strzałkowie – Wojciech Machowiak (5,50), w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Wólce – Amelia Hejna (średnia 5,42), a w Gimnazjum im. J. Korczaka – Weronika Nowacka (5,72). Prymusi otrzymali nagrody specjalne Wójta Gminy – tablety.

Ponadto z inicjatywy Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo pięciu najbardziej aktywnych uczniów nagrodzono wyróżnieniem Wolontariusz Roku.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
XXI sesja Rady Gminy Strzałkowo
27.06.2016.

Dnia 30 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie odbędzie się XXI sesja Rady Gminy Strzałkowo. Porządek obrad:

1. Otwarcie XXI sesji Rady Gminy Strzałkowo.

2. Odczytanie porządku obrad.

3. Zatwierdzenie protokołu XX sesji Rady Gminy Strzałkowo.

4. Zapytania i interpelacje radnych.

5. Informacje Wójta.

6. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.

7. Podjęcie uchwał w sprawie: 

a/ udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Słupeckiemu,

b/ zmieniająca uchwałę w sprawie budżetu Gminy Strzałkowo na rok 2016,

c/ zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Strzałkowo,

d/ rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Strzałkowo za rok 2015,

e/ udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Strzałkowo za rok 2015,

f/ regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Strzałkowo,

g/ szczegółowego sposobu i zakresu świadczeń usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

h/ ustalenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

i/ nadania nazwy ulicy w miejscowości Strzałkowo w rejonie ulicy Paruszewskiej.

8. Informacja o wypoczynku dzieci i młodzieży "Akcja Lato".

9. Działalność gminy w zakresie gospodarki komunalnej.

10. Wolne wnioski, informacje, komunikaty.

11. Zakończenie sesji.

 
XXII Dni Strzałkowa - podsumowanie
21.06.2016.

ImageW weekend 18-19 czerwca odbyły się XXII Dni Strzałkowa. W sobotę ok. 100 rowerzystów brało udział w rajdzie rowerowym szlakami turystycznymi gminy Strzałkowo. Wszyscy uczestnicy otrzymali promocyjne czapeczki oraz publikacje o tematyce rowerowej, a dodatkowo rozlosowano wśród nich 15 upominków - akcesoriów rowerowych. Po południu odbyły się kolejny raz biegi uliczne pod hasłem „Strzałkowo-dobry kierunek”, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział w nim wzięło około 400 biegaczy z terenu całego kraju, a biegi odbyły się w następujących kategoriach: przedszkolacy, szkoła podstawowa klasy I-III i IV-VI, gimnazjum oraz kategoria open na 5 i 10 km, a także marsz nordic walking na 5 km. Nagrody dla uczestników ufundował Samorząd Gminy wraz z Ludowym Bankiem Spółdzielczym w Strzałkowie.

Niedzielne obchody rozpoczęła msza św. w intencji mieszkańców, następnie liczny korowód złożony z zaproszonych gości, samorządowców, mieszkańców, dzieci i młodzieży oraz orkiestry dętej przeszedł ulicami Strzałkowa na teren imprezy za halą sportową przy ul. Górnej, gdzie Wójt – Dariusz Grzywiński powitał uczestników oraz otworzył XXII Dni Strzałkowa. Następnie rozpoczął się blok artystyczny, podczas którego występowali: orkiestra dęta, dzieci z Przedszkola „Kubuś Puchatek” i Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi, uczniowie Szkół Podstawowych w Strzałkowie i Wólce oraz Gimnazjum, uczestnicy studia piosenki i koła tanecznego z GOK oraz zespół ludowy „Złoty Wiek”. Nadszedł wreszcie czas na koncert znanego zespołu Czarno-Czarni, który wykonał swe największe przeboje, a po nim wystąpił Czadoman, który jeszcze bardziej rozgrzał bardzo licznie przybyłą na koncert publiczność. Po gwiazdach wieczoru zaprezentował się Arek Kopaczewski, a XXII Dni Strzałkowa zakończyła zabawa taneczna. Odbył się także pokaz sztucznych ogni.

Podczas imprezy przeprowadzono: konkurs strzelecki, pokaz grupy rekonstrukcji historycznej ze Wrześni i konkurs Toyoty z atrakcyjną nagrodą, serwowano także smaczną grochówkę.

 

GALERIA ZDJĘĆ – SOBOTA

GALERIA ZDJĘĆ - NIEDZIELA

FILM Z XXII DNI STRZAŁKOWA

 
Zapraszamy na XXII Dni Strzałkowa
10.06.2016.
Image
 
Rajd rowerowy w ramach XXII Dni Strzałkowa
10.06.2016.
Image
 
Zakończenie i podsumowanie 2. roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
08.06.2016.

Image7 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie i podsumowanie kolejnego roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W drugim roku akademickim uczestniczyło 239 słuchaczy, którzy mieli możliwość uczestnictwa w 11 sekcjach, a do najbardziej popularnych należały: informatyczna, gimnastyczna i języka angielskiego. Wójt Gminy – Dariusz Grzywiński i Prezes Zarządu Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Małgorzata Grzelak wręczyli wszystkim słuchaczom indeksy i dyplomy, a najbardziej aktywnym studentom dodatkowo upominki. Uroczystość uświetnił występ „The Friendstones quartet”, który zaprezentował m.in. standardy światowego jazzu oraz własne kompozycje. Po koncercie na słuchaczy czekał słodki poczęstunek.

 

 GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Festyn Rodzinny dla Olka
06.06.2016.
Image
 
Festiwal Życia w Powidzu
06.06.2016.
Image
 
Zapraszamy na biegi uliczne "Strzałkowo - dobry kierunek"
06.06.2016.
Image
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 832
unianad.jpg
szlakir.jpg
unianad.jpg
ict.jpg
szkolapodstawowa.jpg
gimanzium.jpg
twojaslupca.jpg